Editörler :
19 Kasım 2018 15:35

C-hyptia
Memur

merhaba bölümüm uluslararası ilişkiler klavuzda k.k.k da tank topcu mühimmat bakım ı secebileceğim gösterilmiş ama başvuru yaparken onlar kapalı personel maliye ikmal acık hatta diş hekimliği pratisyen falan da acık başka böyle bir durumla karşılaşan var mı ilk defa başvuruyorum daha önceleleri boyum tutmadığı için başvuramıyordum şimdi boy şartını esnetmişler kpss puanım 87.19 ama cocukken hayalimdi bu meslek o yüzden şansımı deneyeceğim ameliyat izimde var karın bölgemde sanki kazanmam imkansız gibi duruyor ama havacı bir arkadaşım onun ameliyat izi olduğu anlarlar sorun cıkmaz sanıyorum bir dene dedi tecrübeli yada bilgisi olan adayların fikrini merak ediyorum

19 Kasım 2018 17:34

erdem1212
Aday Memur

bir subayın normal görev sürecinde yada bir gününde neler yaptıgını söylermisin

19 Kasım 2018 23:44

Sinyo
Aday Memur

Hocam benim merak ettiğim...dışkaynaktan gelenlere farklı gözle bakılıyor mu...biz o kadar harp okulu vs okuduk siz tepeden geldiniz tarzında yada işleri yığma nebilim fazla zimmet kitleme vs en çok merak ettiğim husus bu

20 Kasım 2018 09:09

Yunus.ysr
Kapalı

Hayırlı günler arkadaşlar.Malüm fiziki yeterlilik sınavı hakkında tecrübesiz arkadaşlar olarak pek bilgimiz yok.FYT giren arkadaşlardan bu sınav nasıl gerçekleşiyor ? Çok zorluyorlar mı ? Örneğin mekik ve şınav konusunda pek başarılı olmayan arkadaşlar 5-10 şınav çekse de koşuyu tamamlayıp geçebiliyorlar mı? Malüm tabloya göre 2 dakika içerisinde 40-50 mekik,şınav çeken arkadaşlar zaten bu konuda eğitimli maşallahlık insanlardır biz kondisyonu az olan arkadaşlar ne yapacak çok merak ediyorum:) Tecrübeli bir arkadaş bu sınavın bizim için bir kabul olmayacağını söylesin lütfen..

20 Kasım 2018 13:35

Yeni Komiser
Aday Memur

Hayırlı günler arkadaşlar.Malüm fiziki yeterlilik sınavı hakkında tecrübesiz arkadaşlar olarak pek bilgimiz yok.FYT giren arkadaşlardan bu sınav nasıl gerçekleşiyor ? Çok zorluyorlar mı ? Örneğin mekik ve şınav konusunda pek başarılı olmayan arkadaşlar 5-10 şınav çekse de koşuyu tamamlayıp geçebiliyorlar mı? Malüm tabloya göre 2 dakika içerisinde 40-50 mekik,şınav çeken arkadaşlar zaten bu konuda eğitimli maşallahlık insanlardır biz kondisyonu az olan arkadaşlar ne yapacak çok merak ediyorum:) Tecrübeli bir arkadaş bu sınavın bizim için bir kabul olmayacağını söylesin lütfen..

Yunus.ysr, 11 ay önce - Alıntıya git

Hocam spor ve çalışma ile artırılıyor hazır zaman varken zorla kendini ben 10 şımavı zor çekerdim 1 ayda 30a çıkardım zorlama ve çalışmadan olmuyor maalesef

20 Kasım 2018 15:04

İce.Berg
Aday Memur

24 Aralık - 18 Ocak arası olacak mülakatlara mütakiben kazananların açıklanması ve SAĞLIK İŞLEMLERİ tahmininizce ne zaman olur arkadaşlar? Şubat celbi için başvurdum. Acemilkte izin vermiyorlar diye biliyorum SAĞLIK işlemleri için.

20 Kasım 2018 15:19

Bordobere10
Şube Müdürü

Hocam spor ve çalışma ile artırılıyor hazır zaman varken zorla kendini ben 10 şımavı zor çekerdim 1 ayda 30a çıkardım zorlama ve çalışmadan olmuyor maalesef

Yeni Komiser, 11 ay önce - Alıntıya git

Kardeşim spor yapman lazım kol kaslarını geliştirmen lazım dışarıda koşman lazım vücuttan yağı attıkça hızlanacaksın hafifledikçe şınav mekik daha rahat çekeceksin başka çaren yok spora yazıl 1 aylık her bölgeni çalıştır en son şınav mekik tamamdır

20 Kasım 2018 16:16

haydevira
Memur

Arkadaşlar spor mülakatında başarılı olanlar sözlü mülakata aynı günde mi giriyorlar?

20 Kasım 2018 16:53

makmühnds
Aday Memur
Arkadaslar alımlarda bilgiler kısmında doldurulması gereken alanlar var. Bu ko ile ilgili askerlik bilgileri kısmında bedelli yapacak arkadaslar ne işaretlemeli? Bonservis kısmından sgk hizmet dökümü yüklenecek bu işlemi her sigortalı çalışan mı yoksa sadece branşıyla ilgili çalışan mı yükleyecek? Transkript ve diploma yükleme işlemi tarayıcı ile mi yapılacak yoksa fotoğraf çekilerekde olabilir mi? Vesikalık yada biyometrik foto yükleme kısmında herhangi bir telefondan çektiğimiz fotomuzu koysak sıkıntı yaşarmıyız? Aklımı karıstıran meseleler bunlar yardımcı olursanız sevinirim şimdiden teşekkür ederim.
20 Kasım 2018 18:38

Yeni Komiser
Aday Memur

Kardeşim spor yapman lazım kol kaslarını geliştirmen lazım dışarıda koşman lazım vücuttan yağı attıkça hızlanacaksın hafifledikçe şınav mekik daha rahat çekeceksin başka çaren yok spora yazıl 1 aylık her bölgeni çalıştır en son şınav mekik tamamdır

Bordobere10, 11 ay önce - Alıntıya git

bide şey yazıyo hava 0 derecenin altında olunca koşuda ek 10 saniye verilecek tarih aralıklarına bakarsak tam ankaranın soğuk zamanları :D

20 Kasım 2018 18:39

Yeni Komiser
Aday Memur
Arkadaslar alımlarda bilgiler kısmında doldurulması gereken alanlar var. Bu ko ile ilgili askerlik bilgileri kısmında bedelli yapacak arkadaslar ne işaretlemeli? Bonservis kısmından sgk hizmet dökümü yüklenecek bu işlemi her sigortalı çalışan mı yoksa sadece branşıyla ilgili çalışan mı yükleyecek? Transkript ve diploma yükleme işlemi tarayıcı ile mi yapılacak yoksa fotoğraf çekilerekde olabilir mi? Vesikalık yada biyometrik foto yükleme kısmında herhangi bir telefondan çektiğimiz fotomuzu koysak sıkıntı yaşarmıyız? Aklımı karıstıran meseleler bunlar yardımcı olursanız sevinirim şimdiden teşekkür ederim.
makmühnds, 11 ay önce - Alıntıya git

vesikalık yada biometriğini fotosunu çekip yükle sıkıntı olmaz transkript ve diploma için çağrı merkezine sordum eğitim bilgilerin gözüküyorsa yüklemene gerek yokmuş

20 Kasım 2018 19:05

yas8
Şef

Hocam benim merak ettiğim...dışkaynaktan gelenlere farklı gözle bakılıyor mu...biz o kadar harp okulu vs okuduk siz tepeden geldiniz tarzında yada işleri yığma nebilim fazla zimmet kitleme vs en çok merak ettiğim husus bu

Sinyo, 11 ay önce - Alıntıya git

Yani. Askeriye demek devrecilik demek

20 Kasım 2018 20:25

makmühnds
Aday Memur

vesikalık yada biometriğini fotosunu çekip yükle sıkıntı olmaz transkript ve diploma için çağrı merkezine sordum eğitim bilgilerin gözüküyorsa yüklemene gerek yokmuş

Yeni Komiser, 11 ay önce - Alıntıya git
Eyvallah hocam saolasın
20 Kasım 2018 21:52

atalak
Memur
Benim merak ettiğim eğer mülakattan başarılı olmuş ve hastaneye sağlık için sevk verilmişse bu kesin olarak kazanmış olduğumuz anlamına mı geliyor ?
21 Kasım 2018 00:08

professor06
Aday Memur
Benim merak ettiğim eğer mülakattan başarılı olmuş ve hastaneye sağlık için sevk verilmişse bu kesin olarak kazanmış olduğumuz anlamına mı geliyor ?
atalak, 11 ay önce - Alıntıya git
Yok kesin olarak kazanmış sayılmıyorsun kontenjanlar dahilinde alım olacağı için sağlık raporları verildikten sonra yüksek puandan başlanarak yerleştiriliyor (kpss-fyt-mulakat) yani her sey uygun olsa bile kontenjan durumu var.
21 Kasım 2018 09:36

kırmızı4806
Aday Memur
Herkese merhaba. Konu muvazzaf Subay alımı olarak açılmış ama, bende ayrıyetten muvazzaf astsubay olarak açmak istemedim. Bende bayan olarak başvurdum.Sormak istediğim, astsubaylığın eğitimleri nerede oluyor ve süresi ne kadar ? Teşekkürler.
21 Kasım 2018 14:41

FatihETZEL
Aday Memur

kpss si 60 olan biri için umut var mı sporun etkisi yüzde 15 ?

21 Kasım 2018 19:44

Ftrist
Aday Memur
Fotoğraf koymak mecburimi
21 Kasım 2018 20:59

fahridogdu
Memur

hocam benim merak ettiğim intibak eğitiminde ortam nasıl. normal koğuşta mı kalınıyor. Ayrılma durumunda tazminat durumu nedir? Bilgilendirirsen sevinirim

21 Kasım 2018 21:08

C-hyptia
Memur

kpss si 60 olan biri için umut var mı sporun etkisi yüzde 15 ?

FatihETZEL, 11 ay önce - Alıntıya git

dene şansını elenirsen en başta sıralamaya giremessin bir şey kaybetmessin benim 87 küsür puanım var ama 13 cm ameliyat izim var başvurumu cektim geri umutlanacağım sonra diyecekler sen subay olamassın curuk raporu gibi kendimi kötü hissederim diye başvurmuyorum

Toplam 255 mesaj

ANKET
Türkiye ile ABD arasında yapılan anlaşmayı nasıl buluyorsunuz?