Editörler :
08 Ağustos 2019 00:37

yekmekci
Aday Memur

Ben mutluyum.

Nasıl mutlu olduğumu örneklerle açıklamak isterim. Öncelikle karşımda ki insanı iyice tanımak benim için çok önemlidir. Eşimin canının sıkkın olması durumunda ondan uzak duruyorum. O da benim yalnız olmam gerektiğini hissettiğinde benden uzaklaşıyor.

Yapılması gerekenler, alınması gerekenler ve gidilmesi gerekenler konusunda ortak paydada buluşuyoruz. Birbirimizi iyice tanıdık artık... Sohbet ediyoruz birbirimize anlatıyoruz. Konuşma bittiği andan itibaren insanlar birbirinden uzaklaşıyor.

Evlilik Zor Falan Değildir

Zor olan sizlersiniz! Kimse kimseye tahammül etmiyor ki. Neden etsin hem? Herkes kendi parasını kazanıyor. Ekonomik özgürlükle ruhsal özgürlüğü aynı kefeye koyuyor. Kimse tahammül edemiyor. Neticede onlarca kavga, aldatma ve ayrılma olayları ile karşılaşıyoruz.

Hayal Ettiğimiz Gerçeklerden Uzaklaşıyoruz

Hepinizin çevresinde deli gibi eş arayan arkadaşlar vardır. Gerçekten karşısındaki insana saygı duymadan sadece evlenmek için evlenen bir kitlenin bir bireyidir onlar...

Onlar yüzünden evlilik kurumu oyuncak oluyor. Yazık oluyor; ailelere, çocuklara ve geleceğe. Bazen insan anlayışlı olmalı rahat bırakmalı ve özgür olmasını sağlamalı.

Evlilik konusunda sohbet ettiğim bir arkadaşım bana bol bol kelime oyunu oynuyorum demişti. Neden diye sorduğumda eşim sayesinde kelime haznem çok genişledi deyip bu oyundan bahsetti: https://www.cevaplarim.com/codycross-cevaplari-butun-cevaplar-tek-adreste/ kelime oyunu oynayarak devamlı kendimi rahatlatıyorum demişti. Eşi başının etini yiyormuş ve o da düşünüyormuş onun bilmediği bir kelime çıkacak mı diye :))

Başka Bir Örnek

Çok samimi olduğum bir arkadaşımın düğününe gidiyorum. Bir sene önce evlenmiş başka bir arkadaşım arabam olmadığı için benim yanımda, masada yalnız kaldığımız zamanda "evlilikten memnun musun?" diye sordu. Anında doğru cevap verme özürlü olduğum için "evet" deyiverdim.

"Ben memnun değilim" dedi. Bende "neden?" diye sordum. Cevabı neydi biliyor musunuz?

"Evlendiğimde 5.000 kazanıyordum. Şimdi 20.000 kazanıyorum. Bekar olsaydım bu parayı ne ezerdim biliyor musun?" eşiyle yemek zoruna gidiyormuş...

Evlilik insanı mutsuz yapmaz. Evlilikten beklentiniz sizi mutsuz yapar. Saygı duymacağınız insanları sırf evlenmek için üzmeyin. Eğer o düşünce içerisindeyseniz kendinizi zaten memnun edemezsiniz!

16 Ağustos 2019 00:09

albatros.

haramdan uzak durayım diye evlenmek mi:))) ahahahha çok güldüm . yani bir insanı kendi nefsini köreltmek için kullanırsan mutlu olursun öyle mi:) aynısını da eşinin yaptığını düşünürsek eyvah eyvah:)


selim555, 3 ay önce - Alıntıya git
Bizim inandığımız dinde evlenince imanın diğer Yarısıda kurtuluyor. Elbette ki nefis terbiyesidir evlilik.
16 Ağustos 2019 14:40

NarkosPolice
Aday Memur

Evliliğin en güzel yanı çocuk eş ile mutlu olunmuyor ama çocuk mutlu ediyor bende evlilğilde mutsuzum ve boşanıyorum herkesin bebesi olmalı ama

17 Ağustos 2019 13:23

Trolawy ve Funglaw
Aday Memur

Bayan iyi ve anlayışlıysa ucundan kıyısından güzelliği varsa aynı zamanda mütevazi biriyse evlilik gayet iyi devam eder. Tabii ki erkekte karakteriyle ve duruşuyla evliliğin ve kadının ağırlığını taşıyabilecek biri olmalı. bu kombinasyonu sağlamak ise zor çünkü ikisininde nesilleri tükenmekte.


memurbey144, 3 ay önce - Alıntıya git

kanki elon musk boş adam derken senin dolu icraatlerin bunlar mı as,csanodmsad A:DADDDD

19 Ağustos 2019 14:56

MBŞR08
Aday Memur

tabiki herkes mutlu değil, çünkü maddiyat,aile baskısı ,sevgi,saygı,güven yüzünden mutlu değil.ayrıca özellikle bir çok kadınımız yetinmeyi bilmiyor.ekonomik özgürlükleri olduğu için en ufak bir durumda evlilikler bitiyor tabi her kadın böyle değildir ve tabi allah korkusu, merhamet olmayınca evlilikler bitiyor

22 Ağustos 2019 18:19

Rengarenk91
Şube Müdürü

Ben ozgur ruhlu biriyim.insanlara,1 sehire veya 1 eve bagli kalmak istemiyorum.kurulu bir duzen sevmiyorum.ev sahibi olmak bile istemiyorum.kiracinin bin evi ev sahibinin 1 evi vardir.kendimi kisitlamak istemiyorum.suan istedigim kisiden hoslanabilirim ama evlendikten sonra bunu kendime yakistiramam.hormonlar geregi erkek veya kadin esi disinda birinnden hoslanabiliyo ve buna ragmen evliligi savunuyor.bence evlilik mezhebi genis olanlara gore...

23 Ağustos 2019 11:52

Gydm
Memur
mutlu değilim
Toplam 27 mesaj
 
ANKET
'Barış Pınarı Harekatı'nı destekliyor musunuz?