Editörler : muhtesem32ulsgkc
06 Aralık 2018 13:25

kamumemurvhki
Aday Memur

Asgari ücret niye açlık sınırının altında biliyormusunuz?Bunun gibi düşünenler baya bi var olduğu için.Kraldan çok kıralcı var bu memlekette.Ayranı yok içmeye,cebine giren yok,ama diyorki milyonlar acından ölsün hastalıktan vitaminsizlikten kırılsın,beslenemeyen sağlıksız bir nesil yetişsin önemli değil.Yeterki işveren karına kar katsın.Belkide yeteri kadar beslenemediği için böyle düşünüyorlarda olabilirler.Sağlıklı düşünmek için sağlıklı beslenmek lazım bunun içinde asgari ücretin yoksulluk sınırının üstünde olması lazım.

06 Aralık 2018 14:00

AmudaKalkanSolucan
Aday Memur

muhasebe ekonomi v.s biliyorum diyerek hava yapmışsın, madem hava yapıyorsun o halde asgari ücret nasıl artar anlat bize?

bugün 1603 tl.

ekonomici olarak söyle bize, olması gereken asgari ücret nedir?

bu iki soruya cevap ver bakalım

yoksa koftiden ekonomist binlerce var, ekonominin e sinden anlamayan

durdurnikahımemurbey, 1 hafta önce - Alıntıya git

Ya bazen bunu dediği için İlber hocaya sitemde bulunurdum hakaret gibi geldiği için lakin cahilin dibi misin be canım kardeşim. Öncelikle ben ekonomistim demedim. Sanayi şehrinde yaşadığım için muhasebe ve ekonomi yöneticiliğini çokça yaptığımı söyledim. Yani ekonomistler gibi para politikaları üretmiyorum. Maaş yönetimi ve şirket içi para yönetiminin denetlenmesi işindeydim.

Gelelim asgari ücret nasıl artar meselesine. Okadar çok politika üretelibilinir ki sayılamaz. Zaten Cumhur başkanımızın sayıları yüzlerceyi bulan ekonomist danışmanları bunları bilmezse ülkenin vay haline. Buda onların görevi.

He sen 'ben sana soruyorum kardeşim' dersen; ben en büyük etkenin üretim ve üretim üzerindeki etkenlerin olduğunu söylerim. Üretim desteklenmeli! Üretilenin ve yapılan ihracat üzerindeki vergi yükü azaltılmalı ki yükü azalan sanayicimiz, esnafımız, çiftçimiz daha fazla üretebilsin. Daha fazla insan çalıştırabilsin..

Devlet hazinesini doldurup taşırmak için onu bunu satarsan, halka az para verip bir miktarını vergi diye geri alırsan, üreticinin malına ortak olursan bir süre sonra üreten bulamazsın. O biriktirdiğin hazinenin parası da suyunu çekince batıyorsun zaten.

He 'diceksin ki 'bunu devlet büyükleri bilmiyormu sanki' Evet kardeşim hepsi çok iyi biliyorlar fakat kamu harcamalarını halkın refahına tercih ediyorlar..

06 Aralık 2018 22:05

venüsten gelen
Aday Memur

muhasebe ekonomi v.s biliyorum diyerek hava yapmışsın, madem hava yapıyorsun o halde asgari ücret nasıl artar anlat bize?

bugün 1603 tl.

ekonomici olarak söyle bize, olması gereken asgari ücret nedir?

bu iki soruya cevap ver bakalım

yoksa koftiden ekonomist binlerce var, ekonominin e sinden anlamayan

durdurnikahımemurbey, 1 hafta önce - Alıntıya git

hakaret etmeden konuşabilmen mümkün değil mi

07 Aralık 2018 09:02

durdurnikahımemurbey
Genel Müdür

hakaret etmeden konuşabilmen mümkün değil mi

venüsten gelen, 1 hafta önce - Alıntıya git

eee öyle başa böyle tarak, beğenemedin mi?

08 Aralık 2018 09:59

DHeMLy-CHaY
Memur

arttirmazsan eğer sonuçları daha ağır olur, üretim durur ve işsiz kalırsın.

16 Aralık 2018 11:42

Kutadgu4
Memur

Asgari ücretle geçinmeye çalışan milyonlarca insan var. Yani nüfus içinde dengeleri değiştirebilecek büyük bir kitleden söz ediyorsun. Bu insanlar hem çalışan hem de aynı zamanda birer tüketici. Bu kadar büyük bir kitlenin alım güçleri olmazsa, üretici malını kime satacak? Satışlar azalırsa firmalar tutunamaz. Yine kriz olur. Ekonomi bir dengedir. Dengeli olmak zorundasınız.

Toplam 26 mesaj

ANKET
2018/2 KPSS'de yer alan kadro sayısından memnun musunuz?
Deka - Paykasa - Ucuz Paykasa Güvenli Ödeme Sistemleri