Editörler : crops35
10 Kasım 2018 11:38

100 Neti devirenler kimler var mı çevreniz de yada siz devirdiniz mi kimler çıksın meydana?

100 neti deviren 250 kişi varmıdır ülke site alayı evren de kainatta varmıdır!!

10 Kasım 2018 11:46

Hakikaten yav ciksinlar ortaya maksat muhabbet. Bu sene bi ölü toprağı var millette

ALEMCİ_23
Şef
10 Kasım 2018 11:47

Hyadi

Kbr.2
Aday Memur
10 Kasım 2018 11:48

Facebook yorumlarında görmüştüm bi kaç kişi 101-105 falan yazmışlardı
10 Kasım 2018 12:01

Arkadaşlar bende 100 yok ama 94,25 net var . Tıbbi Laboratuvar

wolkow33
Şef
10 Kasım 2018 12:14

103.75 gibi bir net hesapladım ben..+- 2 net oynayabilir tabii ki..

gm55
Aday Memur
10 Kasım 2018 12:16

kardeşimle hemen hemen aynı 107,75 şahsi fikrim 250 kişi çıkıcağını düşünüyorum 100 net üstü yapan

wolkow33, 5 yıl önce

Önder61
Aday Memur
10 Kasım 2018 12:22

98-102 net arası hesapladım eğer kaydırma yoksa. Moral bozmak istemem ama 100 net üzeri yapanların sayısının eski sınavlara göre artacağını düşünüyorum. Tabi önemli olan branş sıralaması. Herkese bol şans diyorum..

ALEMCİ_23
Şef
10 Kasım 2018 12:24

Sayı tahminin var mı 250 kişi mesela çıkar mı tahminin

Önder61, 5 yıl önce

98-102 net arası hesapladım eğer kaydırma yoksa. Moral bozmak istemem ama 100 net üzeri yapanların sayısının eski sınavlara göre artacağını düşünüyorum. Tabi önemli olan branş sıralaması. Herkese bol şans diyorum..

Önder61
Aday Memur
10 Kasım 2018 12:28

Ben 250 üzeri çıkacağını düşünüyorum hocam. Ama sadece benim tahminim. Eski sınavlara çalışarak girmedim takipte etmedim. Önceki sınavlar hakkında tecrübeli arkadaşlar daha sağlıklı yorum yapacaktır.

ALEMCİ_23, 5 yıl önce

Sayı tahminin var mı 250 kişi mesela çıkar mı tahminin

ALEMCİ_23
Şef
10 Kasım 2018 12:30

Hayırlısı hakkımız da hadi bakalım son 19 gün açıklanmasına niyet hayır akıbet hayır olsun

Emek harcayan düşmanım dahi olsa atansın inşallah!!

sosyalhizmetler0606
Aday Memur
10 Kasım 2018 12:32

hangi bölüm

wolkow33, 5 yıl önce

sosyalhizmetler0606
Aday Memur
10 Kasım 2018 12:33

hangi bölüm

Önder61, 5 yıl önce

arzik476
Şef
10 Kasım 2018 12:35

ihtiyatlı olmak lazım. beklentilerle netice çoğu zaman birbirine uymuyor. ben aileme dahi sınava girdiğimi söylemedim, 2016 sınavından sonraki açılan kadrolardaki ciddi azalmalar dan sonra kimseyi boşu boşuna beklentiye sokup hayal kırıklığına uğratmak istemedim. o yüzden ihtiyata riayet edip neticeyi beklemenin en sağlıklı davranış olacağını düşünüyorum kendi açımdan. ?? net altı veya üstü her iki duruma göre kendimi hazırlıyorum psikolojik açıdan. benim merak ettiğim bir başka konu, soruların tamamını cevaplayanlarin nasıl olup da süreyi yetiştirebildigi hususu! 2016 sınavında çalışmamama rağmen 15 dk arttırabildigim halde, bu sınavda ucu ucuna yetti, hatta tarihten bir kaç tane bildiğim soruyu dahi hızlı geçtiğim için yanlış cevapladim bu yüzden, sınavın kolaylığından ziyade bence bu durum daha belirleyici olacak 100 üzeri yapanlarda.

ALEMCİ_23
Şef
10 Kasım 2018 12:38

Elbette haklısın ama inan eskiden girip 85 üzeri alanlar özellikle bu sınava kolay diyor benim fikrim 4 kez önlisans denemiş biri olarak(2012 2014 2016 2018 )

Soruların eleyici olma durumu nadirdi işte bu korkutuyor ama hiç hazırlanmadım ben belkide stres yokdu oyüzden 100 nete yakın yaptım

arzik476, 5 yıl önce
ihtiyatlı olmak lazım. beklentilerle netice çoğu zaman birbirine uymuyor. ben aileme dahi sınava girdiğimi söylemedim, 2016 sınavından sonraki açılan kadrolardaki ciddi azalmalar dan sonra kimseyi boşu boşuna beklentiye sokup hayal kırıklığına uğratmak istemedim. o yüzden ihtiyata riayet edip neticeyi beklemenin en sağlıklı davranış olacağını düşünüyorum kendi açımdan. ?? net altı veya üstü her iki duruma göre kendimi hazırlıyorum psikolojik açıdan. benim merak ettiğim bir başka konu, soruların tamamını cevaplayanlarin nasıl olup da süreyi yetiştirebildigi hususu! 2016 sınavında çalışmamama rağmen 15 dk arttırabildigim halde, bu sınavda ucu ucuna yetti, hatta tarihten bir kaç tane bildiğim soruyu dahi hızlı geçtiğim için yanlış cevapladim bu yüzden, sınavın kolaylığından ziyade bence bu durum daha belirleyici olacak 100 üzeri yapanlarda.

Önder61
Aday Memur
10 Kasım 2018 12:40

Bilgisayar programcılığı hocam.

sosyalhizmetler0606, 5 yıl önce

hangi bölüm

gm55
Aday Memur
10 Kasım 2018 12:42

bu söylediğinize katılıyorum çoğu arkadaşım süreyi yetiştirememiş ve 15 dakika daha olsa bi 10 tane daha yapardım diyorlardı gerçekten yaparlardı inanıyorum ben nasıl yaptım derseniz matematikle başladım 35 dakikada 6 boşum kaldı sonradan dönmek üzere gk ye geçtim yarım saatte orayı bitirdim sonra türkçeye geçtim 45 dakikada türkçe bitti 20 dakika falan kaldı sonra matematik geri döndüm hepsini yaptım burda demem o ki matematiği iyi ve hızlı yapan yetiştirebilir bu sınavı bu arada matematik 29 doğru 1 boş

arzik476, 5 yıl önce

Önder61
Aday Memur
10 Kasım 2018 12:47

Evet hocam bende katılıyorum söylediğim netler tamamen kendi hesaplamam üzerine ne olacağı belli olmaz. Belki kaydırma yapmış bile olabilirim. Ancak sınavın süresi denemelerime göre daha rahat gibi geldi bana özellikle matematiğe fazla süre ayırmadım 23 soruyu hızlıca yapıp en son tekrar dönüp baktığım için süreyi iyi ayarladım herhalde. Ayrıca Türkçe mantık sorusunada 2 3 dk ayırdım baktım uzayacak geçtim. Sorulardan kayıp oldu ama süre arttı. Tabi bu süre içinde sözel mantık sorusunu da yapabilen arkadaşları tebrik ediyorum:)

arzik476, 5 yıl önce

arzik476
Şef
10 Kasım 2018 12:52

doğru. acele etmek insandaki sağlıklı düşünme ve muhakeme yetisini köreltiyor. mesela ben de en son genel kültüre geçtim, ilk sorum toy sorusuydu yüzde yüz bildiğim halde, aceleden urugu isaretleyip geçtim. ona keza yine genel kültürde biraz düşünsem cevabı yakalayacagim sorular olduğu halde fırsat olmadığı halde güncelde yanlışlar yaptım. yine ayni şekilde kaydırma yapmışım sonradan farkedip düzelttim falan. ben hiç bu kadar süre problemi yaşadığım sınav hatırlamıyorum. 2016'da matematik sorularının hepsini 30 dkda yaptığım halde bu sınavda hem süreyi aştım hem de şekilli mantık sorusunu yapamadım, çünkü baskı altında üzerinde dursam.zaman kaybedeceğimin farkındayım, o yüzden geçmek zorunda kaldım. ben buna Türkçe sorularının sebep olduğunu düşünüyorum, kolay gibi gözükse de ince nüanslar dikkat gerektiriyordu, bu da zaman kaybı olarak döndü bana.
gm55, 5 yıl önce

bu söylediğinize katılıyorum çoğu arkadaşım süreyi yetiştirememiş ve 15 dakika daha olsa bi 10 tane daha yapardım diyorlardı gerçekten yaparlardı inanıyorum ben nasıl yaptım derseniz matematikle başladım 35 dakikada 6 boşum kaldı sonradan dönmek üzere gk ye geçtim yarım saatte orayı bitirdim sonra türkçeye geçtim 45 dakikada türkçe bitti 20 dakika falan kaldı sonra matematik geri döndüm hepsini yaptım burda demem o ki matematiği iyi ve hızlı yapan yetiştirebilir bu sınavı bu arada matematik 29 doğru 1 boş

baredda
Memur
10 Kasım 2018 12:59

Katılıyorum. Ben de ilk defa süre konusunda zorlandım. Her zaman iyi kötü yetişirdi. Türkçe-Mat yüklendim, epey de hızlıydım. Ondan sonra kafamı kaldıracaktım, herhalde en az 50 dakika vardır dedim, bir de baktım ki 28-30 dakika kalmış ve Gk'ye hiç başlamamıştım. Ve o süre içinde alelacele Tarih ve diğerlerini yaptım, ve acele yüzünden sizin gibi ben de birkaç soruda hata yaptım hatta Nobel Edebiyat sorusunun olduğunu bile sınavdan sonra öğrendim ve onun cevabını biliyordum. Neyse, aslında eski taktiğimi uygulayabilirdim. Türkçe, Mattan az bir şey sonra Gk sonra tekrar mat'a dönmek. Bu sefer de mat her zaman kazandırır dedim ve mat'a yüklenmiştim. Ama gerçekten süreye hayret ettim ve süre 10 dakika daha fazlaydı yani, tabii sınav da kolaydı öbür senelere göre. Ben matematiği sevmeme, çok kitap okumama rağmen zor yetiştirdim yani. Tabii burda memur olmamın psikolojisi de yatıyor fakat en büyük etken yaş. Yaşım 30. Bence belli bir yaştan sonra artık ne kadar da iyiyim desen de(ki 1 dakika da 3 matematik sorusunu bile çözerdim) performans düşüyor. Örneğin bir paragrafı 20 yaşında biri ile 30 yaşında birinin okuması ve daha hızlı idrak etmesi farklı. Biraz da şans, kader işi bu. Bir sene tarihe yükleniyorsun, tarih zor olup yapamıyorsun. Bir sene de mat'a yükleniyorsun mat zor oluyor. Ama şu gerçek ki başarmanın tek yolu çok çalışmak ve tekrar yapmak. Ve Tarih için diyebilirim ki öyle 1 senede olacak şey değil. Belli bir süre lazım iyice hafızaya kazımak için.

arzik476, 5 yıl önce

Önder61
Aday Memur
10 Kasım 2018 13:05

Maşallah süreyi çok iyi kullanmışsınız. Tebrikler.. Matematikten grafik sorusu, mantık sorusu ve olasılık sorusuna gereksiz zaman harcadım bende yapabileceğim sorulardı ama sınav anında arkadaşın dediği gibi hızlı olayım telaşı beni yavaşlattı bazı sorularda. Gy ilk kez bu kadar kötü yaptım denemelere kıyasla. Ancak gk en yüksek yaptığım sınavdı netler ondan bu kadar yüksek geldi.

gm55, 5 yıl önce

Toplam 42 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi