Editörler : gubaz
15 Kasım 2018 14:45   

Memuriyetten uzaklaştırma

adıma

açılan bi davadan dolayı 1 yıl 8 ay hapis cezasına erteleme verildi ve

1yıl 8ay süre ile denetim altında tutulması kararı + 1000 tl idari para

cezası verildi bu karar memuriyetimi etkilermi acaba şimdiden cevaplar

için teşekkür ederim

15 Kasım 2018 15:12

avarli06
Aday Memur

Bu forumun amacı şahısların hukuki problemlerini çözmek değil. İnsanların iyi niyetlerini istismar etmeyin lütfen.

15 Kasım 2018 16:30

cem_celiker
Aday Memur

Burada ne kötü niyet var ne istismar var acaba sadece bilgi almak için sordum boş yorum yapmayın bi avukata beni savun destek ol demedim sadece bilgi almak için yazdım

15 Kasım 2018 20:51

avarli06
Aday Memur

Avukata danışmanın bir ücreti var. Siz bedava avukat peşindesiniz. Boş yorum yapmayayım o halde. Memuriyetine son verilir.

15 Kasım 2018 21:34

cem_celiker
Aday Memur

Teşekkürler cevabınız için bedava avukat aramıyorum merak etmeyin ukalalığa çok bilmişliğe gerek yok sadece zorbi durumdayım fikir almak için yazdım iyi gğnler saygılar

16 Kasım 2018 08:55

avarli06
Aday Memur

Değerli arkadaşım durumunu anlıyorum. Ancak durumun başkalarına saygısızlık etmeni gerektirmiyor. Niye biliyor musun? Çünkü daha problemini tam olarak anlatamamışsın. 1 yıl 8 ay ceza aldım ertelendi diyorsun, suçun niteliğini tam olarak söylemiyorsun. Aday memur musun, değil misin belli değil. 657 dışındaki bir meslek mevzuatına mı tabisin belli değil. Ceza kesinleşti belli değil. Çok bilmişlik kapsamındaki cevabım da şudur:

1- Memur taksirli suçlar haricinde 1 yıldan fazla ceza alırsa memur olma şartlarını kaybeder.

2- Senin hakkında ceza ertelemesi verildiğine göre suçun taksirli bir suç olduğu anlaşılıyor.

3- Cezanın kesinleşmesi gerekir.

4- Suç taksirli ve 657 sayılı Kanunun 48 inci maddesinde sayılan suçlardan değilse (Anayasal düzene ve bu düzenin işleyişine karşı suçlar, zimmet, irtikâp, rüşvet, hırsızlık, dolandırıcılık, sahtecilik, güveni kötüye kullanma, hileli iflas, ihaleye fesat karıştırma, edimin ifasına fesat karıştırma, suçtan kaynaklanan malvarlığı değerlerini aklama veya kaçakçılık) memuriyetini etkilemez.

5- Elindeki kararları, durumunu tam olarak bir profesyonele anlatarak yardım alman gerekir.

11 Ocak 2019 20:18

tayfunrevan
Aday Memur

Değerli arkadaşım durumunu anlıyorum. Ancak durumun başkalarına saygısızlık etmeni gerektirmiyor. Niye biliyor musun? Çünkü daha problemini tam olarak anlatamamışsın. 1 yıl 8 ay ceza aldım ertelendi diyorsun, suçun niteliğini tam olarak söylemiyorsun. Aday memur musun, değil misin belli değil. 657 dışındaki bir meslek mevzuatına mı tabisin belli değil. Ceza kesinleşti belli değil. Çok bilmişlik kapsamındaki cevabım da şudur:

1- Memur taksirli suçlar haricinde 1 yıldan fazla ceza alırsa memur olma şartlarını kaybeder.

2- Senin hakkında ceza ertelemesi verildiğine göre suçun taksirli bir suç olduğu anlaşılıyor.

3- Cezanın kesinleşmesi gerekir.

4- Suç taksirli ve 657 sayılı Kanunun 48 inci maddesinde sayılan suçlardan değilse (Anayasal düzene ve bu düzenin işleyişine karşı suçlar, zimmet, irtikâp, rüşvet, hırsızlık, dolandırıcılık, sahtecilik, güveni kötüye kullanma, hileli iflas, ihaleye fesat karıştırma, edimin ifasına fesat karıştırma, suçtan kaynaklanan malvarlığı değerlerini aklama veya kaçakçılık) memuriyetini etkilemez.

5- Elindeki kararları, durumunu tam olarak bir profesyonele anlatarak yardım alman gerekir.

avarli06, 11 ay önce - Alıntıya git

Görevime başlamak için güvenlik soruşturmamın gelmesini bekliyorken dün ifade vermeye gelmem için arandım.2014 yılında 19 yaşında olmamın verdiği cahillikle avea da bir kampanya vardı 2 yıl taahhütlü hat ile beraber telefon almak için.Arkadaşım kampanya şartlarına uygun olmadığı için hattı ve telefonu benim üzerimden aldık.faturaları o ödedi ve kullandı.2016 yılında ödemesi bittiği zaman ise hattı kapattırdım. Bu hattın 5 aylık fatura ödemesi başka birisinin kartından yapılmış 2015 yılı içerisinde.ifademde durumu anlattım arkadaşımın kullandığını ve ödediğini söyledim.Arkadaşım ile görüştüm ifadeye çağırırlar ise bende anlatırım ifademde durumu diyor.Sanırım şikayet ile ilgili bilgi toplanması ve ifadelere başvurulması aşamasında olay.Kart dolandırıcılığı diye geçiyor sanırım.Mahkeme ve karardan yana bir korkum yok.çok şükür böyle bir şey ile alakam yok.mahkemede ortaya çıkar dava açıldıktan sonra er ya da geç ama güvenlik soruşturmamın sonucu ve memuriyetim açısından dava açılıp sonuçlanmadan olumsuz bir sonuç veya durum teşkil eder mi? Bilginiz var ise lütfen yardımcı olun.

17 Ocak 2019 21:52

avarli06
Aday Memur

Sorun olmaz bence arkadaşım. Henüz soruşturma aşamasında olan dosya. Ama dolandırıcılık suçundan hüküm giyersen

17 Ocak 2019 21:53

avarli06
Aday Memur

Hüküm giyersen memuriyetine son verilir

09 Şubat 2019 11:40

canpolat99
Daire Başkanı

kardeşim bu durumda memuriyetin yanmaz takma kafana olur böyle durumlar detaylı bilgi için özelden numaramı yazayım ara

Toplam 9 mesaj

ANKET
'Barış Pınarı Harekatı'nı destekliyor musunuz?