Editörler : Lanet

martkedisi
Memur
15 Ocak 2019 11:02

hayırlısı ile işleriniz umarım istediğiniz gibi gider tanışmak nasip olur, ama dediğim gibi ben iskide değil ege bölgesinde başka bir kanal idaresindeyim.

Evet ilanda direk 657 gibi anlaşılıyor, haklısınız, sözleşmeli değilseniz arazi tazminatı olacaktır.

Su kanal idarelerinde daha önceki mesajlarda dediğim gibi mühendislerin nöbeti pek alışıldık birşey değil ama özellikle sel-yağmur gibi dönemlerde pozisyonunuzun gereği üzere çalışma - nöbet olabiliyor, ama bu toplam kişi sayısının çok düşük bir oranıdır. 657 özlük hakları daha avantajlı haklısınız, benim gözümde yeşil pasaport herşeyden önce çok önemli benim gözümde.

her kurumun artı ve eksileri vardır, umarım istediğiniz gibi olur, kurumu beğenmezsenizde 657 de belli bir süre hizmeti olanların 2-5 yıl civarı asaletide alındıysa başka kurumlara naklen atama hakkı var, olumsuz durumlarda bunuda kullanabilirsiniz. Zaten 2-3 yılda tam olarak herşey anlaşılır fikriniz oluşmuş olur.

mr blue, 5 yıl önce

Allah razı olsun abi. İnşallah atanıp tanışmak, bir çayınızı içmek de nasip olur :)

https://basvuru.iski.gov.tr/basvuru/%C4%B0SK%C4%B0%20MEMUR%20PERSONEL%20ALIM%20%C4%B0LANI.pdf

İlana bakarsanız 657'ye tabi memur olacağımız yazıyor. Yani 4b li değiliz.

Maaş ve özlük haklarını bu kadar sormamın nedeni şartların şimdiki işime çok yakın olması. Bir kit kurumda 399 nolu khk'ya tabi çalışıyorum. Maaş olarak fazla fark yok ama hafta sonu ve gece mesailerinin sıkça olması, bayram-seçim-yılbaşı nöbetleri ve kurumda kendi adıma gelecek görememem gibi sebeplerle İski'ye geçmek istiyorum. Ayrıca 657'nin özlük hakları biraz daha iyi. Bir de özelleşme ihtimali var tabi.

Anlattığınız kadarıyla kurumu beğendim. Mülakatta herkesin şansı %20. Kazansam da kazanamasam da hayırlısı buymuş deyip hayatıma devam ederim.

Tekrardan çok teşekkür ederim.

martkedisi
Memur
15 Ocak 2019 11:06

Toplu sözleşmede sds ye bayramlarda ilave ödeme yapılıyor olabilir. İlçe belediyeler ufak olduğu için farklı değişik uygulamaları olabilir, ancak eskiden hem ilçe belediyelerinde hemde su kanal idarelerinde ödenmiş böyle ikramiyelerin sayıştay raporuna göre uygunsuz olup geri iadesine yönelik karar ve uygulamalar vardı. İkramiyeyi bir gelir ek ödeme gibi göreyin, bugün vardır seneye yoktur.

Qakileq, 5 yıl önce
Cevap için teşekkürler. İlçe belediyesinde çalışan mühendis arkadaşın bayram ikramiyesi aldığını biliyorum o yüzden sormuştum bildiğim kadarıyla 657'ye tabi olması lazım

Onr34
Kapalı
15 Ocak 2019 21:13

Merhabalar, ya ben restöratörümde. İskide

restöratör maaşları nasıl, ve bu alımlar kadrolumu olacak yoksa sözleşmeli?? cevap verirseniz sevinirim. Teşekkürler...

hydrolics
Şef
15 Ocak 2019 21:55

Kadrolu memur kadrosu kamuda kaç lira ile başlıyorlarsa üzerine 400-500 koy min.belediye olduğu için.

Onr34, 5 yıl önce

Merhabalar, ya ben restöratörümde. İskide

restöratör maaşları nasıl, ve bu alımlar kadrolumu olacak yoksa sözleşmeli?? cevap verirseniz sevinirim. Teşekkürler...

adem59
Aday Memur
16 Ocak 2019 17:03

İSKİ ye eş durumundan dolayı kurumlararası geçiş yapmak istiyorum bu konuda bilgisi olan var mı

adem59
Aday Memur
16 Ocak 2019 17:06

İstanbul dışında bir üniversitede Makine teknisyeni olarak çalışmaktayım.

Eş durumundan İstanbul gelmek istiyorum.

İSKİ'nin kurumlararası geçişe bakışı nasıldır.

adem59, 5 yıl önce

İSKİ ye eş durumundan dolayı kurumlararası geçiş yapmak istiyorum bu konuda bilgisi olan var mı

Alliii88
Aday Memur
20 Ocak 2019 11:16

iyi gunler acaba teknıkerler ne kadar maas alıyor sartlar nedır?? bigılendırısenız cok sevınırım

zekiwell
Aday Memur
01 Şubat 2019 21:19

Selam arkadaşlar forumda ki başlık altında yazılan bilgilerin bir çoğu gayet açıklayıcı olmuş öncelikle teşekkürler.

Benim sorum 657 kadrolu harita teknikeri pozisyonu hakkında iş yoğunluğu , arazi harcırahı ve maaşları konusunda yardımcı olabilecek kimse varsa sevinirim .

malkoc81
Aday Memur
14 Şubat 2019 11:04

iski de 657 ye tabi bir memurun maaşı 5200 tl net eline geçen, mühendis ve teknikerlerin maaşı daha yüksek seviyede, ayrıca işçilerin maaşı 6000 tl civarı sendikadan aldıkları ikramiyeler ile işçilerin maaşı 9/10 bin tl yi buluyor aylık ortalama. Promosyon olarak çalışan veznedarlarda 2000 tl asgari ücret almaktadır bu çalışanlara iski 1 kuruş dahi ücret vermiyor. Özel güvenliklerin maaşları 3500 tl civarı.

Qakileq
Memur
14 Şubat 2019 13:41

İski'de çalışan memurlar oradaki sendikaya üye olamıyorlar mı yada olsalar bile ikramiyelerden yararlanamıyorlar mı
malkoc81, 5 yıl önce

iski de 657 ye tabi bir memurun maaşı 5200 tl net eline geçen, mühendis ve teknikerlerin maaşı daha yüksek seviyede, ayrıca işçilerin maaşı 6000 tl civarı sendikadan aldıkları ikramiyeler ile işçilerin maaşı 9/10 bin tl yi buluyor aylık ortalama. Promosyon olarak çalışan veznedarlarda 2000 tl asgari ücret almaktadır bu çalışanlara iski 1 kuruş dahi ücret vermiyor. Özel güvenliklerin maaşları 3500 tl civarı.

yerelmezunu
Aday Memur
14 Şubat 2019 18:22

Ocak zammından önce en düşük memur maaşı sds dahil 4000tl diyorlardı hocam. Şu anda 9/1 kadrolu bilgisayar işletmeni maaşı 5200 mü oldu? 1200 tl birden zam nasıl geldi onu anlayamadım.

malkoc81, 5 yıl önce

nakkas34
Kapalı
18 Şubat 2019 22:03

+

yerelmezunu, 5 yıl önce

Ocak zammından önce en düşük memur maaşı sds dahil 4000tl diyorlardı hocam. Şu anda 9/1 kadrolu bilgisayar işletmeni maaşı 5200 mü oldu? 1200 tl birden zam nasıl geldi onu anlayamadım.

mr blue
Aday Memur
20 Şubat 2019 17:49

İski'de elektrik mühendisleri daha çok genel merkezde mi yoksa arıtma tesislerinde mi çalışırlar?

Her arıtma tesisinde elektrik mühendisi bulunur mu?

Cevaplarsanız çok sevinirim.

radikal52
Daire Başkanı
05 Mart 2020 09:51

4/3 tekniker evli eş çalışıyor 6 aylık 1 çocuklu maaşını paylaşabilir misiniz?

Morningrise7, 5 yıl önce

bekar mühendis başlangıç maaşı 5500 civarı bunun dışında birçok birimde 3 ay bir ödenen arazi tazminatı var buda 3 aylık 600 küsür bir rakama tekabül ediyor. bunun dışında yol yemek imkanınız var. mühendis ünvanlı tüm personel aynı maaşı alır. arazi tazminatı veya görevlendirme icabı harcırah ödemeleri maaşları değiştirebilir.

çalışma saatleri 08.00 -17.00

valla işler ilgili alanınızı söylerseniz daha iyi bilgi verebilirim çünkü yapılan işlerin yelpazesi çok geniş.

Toplam 54 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi