Editörler : AJANS
02 Aralık 2018 16:23   

Evliler, birşey merak ediyorum mutlu musunuz ?

Merhaba ben evli değilim. Merak ediyorum evli olarak gördüğümüz her karı koca , eşler birbirleriyle mutlu mu yaşıyor ?

Yani mutsuzluk sebebi ekonomik vb konular olabilir bu ayrı yani sadece eşinden kocasından karısından dolayı mutsuz olan var mı yoksa her evli mutlu mu bunu merak ediyorum ?

doğal olarak şu soru geliyor aklıma eğer mutsuzsalar niçin evlendiler ?

03 Aralık 2018 09:52

akademikbaytar
Şef

bekarlık herkesin, istisnasız tüm dünyadaki insanların, yaşadığı ve başarılı olduğu bir durumdur.bekarlığın başarısızlığı da söz konusu değildir.'bekarlıkta başarılı olamadı evlenmeye karar verdi' gibi bir önermeyle karşılaşamazsınız.ancak evlilik öyle değildir bedensel ve zihinsel ve dugusal kabiliyet ister.evliliğini güzel şekilde yürüten herkes şüphesiz bu yönleriyle kabiliyetlidir.yine şüphesizdir ki evlilikten korkan kişiler bu yönleriyle kabiliyetsiz olduklarının farkında oldukları için evliliğin mutsuzluğa sebep olacağını düşünebilirler.

buradan yola çıkarak tabi ki her evli çiftin mutlu olması mümkün değildir.mutlu olabilmek için tastamam bir kişiliğe sahip olmak gerekir.kişiliğindeki eksiklik oranında mutsuzluk yaşarsın.ekonomik sebeplerden mutsuz mu olunur, eşin eksiklerinden mutsuz mu olunur?

mutsuzluk ego tatminiyle alakalı değil mi?egosunu doyuramamış bir birey evli de olsa bekar da olsa dost hayatı da yaşasa beş güne bir sevgili de değiştirse mutlu olamayacaktır.

20 Aralık 2018 08:37

Nozdormu
Şef

Evet ama 1 eş ile olmuyor. En az 2 kişiyle evlenmek lazım.

Evleneceğiniz hanımefendi ile konuşun önceden, deyin ben 2. evliliği yapacağım bunu kabul ediyorsan evlenelim.

Toplam 2 mesaj

ANKET
ABD tehditleri artıyor. Döviz de yükselebilir. Sizce Türkiye, Rusya'dan S-400 almalı mı?