Editörler : uzmantarik
30 Kasım 2018 21:25   

İftiralara karşı tazminat davası!

Arkadaşlar kurumda 8 kişi bir oldu. hiç bir delil göstermeden hakkımda onları tehdit ettiğim ile ilgili tutanak tutup sorusturma açtırdilar. Ayrıca soruşturma sırasında aynı kişiler delilsiz baska baska iftiralarda daha bulundular. Muhakkikte ben ne dersem inanmadı onlar ne dese inandı. neticede gorev yerim değisti ve kademe ilerlemesi aldım.ben bunları iftiradan savcılığa verdim. Şimdi de tazminat davası açacağım. Ancak kişi kişimi dava açmslıyım yoksa tek bir davada hepsine mi aćmalıyım bilmiyorum. Yardımcı olur musunuz?

01 Aralık 2018 07:49

İftira Mektubu
Aday Memur

Bence savcılıktan bir şey çıkmaz takipsizlik verir savcılık anayasal şikayet hakkı kapsamında. Tazminat davası için ise görevlerinden dolayı ise idare mahkemesine açman gerekir fakat kişilerin ağır hizmet kusuru veya özel hayatla ilgiliyse asliye hukuka görev yeri degişikliği aldığın disiplin cezası öne sürülerek DMK 76 göremi yapıldı

01 Aralık 2018 07:51

İftira Mektubu
Aday Memur

aynı durumu bende yaşıyorum yaklaşık üç ay oldu idare mahkemesinde davam şu an amirine memuruna iş arkadaşlarına hakaret tehdit 3.yıl kademe ilerlemesi görev değişikliği,kadro değişikliği, vb

Toplam 2 mesaj

ANKET
2018/2 KPSS'de yer alan kadro sayısından memnun musunuz?
Deka - Paykasa - Ucuz Paykasa Güvenli Ödeme Sistemleri