Editörler : oto-danisman-expert
10 Aralık 2018 14:05

braveturk78
Aday Memur
Hocam Türkiye yolları için en uygun f/p lastiği "Lassa" .
10 Aralık 2018 14:09

braveturk78
Aday Memur
Çevremde ısrarla briston ve Lassa öneriyorlar
mert88835, 9 ay önce - Alıntıya git
İkisi ortak zaten Fiyat olarak hangisi uygunsa onu alın .
10 Aralık 2018 14:19

braveturk78
Aday Memur

Kışlık lastik tavsiyesi olarak nokianı tek geçerim .

Yazlık içinse sessiz konforlu istiyorsanız michelin ve Continental serilerine bakmak lazım.


adrenalin88, 9 ay önce - Alıntıya git
Hocam nokian kaliteli yumuşak lastik ve sessiz kabul ,kaliteli avrupa yolları için üretilmiş. Ama Tr de bozuk yollarda o lastiği kullandığınız zaman lastiğinin ömrünün ne kadar kısa olduğunu görürsünüz. Çok çabuk yarılıyor zor a gelmeyen bi lastik.
10 Aralık 2018 23:31

adrenalin88
Şef
Hocam nokian kaliteli yumuşak lastik ve sessiz kabul ,kaliteli avrupa yolları için üretilmiş. Ama Tr de bozuk yollarda o lastiği kullandığınız zaman lastiğinin ömrünün ne kadar kısa olduğunu görürsünüz. Çok çabuk yarılıyor zor a gelmeyen bi lastik.
braveturk78, 8 ay önce - Alıntıya git

3 yıl kış aylarında nokian wr 4d lastik kullandım.Kış ayında 20 bin km yol yaptım.Lastikte yarılma yırtılma vs... sorun ile karşılaşmadım. şöyle başımdan geçen olayı anlatayım. 2015 yılında eşimi ocak ayında samsuna götürmem gerekti aracımda kışlık lastik yok sadece ön tekerlere michelin alpina serisi lastik taktılar emaneten, ladik yolunda tipi ve yolun buzlanması yüzünden otobüsler arabalar yolda kalmış , biz keçi gibi çıktık o yolu. lastik on numara çıktı. memlekete dönünce bu lastiklerden alacaktım ama ufak bir araştırma sonucunda nokian tavsiyesine uyup hepsiburadadan aldım 4 adet F/P ürünü olarak , arada yarı yarıya fiyat farkı vardı , nokianın bu kadar kaliteli olduğunu bilmiyordum. aynı araca yazlık olarak barum marka lastik aldım. bu kadar berbat kalitesiz bir lastik görmedim.

geçen sene aralıkta 2 el araç aldım. fabrika çıkışı michelin var 2015 ocakta çıkmış yola 40 bin km yapmış bende 7 bin yaptım şu an lastiklerle alakalı sorun yaşamadım. Artan fiyatlar yüzünden bu aracıma petlas marka kış lastiği aldım şu an karda kullanma fırsatım olmadı kıyaslama yapamam.

uzun uzadı yazmamın nedeni nokian , michelin gibi yumuşak lastiklerin kaliteli yollar haricinde dayanıksız olduğunu söyleyenler bence yanılıyor. Kışlık lastikte kalite michelin , f/p ürünü nokian dır deneyimlerime göre

11 Aralık 2018 16:25

maskov87
Müsteşar

benimkiler de iyice kabak oldu, almam lazım da kış lastiği almam. riken diyor çoğu kiş, fiyatları da çok uygun, kullanan var mı ki? nedir ne değildir

20 Aralık 2018 22:26

karbon-14
Daire Başkanı

1 yıllık petlas lastiklerimden ikisi patladı hemde 3 gün arayla.biri çukura girip patladı diğeri demir çubuk saplandı. 215/50/17 velox sport. hadi demir neyse ama çukura girip patlamak nedir? daha önce kış lastiği de petlas almıştım. ondan memnun kaldım. ama bu olaydan sonra soğudum.

Toplam 26 mesaj
 
ANKET
3 HDP'li belediyeye kayyum atandı. Bu kararı;