Editörler :
06 Aralık 2018 01:35   

Muvazzaf subaylık hakkında merak ettikleriniz

Ön başvuru, mülakata çağrılma, evrak hazırlama, mülakat süreci ve mülakat sonrası sağlık raporları hakkında tüm merak ettiklerinizi mesaj olarak yazabilirsiniz arkadaşlar. Elimden geldiğince yardımcı olmaya çalışırım. Herkese bol şanslar

06 Aralık 2018 08:19

tcompengineer
Aday Memur
meraba mühendis sınıfı en son kaçla kapatır ve mülakatta teknik sorular mı gelir ? teşekkürler
06 Aralık 2018 12:57

Bordobere10
Şube Müdürü

Kardeşim şunu sorayım mülakatlara gittiğimizde kazanıp kazanmadığımız orada mı belli oluyo yoksa 1 ay sonra falan sonra mı açıklıyorlar ?

06 Aralık 2018 13:01

eemuyendiz
Aday Memur

Kardeşim şunu sorayım mülakatlara gittiğimizde kazanıp kazanmadığımız orada mı belli oluyo yoksa 1 ay sonra falan sonra mı açıklıyorlar ?

Bordobere10, 10 ay önce - Alıntıya git

Mülakat sırasında belli olacak olan tek şey asil ve yedek sıralamasına dahil olup olmayacağın. İkinci gün sağlık raporu işlemleri için hastane sevkin yapılırsa bu listeye dahil olacağın anlamına gelir. Sağlık raporundan da başarılı olursan listede puanına göre bir sıralama elde edersin. Bu sıralamada da kontenjan durumuna göre asil, yedek yada kontenjan dışı olduğunu belirten ibare olur zaten.

06 Aralık 2018 17:42

derkooo
Aday Memur
Başvuru esnasında güvenlik soruşturması evraklarını istiyorlar. Güvenlik soruşturması sonuçlar açıklandığı zaman belli oluyor mu yoksa eğtimdeyken mi belli oluyor?
06 Aralık 2018 18:39

Gunnerry
Kapalı

Hocam tercihlerimi yaptım 3 kuvvetin piyade sınıflarına FYT, sözlü bunlardanda geçtim diyelim

06 Aralık 2018 18:40

Gunnerry
Kapalı

daha sonra hepsini kazanmismi oluyorum benim secme hakkim oluyor mu nasıl işliyor sistem

06 Aralık 2018 21:27

EmJJ
Aday Memur
kan değerlerimiz de ufak bi sorun çıktı diyelim bugün dinlen yarın tekrar gel diyorlar mı yoksa direk eleniyor muyuz ?
07 Aralık 2018 16:01

eemuyendiz
Aday Memur

daha sonra hepsini kazanmismi oluyorum benim secme hakkim oluyor mu nasıl işliyor sistem

Gunnerry, 10 ay önce - Alıntıya git

Açıklandığında sistemde nereyi asil, nereyi yedek ya da kazanamadığınız yazacak. Size tekrar tercih hakkı sunulmaz.

07 Aralık 2018 23:50

Mglb
Aday Memur

Arkadaşlar toplam kaç subay alınacak tahmini bir bilgisi olan var mı?

08 Aralık 2018 12:23

MaDMaxiBo
Şube Müdürü

Torpilsiz giriş imkanı var mı?

08 Aralık 2018 12:31

Bordobere10
Şube Müdürü

MaDMaxiBo, 9 ay önce - Alıntıya git

Yok :) kardeşim 2000 alım varsa yarısı torpil belki daha fazlası bu her kurum için böyle polislikte paemde bekçilikte torpil heryerde var.

08 Aralık 2018 12:35

MaDMaxiBo
Şube Müdürü

Yok :) kardeşim 2000 alım varsa yarısı torpil belki daha fazlası bu her kurum için böyle polislikte paemde bekçilikte torpil heryerde var.

Bordobere10, 9 ay önce - Alıntıya git

Yarısı ise yine iyi demektir. Kalan yarısı aldığı puanla girer en azından. Ben hepsi o şekilde girer diye düşünüyorum. Yüksek puan da olsa referans yoksa giremez kimse bence.

08 Aralık 2018 14:05

Bordobere10
Şube Müdürü

Yarısı ise yine iyi demektir. Kalan yarısı aldığı puanla girer en azından. Ben hepsi o şekilde girer diye düşünüyorum. Yüksek puan da olsa referans yoksa giremez kimse bence.

Hakkıyla da giren olur ama bu tür statülü üst düzey kurumlara referans olmadan girmen çok zor ayrıca belli kontenjan da ayrılır şimdi burda söylemeyeyim bunu bu tür kurumlara bazı ayrıcalıklar verilir siyasi partilere olsun kendi adamlarını teşkilattakileri sokmak isterler başkasının adamı gireceğine kendi adamım girsin mantığı.

08 Aralık 2018 15:42

Dsgagabsabababaahab
Kapalı

İllaki vardır lakin kaç kişi torpilsiz girebilir Allah bilir
08 Aralık 2018 19:33

makel94
Aday Memur
meraba mühendis sınıfı en son kaçla kapatır ve mülakatta teknik sorular mı gelir ? teşekkürler
tcompengineer, 10 ay önce - Alıntıya git

grup var ordan sorabilirsiniz

08 Aralık 2018 22:19

Askme1
Kapalı

grup var ordan sorabilirsiniz

makel94, 9 ay önce - Alıntıya git
grup linkini mesaj atar mısınız
09 Aralık 2018 12:54

Dvtgok
Aday Memur
arkadaşlar ben sağlik sorunlarindan dolayi askerlikten muaf oldum bu subaylik başvurusunda sikinti yaşatir mi
09 Aralık 2018 13:29

bombacı1
Aday Memur
arkadaşlar ben sağlik sorunlarindan dolayi askerlikten muaf oldum bu subaylik başvurusunda sikinti yaşatir mi
Dvtgok, 9 ay önce - Alıntıya git

subay astsubay erbaş ve er olamazsın.muafiyetin ömür boyu sistemde artık

09 Aralık 2018 14:08

Dvtgok
Aday Memur

subay astsubay erbaş ve er olamazsın.muafiyetin ömür boyu sistemde artık

bombacı1, 9 ay önce - Alıntıya git
msb alimina başvurdum ama
09 Aralık 2018 17:45

Dsgagabsabababaahab
Kapalı
Hocam askerlik yapamayacak derecede sağlık sorunun varsa subaylıkta yapamazsın mantıken. Allah şifa versin bu arada
Toplam 42 mesaj