Editörler :
10 Aralık 2018 12:38

A.C.D.C
Memur

TSK'dan yeni ayrılmış eski bir subay olarak şunları söyleyeyim

1. Torpil falan aramayın sakın. Direk elenirsiniz. Mevcut koşullar nedeniyle kimse yanlış anlaşılma olmasın diye bu toplara girmiyor. Yanlış anlaşılmaya sebep olacak davranışlardan kaçının. "Torpil yaptı acaba örgüt bağlantısı mı vardı" sanılmasın diye eşit şansınız olsa bile elerler.

2. Teknik soru gelir ama hafif gelir. Kastırmaz.

3. Halihazırda yedek subay askerlik yapanların dahi sağlık sorunlarından dolayı muvazzaflığa alınmadığını gördüm daha bu sene. Hiç bilmediğiniz en ufak sağlık sıkıntısı dahi elenmenize neden olabilir. Hiç öyle "ben muharip değilim o kadar kastırmazlar" falan demeyin. Muharip olmayanın da günü gelince harp edebilecek yeterlilikte olmasını bekler ordu subay alırken.

10 Aralık 2018 12:51

Dsgagabsabababaahab
Aday Memur

1. Torpil falan aramayın sakın. Direk elenirsiniz. Mevcut koşullar nedeniyle kimse yanlış anlaşılma olmasın diye bu toplara girmiyor. Yanlış anlaşılmaya sebep olacak davranışlardan kaçının. "Torpil yaptı acaba örgüt bağlantısı mı vardı" sanılmasın diye eşit şansınız olsa bile elerler.

3. Halihazırda yedek subay askerlik yapanların dahi sağlık sorunlarından dolayı muvazzaflığa alınmadığını gördüm daha bu sene. Hiç bilmediğiniz en ufak sağlık sıkıntısı dahi elenmenize neden olabilir. Hiç öyle "ben muharip değilim o kadar kastırmazlar" falan demeyin. Muharip olmayanın da günü gelince harp edebilecek yeterlilikte olmasını bekler ordu subay alırken.

A.C.D.C, 6 gün önce - Alıntıya git
Benim kolumda 2-3 santim iz var Paem sağlıkta "müdür ata ata 1 tane mi jilet attın " tarzı espri yaptı önemsemedi yani, Subaylıkta sorun olur mu, Jilet izi değil bu arada
10 Aralık 2018 13:45

A.C.D.C
Memur
Benim kolumda 2-3 santim iz var Paem sağlıkta "müdür ata ata 1 tane mi jilet attın " tarzı espri yaptı önemsemedi yani, Subaylıkta sorun olur mu, Jilet izi değil bu arada
Dsgagabsabababaahab, 6 gün önce - Alıntıya git

Adamına bağlı.

Espri yapılması önemsemediği anlamına gelmez. Makarasının yapıp salmış da olabilir.

Sivilde neciydin diye sorduğum bir er "torbacıydım komutanım" deyince ben de önce goygoyumu yaptım ama profesyonelliğe başvurunca çizdim üstünü. En üst devreyken koğuş kıdemlisi bile yaptırmadım. Karşıma bir façacı çıksa ben de önce önce goygoyumu yapar sonra üstünü çizerdim ama espri anlayışı olmayan biri hiç konuşmadan tersleyip hatta fırçalayıp gönderebilir bile. Kimisi de önyargısız yaklaşır "gençliktir olur öyle. önemli olan bugünü" der gerçekten dert etmez. Değişir yani.

10 Aralık 2018 16:48

Strugg
Kapalı

komisyonda muvazzaf subaya nasıl hitap edilmesi gerekir ? komutanım diyecek olsam ben asker değilim efendim diyecek olsam karşımdaki kişi asker ya da sadece sorusuna cevap verip işimize mi bakalım ne önerirsin ?
10 Aralık 2018 20:31

Dsgagabsabababaahab
Aday Memur

Adamına bağlı.

Espri yapılması önemsemediği anlamına gelmez. Makarasının yapıp salmış da olabilir.

Sivilde neciydin diye sorduğum bir er "torbacıydım komutanım" deyince ben de önce goygoyumu yaptım ama profesyonelliğe başvurunca çizdim üstünü. En üst devreyken koğuş kıdemlisi bile yaptırmadım. Karşıma bir façacı çıksa ben de önce önce goygoyumu yapar sonra üstünü çizerdim ama espri anlayışı olmayan biri hiç konuşmadan tersleyip hatta fırçalayıp gönderebilir bile. Kimisi de önyargısız yaklaşır "gençliktir olur öyle. önemli olan bugünü" der gerçekten dert etmez. Değişir yani.

Anladım sağolasın
10 Aralık 2018 20:46

Baysevgilicanavar
Aday Memur

Askerliğini yapmayanlar iki kere düşünün

10 Aralık 2018 21:59

Dsgagabsabababaahab
Aday Memur
komisyonda muvazzaf subaya nasıl hitap edilmesi gerekir ? komutanım diyecek olsam ben asker değilim efendim diyecek olsam karşımdaki kişi asker ya da sadece sorusuna cevap verip işimize mi bakalım ne önerirsin ?
Strugg, 6 gün önce - Alıntıya git
Hocam onu girmeden önce bilgilendirirler mutlaka paem gibi, yanlış mı düşünüyorum Büyük ihtimal efendim yine kullanılması söylenir
10 Aralık 2018 23:30

Strugg
Kapalı
Hocam onu girmeden önce bilgilendirirler mutlaka paem gibi, yanlış mı düşünüyorum Büyük ihtimal efendim yine kullanılması söylenir
Dsgagabsabababaahab, 6 gün önce - Alıntıya git
yok öyle bilgilendirme falan geçen sene yapmadılar
11 Aralık 2018 08:49

A.C.D.C
Memur
Strugg, 6 gün önce - Alıntıya git

Üstünde üniforma varsa komutanım deyin tabii. Komutanım hitabı şahsa değil üniformaya ve rütbeye söylenir. Denizcilerde sadece komisyon başkanına komutanım deyin diğerlerine rütbe farketmeksizin efenim (evet efenim efendim değil) deyin. Bahriye örf ve adetleri farklıdır.

Üniforması üstünde olmayan biri ile şahsen tanışmıyorsanız o kendini tanıtana kadar sizi bizli takılın öyle. Kendini rütbesi ile tanıtırsa ona göre hitap edin. Tanıdığınız halde ve askeri bölge içinde demezseniz hukuki olarak birşey olmayabilir ama sonra üniforma üstünde iken öttürür ayrı mesele.

14 Aralık 2018 20:03

murat199542
Aday Memur

iyi günler ben anadolu üniversitesi uluslararası ilişkiler son sınıf öğrencisiyim (aöf) ben mezun olduktan sonra nasip olursa muvazzaf subaylık ve astsubaylık düşünüyorum mülakatta aöf'li olmam elenme sebebi olabilir mi sizce?internette elenir gibi söylemler var sizce doğrumu? cevaplarsanız sevinirim.

15 Aralık 2018 00:22

A.C.D.C
Memur

iyi günler ben anadolu üniversitesi uluslararası ilişkiler son sınıf öğrencisiyim (aöf) ben mezun olduktan sonra nasip olursa muvazzaf subaylık ve astsubaylık düşünüyorum mülakatta aöf'li olmam elenme sebebi olabilir mi sizce?internette elenir gibi söylemler var sizce doğrumu? cevaplarsanız sevinirim.

murat199542, 2 gün önce - Alıntıya git

Kimseden böyle birşey duymadım. Neye dayanarak demişler onu da anlamadım.Elenecek olsanız başvuru şartlarında yazarlar zaten aöf kabul edilmez diye.

15 Aralık 2018 00:47

akhunlar
Aday Memur

herhangi bir sebepten dolayı askerlikten muaf olduysan bu tüm kolluk kuvvetlerinden men demektir

15 Aralık 2018 00:48

A.C.D.C
Memur

Kimseden böyle birşey duymadım. Neye dayanarak demişler onu da anlamadım.Elenecek olsanız başvuru şartlarında yazarlar zaten aöf kabul edilmez diye.

A.C.D.C, Dün - Alıntıya git

Kimseden duymadım öyle bir şey. Elenme sebebi olsa zaten başvuru şartlarına yazarlar aöf kabul değildir diyerek. O iddia uydurma gibi görünüyor böyle bakınca.

15 Aralık 2018 03:54

volkancndr

İktisat mezunuyum sadece hava kuvvetlerine başvurdum 69 puan ile çağırılır mıyım ?

Toplam 34 mesaj

ANKET
2018/2 KPSS'de yer alan kadro sayısından memnun musunuz?
Deka - Paykasa - Ucuz Paykasa Güvenli Ödeme Sistemleri