Editörler : ayşegül bgm
28 Kasım 2018 20:51

Almanyaya hemsire alimi
Gitmeyi dusunenler varmi ??

Maxxm.sdj
Şef
28 Kasım 2018 21:51

valla ben başvurdum ama ararlar mı bilmiyorum

Kübraa255
Aday Memur
28 Kasım 2018 22:13

Nerden başvuruyoruz,şartları neler?

Hemşire ortaögm
Aday Memur
28 Kasım 2018 22:28

Burda atanmış olsak bile gidebiliyor muyuz başvurmalımıyız sizce

Maxxm.sdj
Şef
28 Kasım 2018 22:33

yok canım atanıp gitmek istersen istifa etmen gerek öyle göndermezler senii aa yalnız bir dakika adam açıklama da şey demişti en çok hemşire açığı var demişti rahat bi 2. kişi goturseler ne kadar iyi olur bizim için biliyor musun çoook iyi olur belki de bu alim puanlarına bile yansır puanlar düşer Mayıs'a hazirana kadar götürürler isicileri
Hemşire ortaögm, 5 yıl önce

Jacoptiger
Aday Memur
28 Kasım 2018 23:26

Nerden başvurdunuz ? Internet sitesine erisim saglanmiyor.Büro falan diyordu bi ulasim,erisim sağlayabildiniz mi?Ayrintili bilgi alabildiniz mi ?
Maxxm.sdj, 5 yıl önce

elaozar
Aday Memur
29 Kasım 2018 08:41

atandıysan neden gitcen ki

Hemşire ortaögm, 5 yıl önce

Saglikci00
Aday Memur
29 Kasım 2018 10:00

Bende sali gunu basvurcam
Maxxm.sdj, 5 yıl önce

Maxxm.sdj
Şef
29 Kasım 2018 12:55

www.obm-turkiye.com bu siteydi sanırım formda bı kaç soru var yazıp gondeiyorsun
Jacoptiger, 5 yıl önce
Nerden başvurdunuz ? Internet sitesine erisim saglanmiyor.Büro falan diyordu bi ulasim,erisim sağlayabildiniz mi?Ayrintili bilgi alabildiniz mi ?

aysegecici
Aday Memur
29 Kasım 2018 15:28

Bende başvurdum ama çok güvenemiyorum açıkçası böyle çiftlik bank gibi olmasın sonumuz. Oradaki çalışma şartları ne olacak Türkiye'ye döndüğümüzde tekrar çalışabilecek miyiz? vb. birçok soru var kafamda. Birde görüşmeler sadece İstanbul, Ankara ve Antalya'da yapılabiliyor. Merakla bekliyorum neler olacak.

Saglikci00
Aday Memur
29 Kasım 2018 15:29

Bende ve sart yok cv felanda yok kac bin kisi alicaklarki
aysegecici, 5 yıl önce
Bende başvurdum ama çok güvenemiyorum açıkçası böyle çiftlik bank gibi olmasın sonumuz. Oradaki çalışma şartları ne olacak Türkiye'ye döndüğümüzde tekrar çalışabilecek miyiz? vb. birçok soru var kafamda. Birde görüşmeler sadece İstanbul, Ankara ve Antalya'da yapılabiliyor. Merakla bekliyorum neler olacak.

Maxxm.sdj
Şef
29 Kasım 2018 17:15

aynen valla bizi Almanya'nın kapısına kadar getirip de orda bırakmasınlar insanları :))) ama inşallah bizim yararimiza olur kızlar gitmeyip aileler izin vermeyebilir erkekler gitse bile gene kar atamada puanlara etkisi olur bence
aysegecici, 5 yıl önce

aysegecici
Aday Memur
29 Kasım 2018 21:48

80 bin hemşire alımı yapılacak diye okudum ve öncelik hemşirelerin olacakmış. 80 bin çok fazla bir sayı yani ülkemizde bile bunun 4'te biri alım yapılıyor.
Saglikci00, 5 yıl önce
Bende ve sart yok cv felanda yok kac bin kisi alicaklarki

aysegecici
Aday Memur
29 Kasım 2018 21:51

Dediğim gibi merakla bekliyorum.Ben gitmek çok isterim hatta yurtdışında hemşirelik ile ilgili baya araştırdım ama neredeyse imkansızdı. Bu olay bana çok gerçekçi gelmiyor o nedenle.
Maxxm.sdj, 5 yıl önce
aynen valla bizi Almanya'nın kapısına kadar getirip de orda bırakmasınlar insanları :))) ama inşallah bizim yararimiza olur kızlar gitmeyip aileler izin vermeyebilir erkekler gitse bile gene kar atamada puanlara etkisi olur bence

Jacoptiger
Aday Memur
01 Aralık 2018 14:44

OBM İnsan Kaynakları Şirketi'nin Türkiye'den binlerce işçiyi, Almanya'ya götüreceğini açıklamasıyla ilgili Almanya Büyükelçiliği, "OBM firmasıyla Federal hükümet arasında Türk uzman personelin istihdamıyla ilgili herhangi bir anlaşma bulunmamaktadır" duyurusunda bulundu. OBM İnsan Kaynakları Şirketi, 2019 yılında Almanya'ya Türkiye'den ilk etapta 10 bin işçi götüreceğini açıklamıştı. Alman Büyükelçiliği ise konu ile ilgili açıklamada bulundu. Açıklamada, "OBM firmasıyla Federal hükümet arasında Türk uzman personelin istihdamıyla ilgili herhangi bir anlaşma bulunmamaktadır. Federal hükümetle Türk hükümeti arasında da basındaki haberlerde sözü edilen meslek gruplarının Almanya'da istihdam edilmeleri konusunda özel bir işçi alımı anlaşması da yoktur. Nitelikli bir meslek eğitimi almış uzman personele Almanya'da özel sektörün bazı branşlarında ihtiyaç duyulmaktadır.Federal hükümetin http://www.make-it-in-germany.info.tr/ adlı enformasyon portalında bu olanaklar hakkında bilgi verilmektedir" denildi.

Jacoptiger
Aday Memur
01 Aralık 2018 14:46

Ulan bi meselmizde de umut tacirliği,sahtekarlık olmasın be.Sınır kapılarında 'burası Münih mi kurban' diye gezdirecekler milleti.
Jacoptiger, 5 yıl önce
OBM İnsan Kaynakları Şirketi'nin Türkiye'den binlerce işçiyi, Almanya'ya götüreceğini açıklamasıyla ilgili Almanya Büyükelçiliği, "OBM firmasıyla Federal hükümet arasında Türk uzman personelin istihdamıyla ilgili herhangi bir anlaşma bulunmamaktadır" duyurusunda bulundu. OBM İnsan Kaynakları Şirketi, 2019 yılında Almanya'ya Türkiye'den ilk etapta 10 bin işçi götüreceğini açıklamıştı. Alman Büyükelçiliği ise konu ile ilgili açıklamada bulundu. Açıklamada, "OBM firmasıyla Federal hükümet arasında Türk uzman personelin istihdamıyla ilgili herhangi bir anlaşma bulunmamaktadır. Federal hükümetle Türk hükümeti arasında da basındaki haberlerde sözü edilen meslek gruplarının Almanya'da istihdam edilmeleri konusunda özel bir işçi alımı anlaşması da yoktur. Nitelikli bir meslek eğitimi almış uzman personele Almanya'da özel sektörün bazı branşlarında ihtiyaç duyulmaktadır.Federal hükümetin http://www.make-it-in-germany.info.tr/ adlı enformasyon portalında bu olanaklar hakkında bilgi verilmektedir" denildi.
14 Aralık 2018 16:43

Merhabalar Almanya ya hemşire ve hasta bakıcı olarak gitmek isteyenlere danışmanlık yapmaktayız

Dil , denklik , resmi işlemlerden işe yerleşime kadar tüm aşamaları gerçekleştirmekteyiz

Doğru ve güvenilir bilgi almak için ücretsiz danışma birimimiz ile iletişime geçebilirsiniz

Servislerimiz :

? Almanya'da dil kursu kaydınızın yapılması

? Vize başvurunuz sırasında destek

? Almanya?da havaalanı karşılama,

? konaklama ayarlama

? İş görüşmelerine hazırlama ve reberlik etme,

? İş yerinin sağlanmasında profesyonel aracılık

? Meslek izni ve çalışma izni alınmasında destek

(hemşirelik ve hasta bakıcılık)

Toplam 16 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük