Editörler : hopaliSafak Vaktii
06 Aralık 2018 10:52

akif-b
Memur

konu hakkında uzmanlık bilgim yok ama yaşanmışlıklar var diyeyim, okul ve özel hayatımda karşıma çıkan önemli bir sorundu. Geçmiş zamanlı konuşuyorum çünkü artık onunla yaşamayı öğrendim, artık kendimi kontrol edebiliyorum sorunun üstesinden geldim denilebilir.

Fiziksel kekemelik var mı bilmiyorum ama benim ki biraz psikolojik biraz nefes kontrolü ile ilgili, kalp atış hızımla kekemelik benzer gidiyordu.

ilk orta lise ve üniversitede ve hatta iş hayatında ayağa kalkıp konuşma, sunum yapma, topluluk önünde konuşmada çok zorlandım.

Bana verilen tavsiyeler ile bol bol kitap okudum, özellikle sesli olarak okumanın çok faydasını gördüm, nefes çalışmaları yaptım özellikle heyecanımı bastırmak için,

biraz da yaş ilerledikçe eskisi gibi heyecanlanmıyorum karşıma valide milletvekili de gelse, 50 kişiyede konuşsam eski heyecan patlamalarım yok yada çok çok az.

bir ara psikoloğa gittim ama devamını getirmedim.

arkadaşım sana diyebilirim ki ne meslek yaparsan yap, örneğin mühendis olsan yada doktor konuşmayacak mısın, sunum yapmayacak mısın. İletişim her yerde..

Sana benim yazdıklarımı yap demiyorum. Amerikayı yeniden keşfetmeye çalışmışım ben fazla zaman harcamışım, konu hakkında uzman birçok psikolog veya terapi merkezleri var utanma sıkılma git ve zamanla her şey düzeliyor.

Öğretmen olsan da olmasan da bu konuyu uzmanlar eşliğinde çözmeye çalış inan zamanla çözülüyor. Bu arada ilk başta dediğim gibi fiziksel bir sebepten kekemelik var mı bilmem, benim ki fiziksel bir kusurdan değildi.

zaman her şeyin mi bilmem ama birçok şeyin ilacı :)

06 Aralık 2018 15:44

siteuyelik
Aday Memur

Allah aşkına saçmalayan vicdan yoksunlarının cevaplarına hiç aldırma. "Sağlam adam" da neyse artık tövbe ya. Bir de Allah akıl fikir versin diyor. Kime versin acaba? Neyse istersen başaramayacağın bir şey yok. Gelirsin üstesinden. Kekeme öğretmen arkadaşlarım oldu. Şu anki okulumda da var. Hiçbir sorun da yaşamıyor öğrenciler de kendisi de. Ayrıca sınıfta sadece öğrencilerinle olunca daha rahat hissedeceğin için pek sıkıntı yaşayacağını zannetmiyorum.

06 Aralık 2018 21:13

Discover4
Aday Memur

Bence öğretmenliğe hiç bulaşma samimi diyorum. Bizler de çok hayallerimiz vardı ancak maalesef bu zamanlarda hayallerini gerçekleştirmeye izin vermiyorlar. Bence başka meslek dallarına yönelmelisin. Bunu çok samimi diyorum. Her geçen yıl alımlar azalıyor.

blackbook, 3 hafta önce - Alıntıya git

Aynen kardeşim sakın ama sakın ögretmenlik işlerine bulaşma! Gün geçtikçe berbat bir hal alıyor. Ben kurtulmaya çalışıyorum sen öğretmen olma hayali kuruyorsun.. Vallahi billahi şimdi bir fırsatım olsa saniye düşünmem bırakırım işi.. Daha yolun başındasın sanıyorsun ki herşey mükemmel olacak, hayır seni hayattan soğutacaklar asla yapma asla deneme bile.. git bilgisayar üzerine birşey oku memur falan ol yıllarını da çöpe atma öğretmenlikte itibar falan kalmadı..

Toplam 23 mesaj

ANKET
2018/2 KPSS'de yer alan kadro sayısından memnun musunuz?
Deka - Paykasa - Ucuz Paykasa Güvenli Ödeme Sistemleri