Editörler : asaygincihan27
05 Aralık 2018 01:51   

Sınıf değişikliği yapılabilir mi

Merhaba hocalarım. ben bir devlet okulunda sınıf öğretmeni olarak görev yapıyorum. dün çok iyi anlaşan iki tane 1. sınıf öğrencim gülerek aralarında şakalaşırken birinin başındaki plastik taç kayıp düşmüş ve kırılmış. çocuğun teyzesi diğer velimi arayıp ağır hakaretler etmiş. bugün de okula gelip öğrencilerimin gözü önünde bana bağıra çağıra hem mesleğime hem şahsıma hakaretler etti. bi taç kırıldı diye beni ilgisizlikle ve yapmadığım bir sürü şeyle suçlamış bide şikayet dilekçesi yazmış. o da yetmedi kendisiyle konuşmaya çalışan müdür yardımcısının eline vurmuş. daha önce bi öğrencimin ablasını okulda sıkıştırıp tehdit etmiş. psikolojisi bozuk bi kadın. önüne gelene hakaret edip durdu. benim merak ettiğim konu ben o kadınla muhatap olmak istemiyorum. çocuğun sınıfının değişmesini istiyorum. kadın bana hakaretler ediyo ama sınıf değişikliğine yanaşmıyor. sınıf değişikliği illa veli isteğiyle mi olması lazım. ben o kadın yüzünden çocuktan da soğudum. artık sınıfımda görmek istemicek noktaya geldim. öğretmenin isteğiyle sınıf değişikliği yapılabilir mi acaba çünkü bunu ilk defa yapmıyo bu kadın. ve inanın çok bıktım.

-----------

Editör; konu başlıklarını büyük harfle yazmamaya dikkat edelim lütfen!

05 Aralık 2018 07:14

M Y T H
Şef

Pire için yorgan yakılmaz.Teyze veli değildir. Bunu ona bildirin.Gelirse konuşmayın.

Hatta Okula bahçeye almayın bile. Israr ederse Polis zorlaması ile atılacağını ve mahkemelerde sürüneceğini de belirtin( Yalan değil gerçek)

Sınıfta Hakaret etmiş size. Bunun için de hakaret davası açın. 1-15 yıl ceza alır ve ceza HAGB olup ertelenir. (Yada uzlaşma isterse uzlaştırıcıda elinize düşer) Ama daha önemlisi sabıka giyer.Avukata epeyce masraf verir. Kendisi ve varsa çoluk çocuğu güvenlik soruşturmasından dolayı ileride işe giremez.

Yapacağınız işlem.Teyze hakkında savcılığa suç duyurusu dilekçesi. Şahitler sınıtaki öğrenciler vs. Hakaret tehdit içeren kelimeler varsa dilekçenizde şahit veli görevli vs. belirtin

05 Aralık 2018 20:27

hugo.almeida
Şef

M Y T H yapmanız gerekenleri söylemiş. Muhtemelen gelip defalarca özür dileyip davayı çekin diyecek.

Toplam 2 mesaj

ANKET
2018/2 KPSS'de yer alan kadro sayısından memnun musunuz?
Deka - Paykasa - Ucuz Paykasa Güvenli Ödeme Sistemleri