Editörler : crops35
05 Aralık 2018 20:54

Nöbetçi memur olmasına rağmen nöbetçi olmayan memurun amiri tarafından mesai dışında görev yerine ça

i̇yi̇ günler arkadaşlar

olay kisaca şöyle; mesai̇ saatleri̇nde yeti̇şmeyen bi̇r i̇ş oldu fi̇rmaninda herhangi̇ bi̇r mesai̇ talebi̇ olmadi. i̇lgi̇li̇ kanun ve yönetmeli̇kte mesai̇ saatleri̇ dişinda i̇şlem yapabi̇lmemi̇z i̇çi̇n mesai̇ alinmasi gerekti̇ği̇ açik bi̇r şeki̇lde anlatilmiştir. bu yüzden herkes sirasiyla nöbetçi̇ memur olarak mesai̇ dişindaki̇ i̇şleri̇ yapar ve o günde nöbetçi̇ ben deği̇li̇m yarim saat önceden nöbetçi̇ ami̇rler tarafindan i̇lan edi̇lmi̇şti̇.. bu fi̇rma yetki̇li̇si̇de geldi̇ devlet memuru olan beni̇ azarlar gi̇bi̇ emi̇rler yağdirarak evi̇me gi̇tmeden bu i̇şi̇ yapmami i̇stedi̇. i̇ştede mevzuat açisindan sikintilar var. her neyse. bende nöbetçi̇ olmadiğimi gerekli̇ i̇şlemleri̇n nöbetçi̇ tarafindan mesai̇ alinmasi hali̇nde yapilabi̇leceği̇ni̇ söyledi̇m. fi̇rma yetki̇li̇si̇ tehdi̇tkar ve fi̇zi̇ksel müdahaleye hazirlanirken arkami döndüm servi̇se doğru gi̇derken mesai̇ arkadaşlarimin i̇çeri̇si̇nde sen görürsün i̇dareci̇leri̇ne söyleyi̇p seni̇ evi̇nden geti̇rtecem yapacaksin bu i̇şi̇ dedi̇. ben cevap vermedi̇m gi̇tti̇m. servi̇ste i̇ken ve evi̇me varirken ami̇rler aradi gelmemi̇ söyledi̇ler. onlarada nöbetçi̇ zaten orada nöbetçi̇ memur deği̇li̇m, beni̇mde bi̇r özel hayatim var çoçuğum beni̇ bekli̇yor gelemem dedi̇m ve onlarda tutanak tutup i̇şlem başlattilar. büyük i̇hti̇mal uyarma vs bi̇ ceza veri̇lmesi̇ i̇çi̇n hazirlik var henüz savunmam alinmadi. konuyu i̇steyen varsa özelden detaylandirabi̇li̇ri̇m. bu konuda fi̇ki̇rleri̇ni̇z ve varsa yardimlarinizi bekli̇yorum. şi̇mdi̇den herkese teşekürler :)

ufuk-tncr
Aday Memur
06 Aralık 2018 16:41

yokmu fikri olan :/

Toplam 1 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi