Editörler :
26 Kasım 2018 09:33   

Üçüncü

Selamlar belli bir sebeple, veya sebeplerle tutanamayan arkadaşlar.

bu sayfadaki isminin orijinalliği ve yaratıcılığından da anlalışacağı üzere üçüncü konumla aranızdayım. bu giderse dördüncüye de hazırlıklı olmanızı öneririm.

sigara vardı eskiden, birinci ve ikinci. birinci çok kalitesiz, ikinci daha da kalitesizdi. üçüncü var mıydı bilmiyorum ama artık yoksa da var. ama burada buram buram kalite kokacak, bitlis tütünü.

tutunamama sebeplerimiz nedir? kalabalıklar içinde yalnızlık mı? cidden yalnızlık mı? anlaşılmamak mı? yoksa çok fazla anlaşılıp rutine binmesi mi? bunları deşeceğiz hep birlikte.

sayfanın mülkiyeti bana, kullanımı tutunamayanlara aittir.

26 Kasım 2018 09:35

abbiiee.
Kapalı

neden editöre bir nedenini sorsaydın neden kapatıyormuş? :)

26 Kasım 2018 09:44

maskov87
Müsteşar

neden editöre bir nedenini sorsaydın neden kapatıyormuş? :)

abbiiee., 9 ay önce - Alıntıya git

sormadım,sormam da zaten.ama muhtemelen kişisel muhabbet olayına istinaden olduğu söylenecektir kapanma nedeninin.

oysa benim tek amacım tutunamamakla ilgili.

26 Kasım 2018 22:45

umut_7.24
Genel Müdür

--- Görüyor musun Olric?..

- Neyi efendimiz?..

--- Boş ver Olric!..

- Tamam efendimiz...

:)

26 Kasım 2018 22:49

aTeş ÇiçeeĞi
Müsteşar Yardımcısı

:))

28 Kasım 2018 10:12

aTeş ÇiçeeĞi
Müsteşar Yardımcısı

Bu sefer tutunduk bence

28 Kasım 2018 13:04

maskov87
Müsteşar

jack lpndon, kitaplarını çok büyük heyecanla ve merakla okuduğum, karakterlerini yaşadığım şahane üstü bir yazar.

çok çekmiş. tüm gayesi yazar olup, para kazanmak ve başka bir iş yapmamak. bunu yarı-otobiyografik romanı martin eden'den de öğreniyoruz zaten.

neyse, bu arkadaş, hedefini tutturuyor, çok başarılı, çok para kazanan bir yazar oluyor ki alt sınıftan gelme ve adam akıllı bir eğitimi olmamasına rağmen yapıyor bunu.

sonrası ise, tamamlandı düşüncesi her şey, 40 yaşına gelmeden intihar.

bence, tutunamamaya en büyük sebeplerden birinı gözümüze sokuyor yazar bu intiharla. olanları başarıp, hedefsiz kalmak.

bitti.

11 Aralık 2018 15:53

maskov87
Müsteşar

fakir baykurt'un kaplumbağalar kitabından tesadüf geldi; var mı yok mu emin değildim ama varmış üçüncü, garip öldüren.

11 Aralık 2018 15:56

maskov87
Müsteşar

kitap, da bu arada, cumhuriyetten sonra tutunmaya çalışan köylülerin romanı. köy edebiyatının da en iyi örneklerinden biri. çok beğendim, çok keyif alarak okudum.

köyünde, işe yaramadığı düşünülen bir araziye bağ kurulması ve yıllar sonra devletin oraya el koyma çabasını anlatıyor.

okumayanlara öneririm.

tutunmak için de bire bir, hele bir kır abbas var ki, muazzam insan, muhteşem karakter.

11 Aralık 2018 16:02

aTeş ÇiçeeĞi
Müsteşar Yardımcısı

Kır abbasa tutunmak :))

11 Aralık 2018 16:14

maskov87
Müsteşar

kır abbas, mutlu olmayı bilen, hayata tutanan, vizyon sahibi bir köylü.

adam, çok farklı cidden. o bağlarda yatmak istemesi, kuyudan başkalarını düşünmeden düktüğü sular, kaplumbağaları seyrederek keyif etmesi, kimseden lafını sakınmaması, şenliği kendi başına uydurması, aynı şekilde türküler uydurması, torunlarına olan aşkı. çok başka çok.

finalinde de kendine yakışanı yapıyor.

11 Aralık 2018 16:26

aTeş ÇiçeeĞi
Müsteşar Yardımcısı

Ben geniş bir herifimdir diyor ya zaten :))

Kır abbas gibi kendinizi çok idareli kullanınız lütfen. Hiçbir vakit tasayı, gamı kendinize yoldaş edinmeyiz. Hayata tutunmanın püf noktası işte bu kadar.

25 Haziran 2019 11:32

maskov87
Müsteşar

neden editör gitmiş. neden gitti acaba? iki konumu da güzelce kapatmıştı. neden kapattığını da anlayamamıştım. neden sorusunu sormama da müsade vermemişti. neden acaba

04 Ağustos 2019 22:57

maskov87
Müsteşar

o beni aldattı

o bana ihanet etti

o beni terk etti

o şöyle yamuk yaptı

vs vs vs vs

vallahi günümüzün en büyük dertleri bu olmuş. belki de en değersiz hayvan olan insanların yaptıklarına neden bu kadar önem veriliyor ki? sen de insansın ve madem değer veriyorsun insanlara en değerli kendine göre sen ol o zaman.

geçim derdi olur, bakmakla yükümlü olduğun insanlar olur eyvellah, mutsuz ol.

ölüm olur hastalık olur buna da tabi ki eyvellah.

ama birinden yediğin yamuk mutsuzluğa sebep olmamalı.

delirecoh, bana bunlarla gelmeyin. hayat güzel, oyna devam

Toplam 13 mesaj

ANKET
Sizce, memur zammının, Hakem Kuruluna kalması iyi mi oldu?