Editörler : oto-danisman-expert
06 Aralık 2018 01:35

Muvazzaf subaylık hakkında merak ettikleriniz

Ön başvuru, mülakata çağrılma, evrak hazırlama, mülakat süreci ve mülakat sonrası sağlık raporları hakkında tüm merak ettiklerinizi mesaj olarak yazabilirsiniz arkadaşlar. Elimden geldiğince yardımcı olmaya çalışırım. Herkese bol şanslar

tcompengineer
Aday Memur
06 Aralık 2018 08:19

meraba mühendis sınıfı en son kaçla kapatır ve mülakatta teknik sorular mı gelir ? teşekkürler

Bordobere10
Şube Müdürü
06 Aralık 2018 12:57

Kardeşim şunu sorayım mülakatlara gittiğimizde kazanıp kazanmadığımız orada mı belli oluyo yoksa 1 ay sonra falan sonra mı açıklıyorlar ?

eemuyendiz
Aday Memur
06 Aralık 2018 13:01

Mülakat sırasında belli olacak olan tek şey asil ve yedek sıralamasına dahil olup olmayacağın. İkinci gün sağlık raporu işlemleri için hastane sevkin yapılırsa bu listeye dahil olacağın anlamına gelir. Sağlık raporundan da başarılı olursan listede puanına göre bir sıralama elde edersin. Bu sıralamada da kontenjan durumuna göre asil, yedek yada kontenjan dışı olduğunu belirten ibare olur zaten.

Bordobere10, 5 yıl önce

Kardeşim şunu sorayım mülakatlara gittiğimizde kazanıp kazanmadığımız orada mı belli oluyo yoksa 1 ay sonra falan sonra mı açıklıyorlar ?

derkooo
Aday Memur
06 Aralık 2018 17:42

Başvuru esnasında güvenlik soruşturması evraklarını istiyorlar. Güvenlik soruşturması sonuçlar açıklandığı zaman belli oluyor mu yoksa eğtimdeyken mi belli oluyor?

Gunnerry
Aday Memur
06 Aralık 2018 18:39

Hocam tercihlerimi yaptım 3 kuvvetin piyade sınıflarına FYT, sözlü bunlardanda geçtim diyelim

Gunnerry
Aday Memur
06 Aralık 2018 18:40

daha sonra hepsini kazanmismi oluyorum benim secme hakkim oluyor mu nasıl işliyor sistem

EmJJ
Aday Memur
06 Aralık 2018 21:27

kan değerlerimiz de ufak bi sorun çıktı diyelim bugün dinlen yarın tekrar gel diyorlar mı yoksa direk eleniyor muyuz ?

eemuyendiz
Aday Memur
07 Aralık 2018 16:01

Açıklandığında sistemde nereyi asil, nereyi yedek ya da kazanamadığınız yazacak. Size tekrar tercih hakkı sunulmaz.

Gunnerry, 5 yıl önce

daha sonra hepsini kazanmismi oluyorum benim secme hakkim oluyor mu nasıl işliyor sistem

Mglb
Aday Memur
07 Aralık 2018 23:50

Arkadaşlar toplam kaç subay alınacak tahmini bir bilgisi olan var mı?

MaDMaxiBo
Şube Müdürü
08 Aralık 2018 12:23

Torpilsiz giriş imkanı var mı?

Bordobere10
Şube Müdürü
08 Aralık 2018 12:31

Yok :) kardeşim 2000 alım varsa yarısı torpil belki daha fazlası bu her kurum için böyle polislikte paemde bekçilikte torpil heryerde var.

MaDMaxiBo, 5 yıl önce

MaDMaxiBo
Şube Müdürü
08 Aralık 2018 12:35

Yarısı ise yine iyi demektir. Kalan yarısı aldığı puanla girer en azından. Ben hepsi o şekilde girer diye düşünüyorum. Yüksek puan da olsa referans yoksa giremez kimse bence.

Bordobere10, 5 yıl önce

Yok :) kardeşim 2000 alım varsa yarısı torpil belki daha fazlası bu her kurum için böyle polislikte paemde bekçilikte torpil heryerde var.

Bordobere10
Şube Müdürü
08 Aralık 2018 14:05

Hakkıyla da giren olur ama bu tür statülü üst düzey kurumlara referans olmadan girmen çok zor ayrıca belli kontenjan da ayrılır şimdi burda söylemeyeyim bunu bu tür kurumlara bazı ayrıcalıklar verilir siyasi partilere olsun kendi adamlarını teşkilattakileri sokmak isterler başkasının adamı gireceğine kendi adamım girsin mantığı.

MaDMaxiBo, 5 yıl önce

Yarısı ise yine iyi demektir. Kalan yarısı aldığı puanla girer en azından. Ben hepsi o şekilde girer diye düşünüyorum. Yüksek puan da olsa referans yoksa giremez kimse bence.

08 Aralık 2018 15:42

İllaki vardır lakin kaç kişi torpilsiz girebilir Allah bilir
MaDMaxiBo, 5 yıl önce

makel94
Aday Memur
08 Aralık 2018 19:33

grup var ordan sorabilirsiniz

tcompengineer, 5 yıl önce
meraba mühendis sınıfı en son kaçla kapatır ve mülakatta teknik sorular mı gelir ? teşekkürler

Askme1
Kapalı
08 Aralık 2018 22:19

grup linkini mesaj atar mısınız
makel94, 5 yıl önce

grup var ordan sorabilirsiniz

Dvtgok
Aday Memur
09 Aralık 2018 12:54

arkadaşlar ben sağlik sorunlarindan dolayi askerlikten muaf oldum bu subaylik başvurusunda sikinti yaşatir mi

bombacı1
Aday Memur
09 Aralık 2018 13:29

subay astsubay erbaş ve er olamazsın.muafiyetin ömür boyu sistemde artık

Dvtgok, 5 yıl önce
arkadaşlar ben sağlik sorunlarindan dolayi askerlikten muaf oldum bu subaylik başvurusunda sikinti yaşatir mi

Dvtgok
Aday Memur
09 Aralık 2018 14:08

msb alimina başvurdum ama
bombacı1, 5 yıl önce

subay astsubay erbaş ve er olamazsın.muafiyetin ömür boyu sistemde artık

09 Aralık 2018 17:45

Hocam askerlik yapamayacak derecede sağlık sorunun varsa subaylıkta yapamazsın mantıken. Allah şifa versin bu arada
Toplam 42 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi