Editörler :
20 Kasım 2018 16:13   

İtirazın kaldırılması davası

merhabalar bilgisi olanlardan bir ricam olacak..bir icra davam vardı.karşı taraf borca itiraz etti.daha sonra parayı icra dairesine yatırmış.ancak benim bu parayı almam için itirazın kaldırılması davası açmam gerekiyormuş.ve bu iş de avukat olmadan olmuyor.acaba ben bir avukata gidip itirazın kaldırılması davası açsam avukat masraflarını ben mi ödüyorum yoksa karşı tarafa ödetebiliyor muyum?sonuçta hem itiraz etmiş hem parayı yatırmış.karşı tarafın hatası var bu konuda ne yapabilirim acaba ?

22 Kasım 2018 17:40

Matu14
Aday Memur

Elinizde belge varsa itirazın kaldırılması yoluna gidebilirsiniz yoksa itirazın iptali davası

açabilirsiniz , davayı kazandığınız takdirde karşı taraf yargılama giderlerini ve

vekalet ücretlerini ödeyecek ayrıca %20 icra inkar tazminatı ödemek durumunda kalabilir. Ancak ilk aşamada avukat sizden ücret talep edebilir. Kolaylıklar dilerim.

23 Kasım 2018 00:55

trust.111
Şef

menfi tespit davası da açmış olabilir. hak kaybına uğramamak için bir avukatla anlaşın.

20 Ocak 2019 22:35

Av.ayca
Aday Memur

Özelden yazarsanız konu ile ilgili yardımcı olurum

Toplam 3 mesaj

ANKET
Çırağan Sarayı'ndaki, Kalyoncu ve Demirören ailelerinin yaptığı düğünü, nasıl buldunuz?