Editörler :
02 Aralık 2018 16:23   


Evliler, birşey merak ediyorum mutlu musunuz ?

Merhaba ben evli değilim. Merak ediyorum evli olarak gördüğümüz her karı koca , eşler birbirleriyle mutlu mu yaşıyor ?

Yani mutsuzluk sebebi ekonomik vb konular olabilir bu ayrı yani sadece eşinden kocasından karısından dolayı mutsuz olan var mı yoksa her evli mutlu mu bunu merak ediyorum ?

doğal olarak şu soru geliyor aklıma eğer mutsuzsalar niçin evlendiler ?

03 Aralık 2018 09:52

akademikbaytar
Daire Başkanı

bekarlık herkesin, istisnasız tüm dünyadaki insanların, yaşadığı ve başarılı olduğu bir durumdur.bekarlığın başarısızlığı da söz konusu değildir.'bekarlıkta başarılı olamadı evlenmeye karar verdi' gibi bir önermeyle karşılaşamazsınız.ancak evlilik öyle değildir bedensel ve zihinsel ve dugusal kabiliyet ister.evliliğini güzel şekilde yürüten herkes şüphesiz bu yönleriyle kabiliyetlidir.yine şüphesizdir ki evlilikten korkan kişiler bu yönleriyle kabiliyetsiz olduklarının farkında oldukları için evliliğin mutsuzluğa sebep olacağını düşünebilirler.

buradan yola çıkarak tabi ki her evli çiftin mutlu olması mümkün değildir.mutlu olabilmek için tastamam bir kişiliğe sahip olmak gerekir.kişiliğindeki eksiklik oranında mutsuzluk yaşarsın.ekonomik sebeplerden mutsuz mu olunur, eşin eksiklerinden mutsuz mu olunur?

mutsuzluk ego tatminiyle alakalı değil mi?egosunu doyuramamış bir birey evli de olsa bekar da olsa dost hayatı da yaşasa beş güne bir sevgili de değiştirse mutlu olamayacaktır.

20 Aralık 2018 08:37

Nozdormu
Şube Müdürü
Bu mesaj 10'un üzerinde eksi oy aldığı için gizlenmiştir. Göster
10 Temmuz 2019 16:48

yusuf ensar19
Aday Memur

evli ve mutlu olmak çok zor zira evlilik piyango gibidir n çıkacağını bilemezsiniz.

11 Temmuz 2019 18:25

yalnızlıksenfonisi
Daire Başkanı

1 yıllık evliyim bir çocuğum var 33 yaşındayım.Mutlu olmak için evlenilmez çünkü bu imkansız evli mutlu diyenlere inanmayın.

Evlilik zordur zor.

11 Temmuz 2019 19:00

araftayım
Aday Memur

1o yıl olmu evleneli mutlu değilim mutsuzluk oranım daha fazla ;)

11 Temmuz 2019 19:34

memurbey144
Aday Memur

Bayan iyi ve anlayışlıysa ucundan kıyısından güzelliği varsa aynı zamanda mütevazi biriyse evlilik gayet iyi devam eder. Tabii ki erkekte karakteriyle ve duruşuyla evliliğin ve kadının ağırlığını taşıyabilecek biri olmalı. bu kombinasyonu sağlamak ise zor çünkü ikisininde nesilleri tükenmekte.

11 Temmuz 2019 22:56

Türkçeci0505
Başbakan Müsteşarı

Evlilik beyaz eşya gibidir. Markalısını alırsın üç günde bozulur, ucuzunu alırsın ömürlük gider. Tamamen şans işi.

12 Temmuz 2019 00:49

sosyard
Aday Memur
Sende evlen kardeşim, benden daha mutlu olmaya hakkın yok. :)
12 Temmuz 2019 07:03

smlszn5917
Memur
neden evlendiğiniz önemli ? güzellik rahatlık aradan çıksın gibi sebebler ise bunlar ister istemez gidici Allah rızası için haramdan uzak durayım Allah'a kulluğumu arttırmak da yardımcı olsun gibi sebebler ise diğer özelliklerin önemi ELHAMDÜLİLLAH gidiyor
12 Temmuz 2019 07:36

MEBAK
Daire Başkanı
herkes mutlu olacagi umidiyle,sevdigine kavusmak,coluk cocuk sahibi olmak ve duzenli bir hayat yasamak icin evlenir.ama ayni cati altina girilince nelerin degisip nelerin degismeyecegini kimse onceden tahmin edemez.evlilik buyuk sorumluluk getirir.bu sorumlulugu iki taraftan herhangi biri eksik aldiginda sorunlar cikmaya basliyor.esler her sorunda birbiriyle sidik yaristirmak yerine birbirini alttan almayi becerebilseler uzun yillar mutlu yasanilabilir.her iki taraf da bastan sadik olmayi,sadik kalmayi ve bir daha baskasiyla yeni bir ask yasayamayacagini kabul etmeli.iki taraftan biri bunu kabul edemezse ve tekrar tekrar o heyecani baska birileriyle yeniden yasamayi isterse bu is yurumez zaten.ben esimle 6 yildir evliyim.bir cocugum var,ikincisinin de dogmasina az kaldi.tabii ki sorun yasadigimiz zamanlar oldu ama bunlar asilamayacak sorunlar degildi ve birbirimizi sevdigimiz icin astik.her anlamda ozgurlukleriniz kisitlaniyor.bu bir gercek.ama bastan soyledigim gibi,bu buyuk bir sorumluluk.alamayacak olan bosuna evlenmesin.ama sunu da ozellikle belirtmek istiyorum ki evlat sevgisi her seye deger.hicbir ask (ilahi ask haric) evlat sevgisinden ustun olamaz...
12 Temmuz 2019 08:49

selim555
Aday Memur
neden evlendiğiniz önemli ? güzellik rahatlık aradan çıksın gibi sebebler ise bunlar ister istemez gidici Allah rızası için haramdan uzak durayım Allah'a kulluğumu arttırmak da yardımcı olsun gibi sebebler ise diğer özelliklerin önemi ELHAMDÜLİLLAH gidiyor
smlszn5917, 2 ay önce - Alıntıya git

haramdan uzak durayım diye evlenmek mi:))) ahahahha çok güldüm . yani bir insanı kendi nefsini köreltmek için kullanırsan mutlu olursun öyle mi:) aynısını da eşinin yaptığını düşünürsek eyvah eyvah:)

12 Temmuz 2019 10:02

i.bal
Kapalı

soru yanlış sorulmuş durumda, bence pişman olmayan var mı diye sormak lazım.

kendim için söylüyorum o kadar taviz vermeme rağmen hala taviz talep edilmekte, ama karşı taraftan yani eşimden herhangi bir taviz görememekteyim. yani bırak mutsuzluğu pişmanlık dahi var.

12 Temmuz 2019 12:06

dusukbutcelimemur1
Aday Memur

üniversite eğitimi bitirdim 22 yaşında devlet kademesine girdim memur olarak görev yapmaktayım. 23 yaşında evlendim. baba parasıyla değil alınteriyle borçlarım bitti. mutluyum huzurluyum aile olmak güzel birşey. Sorumluluğunuz artıyor. Biz evliliği bir ibadet maksadıyla ve gelecek neslin iffetli yaşaması ve babası belli olmayan sokaklara katılan çocuklar olmasın dıye evlilik tavsiye edilir. Sevdiğiniz kişi ile evlenmek daha güzeldir. Çocuk sahibi olmak onun kokusuyla uyumak daha güzeldir. Yani iffetli neslin geleceği için evlenmek şarttır. evlilik adam yapar. nice boş beleş adamlar evlenince üstündeki sorumsuzluğu atar ve düzenli bir hayat kurar kendine. Zorlukları varmı evet ama eşiniz sizi vezir de eder rezilde eder. O yüzden evini geçindirebilecek birisi muhakkak evlenmeli hem de şu devirde. Bu yazdıklarım müslümanlar içn geçerli. gayri müslimler alınmasın. onlar 30 yasına kadar evlenmeyi uygun gormezler.

12 Temmuz 2019 13:25

Rabken
Genel Müdür

Evet ama 1 eş ile olmuyor. En az 2 kişiyle evlenmek lazım.

Evleneceğiniz hanımefendi ile konuşun önceden, deyin ben 2. evliliği yapacağım bunu kabul ediyorsan evlenelim.


Nozdormu, 9 ay önce - Alıntıya git
birini mutlu ettiniz 2.si kaldı. eşinde seninle konuşmalı 2. eşi kabul edersen oda eder belki.
12 Temmuz 2019 14:18

birgaripşair
Aday Memur

Mutlu olmak için evlenilmez. Evlilik hayat arkadaşlığı ve aynı zamanda eşlerin birbirini idare etme sanatıdır.Küçük şeylerden de mutlu olur insan. Bu sizin ve eşinizin hayata bakış açısına bağlı.

12 Temmuz 2019 14:19

Danane
Aday Memur

10 yıl bekar olarak yurt dışında yaşadım çok mutluydum tr ye döndüm evlendim 10 yıldır evliyim ama mutsuzum istanbul gibi mahalle baskısı olmayan büyük bir şehirde yaşasaydım hayatta evlenmezdim haramdan uzak durmak konusunda ise türk eşler bunu bir silah olarak kullandıkları için o konudada evliliğin pozitif bir katkısı yok evlilikte mutluluk diye bir şey yok sadece düğün dernekte mutlu aile tablosu çizmek var

12 Temmuz 2019 19:54

Baysevgilicanavar
Aday Memur

Kadınlar nankördür.

13 Temmuz 2019 00:28

bozkurt.55
Aday Memur

1 yıllık evliyim bir çocuğum var 33 yaşındayım.Mutlu olmak için evlenilmez çünkü bu imkansız evli mutlu diyenlere inanmayın.

Evlilik zordur zor.


yalnızlıksenfonisi, 2 ay önce - Alıntıya git
:)))
13 Temmuz 2019 14:55

atıf38

Aşık oldum evlendim bazen kalp beynin önüne geçince aşk bitince bitkisel hayat kalıyor geriye ev

14 Temmuz 2019 00:02

Hafs88
Aday Memur

Evlilik güzelde iste evliligi eşinle yaşarsan supper oluyor eşinin tüm ailesi dahil olunca lanet getiriyorsun sanki eşimle evlenmemişim de tüm sülalesine nikah kıymış gbyim hepsi evimin icine burnuni sokuyorlar

Toplam 27 mesaj
 
ANKET
İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'yu başarılı buluyor musunuz?