Editörler : oto-danisman-expert
12 Kasım 2018 02:54

Kpss puanim 66.45 subay

Selam arkadaslar KPSS P3 66.45 SUBAY mulakatlarina cagrilma ihtimalim varmi? Ve bu puan civarinda olupta subay olabilen varmi? Simdiden tesekkurler

Yunus.ysr
Kapalı
12 Kasım 2018 11:29

Benim puanımda bu civarda.acaba sıralama oluyor mu yoksa direk 60 puan üstü bu elemelerden mi geçiyor,

Bordobere10
Şube Müdürü
12 Kasım 2018 13:39

Var kardeşim 62 ile arkadaşım girdi 68 ile devresi girmiş mülakatta sağlam donanımla kendini onlara ikna ettirebilirsen her türlü alırlar kpss puanı çok az etkisi oluyor olay mülakatta bitiyo

Yunus.ysr, 5 yıl önce

Benim puanımda bu civarda.acaba sıralama oluyor mu yoksa direk 60 puan üstü bu elemelerden mi geçiyor,

hygge
Şef
13 Kasım 2018 14:02

evet 60 puan üstü herkes çağrılacak kpss - fyt ve mülakatın belirli ortalaması alınarak asil yedekbelirleniyormuş 60 ile girebilir 95 ile giremeyebilirsin.

hygge
Şef
13 Kasım 2018 15:11

edit: kılavuzdan

Sınıf kontenjanları göz önünde bulundurularak en fazla 20 katı aday sınavlara çağrılacaktır. En düşük puanlı adayın puanı ?Baraj Puanı? olacaktır.

hygge, 5 yıl önce

evet 60 puan üstü herkes çağrılacak kpss - fyt ve mülakatın belirli ortalaması alınarak asil yedekbelirleniyormuş 60 ile girebilir 95 ile giremeyebilirsin.

yburak58
Aday Memur
15 Kasım 2018 09:00

KPSS %55 i sporun %15 i Mülakatın %30 esas alınıyor benim kpss de 61 :) şans

hsyngndz93
Kapalı
15 Kasım 2018 21:18

Kpss düşük diye hiç üzülmeyin arkadaşlar 60 ile kazananlar var mühim olan sözlü mülakat kendinizi ifade edebilmeniz çok önemli

Hkrn
Yasaklı
17 Kasım 2018 22:04

Bayanlarda 69 puan mülakata çağrılır mı acaba ?

Yunus.ysr
Kapalı
20 Kasım 2018 13:30

Hayırlı günler arkadaşlar.Malüm fiziki yeterlilik sınavı hakkında tecrübesiz arkadaşlar olarak pek bilgimiz yok.FYT giren arkadaşlardan bu sınav nasıl gerçekleşiyor ? Çok zorluyorlar mı ? Örneğin mekik ve şınav konusunda pek başarılı olmayan arkadaşlar 5-10 şınav çekse de koşuyu tamamlayıp geçebiliyorlar mı? Malüm tabloya göre 2 dakika içerisinde 40-50 mekik,şınav çeken arkadaşlar zaten bu konuda eğitimli maşallahlık insanlardır biz kondisyonu az olan arkadaşlar ne yapacak çok merak ediyorum:) Tecrübeli bir arkadaş bu sınavın bizim için bir kabul olmayacağını söylesin lütfen..

yas8
Şef
20 Kasım 2018 16:24

Tabloda halinde zaten minimum ve maksimum süre-sayı verilmiş. Bunların altındaysınız kendinizi hızla buna hazırlamaya bakın zira kazandığınız taktirde sutasak da sizi çok daha zorlu bir eğitim bekliyor. Sınırlarınızın zorlandığı ve dayanamayıp gidenin çok olduğu bir eğitim. Başvurduğum kurumun TSK olduğunu unutmayın.

yas8
Şef
20 Kasım 2018 16:28

Herhangi bir taban puan oluşturulmadığından ve başvuru sayısı bilinmediğinden başvuruyu yapıp beklemekten başka yapacağınız birşey yok.Kimse bilemez

Hkrn, 5 yıl önce
Bayanlarda 69 puan mülakata çağrılır mı acaba ?

fahridogdu
Memur
21 Kasım 2018 15:46

öyle bir durumda tazminat ne kadar bilginiz var mı ?

yas8, 5 yıl önce

Tabloda halinde zaten minimum ve maksimum süre-sayı verilmiş. Bunların altındaysınız kendinizi hızla buna hazırlamaya bakın zira kazandığınız taktirde sutasak da sizi çok daha zorlu bir eğitim bekliyor. Sınırlarınızın zorlandığı ve dayanamayıp gidenin çok olduğu bir eğitim. Başvurduğum kurumun TSK olduğunu unutmayın.

yas8
Şef
21 Kasım 2018 17:42

İntibakta bırakırsanız bir tazminat yükümlülüğünüz doğmaz. İntibaktan sonra ise orda ne kadar kaldığına bağlı. 1 ay kalsanız farklı 3 ay kalsanız farklı; ona göre yediniz içtiğiniz; barınma giderleriniz, attığınız mermi vs krititeleri var. Ama eğitimde maaşınız başlar. TSK emniyet gibi değildir; örneğin paem de insanları 11 ay alıkoyuyorlar sadece 400 lira harçlık veriyorlar; tsk da subay adayları dahi eğitimde 4500 para alır.

fahridogdu, 5 yıl önce

öyle bir durumda tazminat ne kadar bilginiz var mı ?

fahridogdu
Memur
21 Kasım 2018 21:12

sutasak denen eğitim de bırakma durumunda tazminat yok yani doğru mu hocam?

yas8, 5 yıl önce

İntibakta bırakırsanız bir tazminat yükümlülüğünüz doğmaz. İntibaktan sonra ise orda ne kadar kaldığına bağlı. 1 ay kalsanız farklı 3 ay kalsanız farklı; ona göre yediniz içtiğiniz; barınma giderleriniz, attığınız mermi vs krititeleri var. Ama eğitimde maaşınız başlar. TSK emniyet gibi değildir; örneğin paem de insanları 11 ay alıkoyuyorlar sadece 400 lira harçlık veriyorlar; tsk da subay adayları dahi eğitimde 4500 para alır.

yas8
Şef
22 Kasım 2018 03:33

Yanlış. Önce intibak, sonra sutasak.

fahridogdu, 5 yıl önce

sutasak denen eğitim de bırakma durumunda tazminat yok yani doğru mu hocam?

Toplam 14 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi