Editörler : Pangaea

arzik476
Şef
07 Aralık 2018 18:41

ilitamı düşünüyorum kardeşim. osmanlıcam var, arapçam da geçecek kadar iyi dersleri, zaten bunlarla önceden de ilgileniyordum ilahiyata başlamadan önce yani.tabi derslere çalışmam gerektiğinin farkındayım bunların yanında. tek korktuğum kuran dersleri, ezber falan, ordaki eksikleri kapatmak için de ilitama başlamadan evvel bu yıl medrese ya da kuran kursuna gitmeyi düşündüm ama çalıştığım için ve kurs yerleri yaşadığım yerlere çok uzak olduğunda şimdilik gidemedim. inşallah ilerde imkan bulurum. ilitam olarak siz nerdesiniz ve hangisini tavsiye edersiniz? bu konudaki fikirlerinize ihtiyacım var(!)

romantik_serseri_, 5 yıl önce

bende zaten suan ilitamdan devam ediyorum.. 3 teyim dgs ile gecis yaptim.. o kisim cok kolay ama ilitam onlisansdan daha zor tabi hazirlikli olun.. hocam imam hatip onlisan ve lisans ucude basvurabilir imamliga.. ama en cok lisansdan cagrilir mulakata.. onlisans ile imam hatip ayni sayida cagrili ama onlisansin puani daha dusuk kapatir. lisans mezunu olduktan sonra vaizlik yada muftulukte dusunebilirsiniz..

08 Aralık 2018 01:29

elbette.. her konuda yardimci olurum elbet.. oncelikle ilitam hakkinda bilginiz ne kadar bilmem ama ilitam malumunuz vizeleri bilgisayardan finalleri ise o ilitam hangi sehirse o sehrin ilahiyat fakultesinde oluyor.. yani size yakin olmasi guzel olur.. ama kolaylik anlaminda en uygunu firat ve dicledir.. ben suan firattayim suan icin normal geldi bana.. bide 670 tl harci unutmamak lazim her donem.. vizenin etkisi degisir ilitamdan ilitama.. mesela inonude yuzde 10 dur firatta yuzde 20

ben firati tavsiye ederim yardimcida olurum insaallah.. bide tam bilgim olmamakla birlikte erzurum ataturk cok rahat diyolar arastirmak lazim.. kazanma olayi ise dgs de ayni puana hepside gelebilir sikinti yok...

arzik476, 5 yıl önce

ilitamı düşünüyorum kardeşim. osmanlıcam var, arapçam da geçecek kadar iyi dersleri, zaten bunlarla önceden de ilgileniyordum ilahiyata başlamadan önce yani.tabi derslere çalışmam gerektiğinin farkındayım bunların yanında. tek korktuğum kuran dersleri, ezber falan, ordaki eksikleri kapatmak için de ilitama başlamadan evvel bu yıl medrese ya da kuran kursuna gitmeyi düşündüm ama çalıştığım için ve kurs yerleri yaşadığım yerlere çok uzak olduğunda şimdilik gidemedim. inşallah ilerde imkan bulurum. ilitam olarak siz nerdesiniz ve hangisini tavsiye edersiniz? bu konudaki fikirlerinize ihtiyacım var(!)

arzik476
Şef
08 Aralık 2018 18:33

antalyada yaşıyorum, çok uzak yerler münasib olmaz. git gel sorun olur. yakın yerleri istiyorum buyüzden. ezber dersleri nasıl biraz bahseder misiniz?

romantik_serseri_, 5 yıl önce

elbette.. her konuda yardimci olurum elbet.. oncelikle ilitam hakkinda bilginiz ne kadar bilmem ama ilitam malumunuz vizeleri bilgisayardan finalleri ise o ilitam hangi sehirse o sehrin ilahiyat fakultesinde oluyor.. yani size yakin olmasi guzel olur.. ama kolaylik anlaminda en uygunu firat ve dicledir.. ben suan firattayim suan icin normal geldi bana.. bide 670 tl harci unutmamak lazim her donem.. vizenin etkisi degisir ilitamdan ilitama.. mesela inonude yuzde 10 dur firatta yuzde 20

ben firati tavsiye ederim yardimcida olurum insaallah.. bide tam bilgim olmamakla birlikte erzurum ataturk cok rahat diyolar arastirmak lazim.. kazanma olayi ise dgs de ayni puana hepside gelebilir sikinti yok...

09 Aralık 2018 00:24

kuran dersının vızesı ınternetten olur klasık tecvıd bılgılerı ve duhadan asagısının mealı 3. sınıfın ılk donemı ıcın. fınalde de duhadan asagı 22 sureden sorumluyuz bıde ılk 7 cuzden. herhangı bı yerden okutacaklar bıze 2 satır ıste. ezberdende herhangı bı sureyı okuturlar. sonra artacak ıste bunlar. muhtemelen ılıtamı bıtırmek ıcın gereken ezber burucdan asagısı yanı 30 sure nebe ve mulk sureleri yasin ve rahman.. hucuratla fetihde olurmu bilmem...

Toplam 24 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi