Editörler :
26 Kasım 2018 13:50   

Mikrocerrahi ile bel fıtığı olanlar
-Mikrocerrahi ile bel fıtığı ameliyatı olan var mı? -Antajı ve dezavantajı nelerdir? -Tekrar nüks etme olasılığı var mı?
13 Ocak 2019 20:09

themumy0606
Aday Memur
ben oldum çok iyiyim2 sene oldu tekrarlama riski yok tabi kendine bakman gerekiyoryoksa tekrarlar
16 Ocak 2019 09:42

elaozar
Aday Memur

nüks etme olasılığı var. Arabanın tekerini yaptırıp hor kullanırsan ertesi gün tekrar patlar

16 Ocak 2019 13:23

vdtmlrsknadm
Aday Memur

Ben de 10 yıl önce olmuştum, nüks etmedi Allaha şükür,tabii ağır kaldırmayacaksın,çok fazla göbek yapmayacaksın dikkatli olacaksın. bir de yapan cerrah da çok önemli, ben ankarada prof. Ayhan Aktar a ameliyat olmuştum,tavsiye ederim.son durumu bilmiyorum ama yanlız aldığı ücret biraz pahalı gelebilir.

16 Ocak 2019 20:42

umutt_
Aday Memur

Bende mikro cerrahi ile ameliyat oldum. İlk bir yıl aşırı dikkat etmen gerekiyor. Sonrada artık nasip. Alternatif yolla çözende çok var ameliyat olmadan onlarıda dene bence ameliyat son çaren olsun n

16 Ocak 2019 23:52

world is good
Şef

Bende mikro cerrahi ile ameliyat oldum. İlk bir yıl aşırı dikkat etmen gerekiyor. Sonrada artık nasip. Alternatif yolla çözende çok var ameliyat olmadan onlarıda dene bence ameliyat son çaren olsun n

umutt_, 6 ay önce - Alıntıya git
alternatif derken ne demek istiyorsunuz? bilgi vermenizi rica ederim
17 Ocak 2019 07:48

umutt_
Aday Memur

Bazı tanıdıklarım masaj yaptırdı yada o bölgeyi ovdurdu onlarında geçti. Bu işi yapanlar var ama risk sonuçta. Bel fıtığı diskler arasındaki sıvının akarak sinire baskı yapması. Bazıları ovdurarak yada çektirerek o baskıyı azaltıp rahatlıyor. Dediğim gibi işi bilen biri olması gerekiyor.

17 Ocak 2019 09:17

world is good
Şef

Bazı tanıdıklarım masaj yaptırdı yada o bölgeyi ovdurdu onlarında geçti. Bu işi yapanlar var ama risk sonuçta. Bel fıtığı diskler arasındaki sıvının akarak sinire baskı yapması. Bazıları ovdurarak yada çektirerek o baskıyı azaltıp rahatlıyor. Dediğim gibi işi bilen biri olması gerekiyor.

umutt_, 6 ay önce - Alıntıya git
Benim merak ettigim olay teknolojik ve medikal gelismelerden önceki gecmis yillarda acaba bu bel fitigini nasil tedavi ediyorlardi ? Geleneksel yöntemler elbet risk tasiyor fakat tedavi edici yönleri var. Masaj olayını duydum fakat tamamen iyilestirdiginden şüpheliyim. Tabi denemekte fayda var.
02 Mayıs 2019 13:09

bencamen
Aday Memur

Bu zamana kadar denedigim alternatif tedavileri yazıyorum ilk önce normal elektro terapi ile ayaga kalktım ama bir etkisinin olduğunu söyleyemem belki elektro terapi olmasa da ayağa kalkabilirdim o süre zarfında ayağa kalkınca sağ bacağa vuran ve uyuşma ile başlayan 20 adımda bir oturmak zorunda Kaldığım döneme geldim 1 ayın sonunda sonra drx cihazı denen bir cihaz var hakkında bir şuur reklam var ve çok pahalı seansı 100 TL ye aldım 10 seans çok az bir faydası oldu belkide olmadı çünkü hala sağ bacağım yürümeye başladıktan on dk sonra uyuşuyor ve ağrımaya başlıyor sonra manuel terapi deneyim dedim araştırdım basaksehirde ksm Hastanesi'ne yakın bir fizik tedavi uzmanı buldum Google yorumları çok iyiydi herkes iki üç seans sonra iyilestim Allah razı olsun filan yazmışlar. Gittim bildiğiniz kutletme hareketleri belime basıyor kuturt boynumu çekiyor kuturt bacakları çekiyor kuturt eve gittim sağ bacağımdanki agrinin yanına sol kalçada eklendi aradım böyle böyle sol kalçada ağrı var diye 2. Seansa gel önemli değil geçer dedi gittim yine aynı hareketler sonuç değişen bişey yok umarım sol kalca ağrım sürekli olmaz. Çok işe yaradı iyilestim diyenlere inanmak istemiyorum seansı 250 TL . Denemediğim gtos terapi diye bişey var umudum yok ama deneyeceğim galiba. Serüven devam ediyor en son ameliyat olacağım umarım o zamana kadar başıma bişey gelmez

23 Haziran 2019 18:31

hlil
Aday Memur
04.11.2018 de mikrocerrahi yöntemle l5 s1 seviyesinden bel fıtığı ameliyatı oldum. Ameliyattan iki ay sonra işe başladım. İşe başladıktan kısa bir süre sonra sol baldır bölgesinde karıncalanma ve seğirme başladı. Sonra da her iki baldırda seğirme oldu. Ben anlamadım bu işi. Hala hafif ağrı, uyuşukluk ve karıncalanma mevcut. Ameliyat eden Dr ye mr çekilip gittim. Doktorum bir şeyin yok dedi. Gariptir davranışları ben seni ameliyat ettim işim bitti gibi davrandı.
Toplam 9 mesaj

ANKET
Cumhurbaşkanlığı İnsan Kaynaklarının, kamu çalışan anketini doldurdunuz mu?