İmsak
Güneş
Öğle
İkindi
Akşam
Yatsı
Editörler : Pangaea
30 Kasım 2018 08:56

Bilgisayar öğretmenliği tef mülakat sıralaması en son kaçı görür?

normalde sıralamanın içinde değilim ama mülakata girebilirsem Meslek lisesine atanma ihtimalim var.

2017'nin son atamasında küsüratla kaçırdım.

ortak alım dengeleri alt üst etti malum.

olacaklar hakkında bir fikri olan var mı arkadaşlar?

Birbilinmeyen
Kapalı
30 Kasım 2018 09:02

Ben umudumu kaybettim hocam sıralamanın cok altında kalıyoruz. ancak bizi ayrı sıralarlarsa bir ihtimal olabilir buda mümkün mü sanmam.

kermejin
Şef
30 Kasım 2018 09:16

bu konuyla ilgili CİMER'e yazdım. şablon mesaj yazmadılar ilk defa.

kimseye özel sıralama yapamayız dediler.

ama anlamadığım bir şey var hocam. diyelim ki alınacak 400 kişinin 50'si meslek lisesi olsun.

ama mülakatta ilk 400'ün içinde 20 tef'ci olsun.

bu durumda ne olacak 30 meslek lisesi kontenjanı boş kaldı?

ek yerleştirme de yapamazlar çünkü mülakat puanımız yok neye göre atayacaklar?

ben bu meseleyi anlamadım arkadaş.

Birbilinmeyen, 5 yıl önce
Ben umudumu kaybettim hocam sıralamanın cok altında kalıyoruz. ancak bizi ayrı sıralarlarsa bir ihtimal olabilir buda mümkün mü sanmam.

kermejin
Şef
30 Kasım 2018 09:21

halbuki özel sıralama da istemiyoruz ki...

sen diyorsun ki BÖTE'ciler meslek lisesi yazamaz. yönetmeliğine de bu maddeyi koymuşun.

kaç sene boyunca sistemsel arıza bahanesiyle yönetmeliği uygulamamışsın.

ne olduysa 2017'de aklına gelmiş uygulamak.

onca sene ben bu Meslek-Düz ayrımından dolayı atanamadım. benim hakkımı nasıl ödeyecekler Allahın basiretsizleri?

2016'da 83 puanım vardı bu kural uygulansaydı kendi ilime atanacaktım. haram zehir zıkkım olsun.

delirttiniz lan beni. :)

Birbilinmeyen
Kapalı
30 Kasım 2018 16:58

haklısınız hocam kac meslek lisesi ihtiyacı vardir acaba onu da bilemiyoruz.
kermejin, 5 yıl önce

halbuki özel sıralama da istemiyoruz ki...

sen diyorsun ki BÖTE'ciler meslek lisesi yazamaz. yönetmeliğine de bu maddeyi koymuşun.

kaç sene boyunca sistemsel arıza bahanesiyle yönetmeliği uygulamamışsın.

ne olduysa 2017'de aklına gelmiş uygulamak.

onca sene ben bu Meslek-Düz ayrımından dolayı atanamadım. benim hakkımı nasıl ödeyecekler Allahın basiretsizleri?

2016'da 83 puanım vardı bu kural uygulansaydı kendi ilime atanacaktım. haram zehir zıkkım olsun.

delirttiniz lan beni. :)

bekleyin
Memur
30 Kasım 2018 20:26

rahat olun. Tef, böte belirlenecekmiş..bu yönde duyum söz konusu.ücretli atama mülakat taban puanlarında tef böte ayrılmış. Bu konuda içiniz rahat olsun. 412 nin yarısı tef yarısı böte seklinde ayrılacak 206-206 şeklinde. 2 gün kaldı sabredin.

bekleyin
Memur
30 Kasım 2018 20:38

mühendislik dersleri, alan ileri derecede yazılım elektronik, elektrik devre dersleri, ingilizce,mantık dersleri alan terfçi dururken böte almaz. mebi tanırım 1 öncelik olan tef, kadronun yarısını alır. Meslek liseleri öncelikli olacak..

bekleyin
Memur
30 Kasım 2018 21:01

arkadaşlar tabiki bu benim görüşüm. pazartesi her türlü senaryoya açık olalım. böteliler her türlü kötü senaryoya hazır olsun. Sonra hayal kırıklığı olur, toparlanması zor olur. pazartesi 82 puanlı böteci mülakata giremediğini öğrenince şok olmasın böteciler.

Askme1
Kapalı
30 Kasım 2018 21:21

Hocam insanları umutlandirip hayal kırıklığına uğratmak günah değil mi bunun vebalini nasıl ödeyeceksiniz??
bekleyin, 5 yıl önce

arkadaşlar tabiki bu benim görüşüm. pazartesi her türlü senaryoya açık olalım. böteliler her türlü kötü senaryoya hazır olsun. Sonra hayal kırıklığı olur, toparlanması zor olur. pazartesi 82 puanlı böteci mülakata giremediğini öğrenince şok olmasın böteciler.

bekleyin
Memur
30 Kasım 2018 21:40

kermejin, 5 yıl önce

bu konuyla ilgili CİMER'e yazdım. şablon mesaj yazmadılar ilk defa.

kimseye özel sıralama yapamayız dediler.

ama anlamadığım bir şey var hocam. diyelim ki alınacak 400 kişinin 50'si meslek lisesi olsun.

ama mülakatta ilk 400'ün içinde 20 tef'ci olsun.

bu durumda ne olacak 30 meslek lisesi kontenjanı boş kaldı?

ek yerleştirme de yapamazlar çünkü mülakat puanımız yok neye göre atayacaklar?

ben bu meseleyi anlamadım arkadaş.

bekleyin
Memur
30 Kasım 2018 21:48

Hocam bende onu diyorum. hayal kırıklığı fazla umut etmeyin diyorum. Buyrun umut etmeye devam edin. Pazartesi elbet üzülenler olacak. teflilerin mülakata giremeyince sevinecek misin. Atanamadığın meslek lisesinin üç katı adayına girince böte liler atanacak mı.

Askme1, 5 yıl önce
Hocam insanları umutlandirip hayal kırıklığına uğratmak günah değil mi bunun vebalini nasıl ödeyeceksiniz??

Askme1
Kapalı
01 Aralık 2018 00:15

ben tefliler için boş yere umut verdiğinizi düşünüyorum
bekleyin, 5 yıl önce

Hocam bende onu diyorum. hayal kırıklığı fazla umut etmeyin diyorum. Buyrun umut etmeye devam edin. Pazartesi elbet üzülenler olacak. teflilerin mülakata giremeyince sevinecek misin. Atanamadığın meslek lisesinin üç katı adayına girince böte liler atanacak mı.

kermejin
Şef
01 Aralık 2018 02:54

ben şahsen umitlendim :)
Askme1, 5 yıl önce

kermejin
Şef
01 Aralık 2018 10:33

Ücretli öğretmenlerin alındığı mülakatta iki ayrı taban puanı görüyorum hocam doğru mu?

tef ve böte'yi mülakatta bölmüşler mi?

bekleyin, 5 yıl önce

http://personel.meb.gov.tr/www/bakanligimiza-bagli-resm-egitim-kurumlarinda-ek-ders-ucreti-karsiliginda-gorev-yapanlardan-sozlesmeli-ogretmenlik-sozlu-sinavina-hak-kazanan-adaylarin-olusturdugu-taban-puanlar/icerik/874

Mülakat konusunda endişeniz olmasın. Taban puanlara bakınız hocam.

kermejin
Şef
03 Aralık 2018 10:02

neyse zaten bugün her şey belli olur

Askme1, 5 yıl önce

Birbilinmeyen
Kapalı
03 Aralık 2018 22:05

Ayırmamışlar malesef hocam
kermejin, 5 yıl önce

neyse zaten bugün her şey belli olur

kermejin
Şef
03 Aralık 2018 22:18

sağlık olsun demek meslek liselerinden ümidi kesmiş devletimiz :)

Ayırmamışlar malesef hocam

Geminiogretmen
Aday Memur
03 Aralık 2018 23:46

Selamlar, İstanbul meslek lisesi bilg öğretmen açığı ne kadar bilgisi olan var mı?

rukooo
Aday Memur
04 Aralık 2018 12:10

İstanbul mu yazmayı düşünüyorsun. Açılır mı ki bu sefer. Ben de düşünüyorum.

Acaba puanınız kaç ve tef mi?

Geminiogretmen, 5 yıl önce

Selamlar, İstanbul meslek lisesi bilg öğretmen açığı ne kadar bilgisi olan var mı?

Geminiogretmen
Aday Memur
04 Aralık 2018 20:03

Tef mezunuyum, 85,6 aldım, sizin kaç puan

rukooo
Aday Memur
04 Aralık 2018 23:37

Benim de Tef.

Puan 89.83

Bakalım İstanbul açarsa orayı yazmayı düşünüyorm...

Geminiogretmen, 5 yıl önce

Tef mezunuyum, 85,6 aldım, sizin kaç puan

Toplam 27 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi