Editörler : E.Kayı Han
23 Kasım 2018 16:32

Güvenlik soruşturması ve arşiv araştırması red gelenler ne yapmalı ?

Merhaba Arkadaşlar,

KPSS ile memur olarak atandım. 6 ay süren Güvenlik Soruşturması ve Arşiv Araştırması sonucu olumsuz geldi. Kurumla yaptığım tüm görüşmelere rağmen tarafıma tek bir bilgi verilmedi. Ne kendim nede ailemden hiçbiri herhangi bir yere üyeliğimiz yok. Hem ailemde hemde sülalemizde devletin çeşitli kurumlarında kamu çalışanı olarak görevlerini ifa etmektedirler. Bu durumda olan arkadaşlar nasıl bir yol izlediler, ne yapmalıyız bilgisi olanlar yardımcı olabilirler mi lütfen. Allah bu durumda olan herkese sabır versin.

mersho
Aday Memur
23 Kasım 2018 21:01

hangi kuruma atandiniz hocam?

tortugaa
Aday Memur
29 Kasım 2018 09:28

sgk hocam

mersho
Aday Memur
29 Kasım 2018 13:40

verilmis bir ceza hukum veyahut hagb karari varmi..1 yildan fazla varsa olumsuz gelir
tortugaa, 5 yıl önce

sgk hocam

tortugaa
Aday Memur
30 Kasım 2018 12:49

Merhaba,

Hiç bir ceza hüküm yok veya devam eden bir soruşturmam bile yok. İdare mahkmesine dava açmaktan başka yolum yok. Kuruma tekrar dosyamın incelenmesi diye bir dilekçe versem aynı cevabın geleceğini düşünüyorum ama usul yönünden yeniden dilekçe vermekmi lazım bir kaç avukatla görüştüm ayrı ayrı şeyler söylediler kafam karıştı biraz. Bakalım hakkımızda hayırlısı artık

mersho, 5 yıl önce
verilmis bir ceza hukum veyahut hagb karari varmi..1 yildan fazla varsa olumsuz gelir

hukuksalgorus
Aday Memur
17 Aralık 2018 21:44

özelden yazarsanız yardımcı olabilirim.

16 Mart 2019 13:58

hocam ozelden cvp yazarmisin

shiftmn
Kapalı
19 Mart 2019 17:16

süresi geçmeden yargıya konuyu taşıman gerek. İdari kararları dilekçeyle değiştirmezsiniz.

memolisal
Yasaklı
04 Eylül 2019 12:07

hocam hiç mi suçunuz yok?

tortugaa, 5 yıl önce

Merhaba,

Hiç bir ceza hüküm yok veya devam eden bir soruşturmam bile yok. İdare mahkmesine dava açmaktan başka yolum yok. Kuruma tekrar dosyamın incelenmesi diye bir dilekçe versem aynı cevabın geleceğini düşünüyorum ama usul yönünden yeniden dilekçe vermekmi lazım bir kaç avukatla görüştüm ayrı ayrı şeyler söylediler kafam karıştı biraz. Bakalım hakkımızda hayırlısı artık

fuksel
Aday Memur
21 Eylül 2019 14:13

İyi günler eşi ihraç olup kendisi memurluk için güvenlik soruşturması ndan geçen var mı bildiğiniz

Toplam 9 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi