Editörler : Pangaea
24 Kasım 2018 02:23

Ögretmenler gününüz kutlu olsun

Değerli hocalarim başta Baş Öğretmenimiz Mustafa Kemal Atatürk' ün, şehit düşen kahraman öğretmenlerimizin ve sizlerin öğretmenler günü kutlu olsun. Dilerim tez vakitte öğretmenlik meslegini hakkiyla yapacak tüm öğretmen adayları atanir. İnşallah bizler de ait olduğumuz yerlere çocuklarımizin yüreklerine bir an önce kavusuruz ve bugünü onlarin şefkatli sevgi dolu bakislarinda kutlarız ve beklememe emek vermeme değdi iyiki öğretmen olmuşum deriz. Öğretmen ayrimi yapilmayan tüm öğretmenlerin değeri bilinen güzel günlere..

blackbook
Kapalı
24 Kasım 2018 10:20

Teşekkürler hocam. Ben de atanmış ve atama bekleyen tüm öğretmen arkadaşlarımın Öğretmenler Gününü kutlarım. Unutmamak gerekir ki öğretmenlik sadece atanmak veya atanmamak değildir. Sonuçta bizim unvanımız öğretmen. Bu mesleği yapmak nasip olur veya olmaz onu bilemeyiz ancak öğretmenlik mesleğini tatmak apayrı bir şey. İnşallah ilerleyen zamanlarda öğretmenlerimizin refah seviyeleri daha üst seviyelere çıkar.

24 Kasım 2018 10:36

Maalesef toplumumuz sadece atanmış olanları öğretmen olarak görüyor. Bizzat yakın çevrem bile atanmadığım için öğretmenler günümü kutlamıyor :-(
blackbook, 5 yıl önce

Teşekkürler hocam. Ben de atanmış ve atama bekleyen tüm öğretmen arkadaşlarımın Öğretmenler Gününü kutlarım. Unutmamak gerekir ki öğretmenlik sadece atanmak veya atanmamak değildir. Sonuçta bizim unvanımız öğretmen. Bu mesleği yapmak nasip olur veya olmaz onu bilemeyiz ancak öğretmenlik mesleğini tatmak apayrı bir şey. İnşallah ilerleyen zamanlarda öğretmenlerimizin refah seviyeleri daha üst seviyelere çıkar.

blackbook
Kapalı
24 Kasım 2018 10:43

Hocam ne yazık ki özel sektörde çalışan öğretmen arkadaşları bile toplumdan bazı kişiler öğretmen olarak görmüyor. Ancak biz böyle düşünenlere bakmayacağız. Bizim günümüzü kutlamaları veya kutlamamaları önemli değil ancak öğretmenin halini ancak öğretmen anlar. Başkaları zor anlar veya hiç anlamaz maalesef..

Bilgihademesi, 5 yıl önce
Maalesef toplumumuz sadece atanmış olanları öğretmen olarak görüyor. Bizzat yakın çevrem bile atanmadığım için öğretmenler günümü kutlamıyor :-(
24 Kasım 2018 11:35

Öğretmen olma umuduyla bu iktidar tarafından kandırılıp sonra senede 20 bin atamaya mahkum edilen yaklaşık 450 bin öğretmen adayının öğretmenler günü kutlu olsun.

24 Kasım 2018 12:35

Ben de mesleğini hakkıyla yapan ve yapabilecek olan öğretmen kardeşlerimin öğretmenler gününü bütün kalbimle kutluyorum. İnşallah en kısa sürede 3600 göstergeden veya herhangi bir sebepten dolayı eski nesil öğretmenler emekli olur da bizim gibi atama bekleyen bütün öğretmenler mesleğine kavuşur.

İtibar konusuyla ilgili naçizane düşüncemi paylaşmak istiyorum. Öğretmenlik yapıyorsanız veya yapacaksanız saygı-itibar-ilgi gibi kavramların üzerinde çok durmayın. Çünkü bizim işimiz ders anlatmaktan çok insan yönetimi. Velisiyle öğrencisiyle akrabasıyla hatta kısmen yöneticisiyle özellikle değer yargılarına ihtiyaç duyan insanlardan saygı-itibar beklemek pek mantıklı olmasa gerek. Tamam saygı gösterene teşekkür edelim ama çoğundan da saygı beklemeyelim. Bu bizim gerçeğimiz. Kısaca yalnız değilsiniz, çoğumuz benzer süreçler yaşıyoruz. Bu yüzden moralimizi bozmamalıyız. Tekrar öğretmenler gününüz kutlu olsun.

Toplam 5 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi