Editörler : Mehmet Balci
06 Aralık 2018 12:53   

Kurumlar neden başvuruları online olarak almıyor?

Daha geçen gün Insight Mars'a iniş yaptı selfie çekti. Biz hala posta ile iş başvurusu yapıyoruz.

Yahu e-devlet, bu devletin resmi bir kolu değil mi? Benim bütün bilgilerim var orada işte.

Tek bir tıkla başvuru yapabileceğimiz bir dönemdeyken millete külfet olsun diye yapılan yok posta başvurusu yok noter onayı vs bunların hepsi geri kafalılıktır.

06 Aralık 2018 12:58

memur olsam yeter
Daire Başkanı

Başlıktaki anlatım bozukluğu için özür dilerim. İşsiz olduğum için öğleye kadar uyuyorum, yani yeni uyanmışlığın acizliğine verin.

06 Aralık 2018 13:22

myct
Aday Memur
90 lira noter parası verdim. mülakatın yapılacağı şehire gitmek için yol parası. onlar da kendi adamlarını alır. işsizlere bir de buradan vurun tabii.
06 Aralık 2018 16:58

hiba85
Aday Memur
Bu mesaj 10'un üzerinde eksi oy aldığı için gizlenmiştir. Göster
06 Aralık 2018 17:38

memur olsam yeter
Daire Başkanı

Öyle demeyin netten başvuru alınca önüne gelen başvuruyor kazansa bile gitmeyecek insanlar bile başvuruyor ama şahsen veya postayla olunca işi gerçekten isteyenler uğraşıp başvuruyor ve hak yenilmemiş oluyor bir de o yönden düşünün

hiba85, 1 hafta önce - Alıntıya git

Peki ya benim maddi kaybım?

Kusura bakmayın ama yazdığınız gerekçe çok ama çok aşırı derecede saçma.

06 Aralık 2018 21:15

umudunordusu
Şef
Geçen ay edevletten askerlik tecilimi bozdurdum kafama takılan birkaç soru vardı yine de askerlik şubesine gideyim dedin. Bir baktım şubenin her yerinde askerlik işlemlerini edevletten yapabilirsiniz diye afişler var. Neyse memurun yanına çıktım kadının dediği şey şu "biz daha bu kadar gelişmedik iyi ki buraya gelmişsin edevletten yaptığın başvurunun bir hükmü yok. Geçen birisi geldi edevletten bozdurmuş işten de çıkmış fakat sevk işlemleri gerçekleşmemiş ortalığı elli altıya verdi"
06 Aralık 2018 23:19

hiba85
Aday Memur

Senin konudan haberin yok herhalde 40 kişi alınacak yere on bin kişi başvursa ve bunlardan yüz kişinin puanı senden yüksek olsa sıralamaya dahi giremiyorsun netten başvuru olunca aynen öyle oluyor puanı çok iyi olup merkeziden gidecek adamlar da öylesinetercih yapıyor

06 Aralık 2018 23:23

hiba85
Aday Memur

Önce kadro yakmaların önüne geçsinler bir kişi 95 aldı diye kurum kurum gezemesin ondan sonra netten başvuruya geçsinler yoksa biz de kolaylıktan teknolojinin kullanılmasından yanayız

07 Aralık 2018 13:20

Hallederiz19
Aday Memur

Öyle demeyin netten başvuru alınca önüne gelen başvuruyor kazansa bile gitmeyecek insanlar bile başvuruyor ama şahsen veya postayla olunca işi gerçekten isteyenler uğraşıp başvuruyor ve hak yenilmemiş oluyor bir de o yönden düşünün

hiba85, 1 hafta önce - Alıntıya git

adam 13 eksi almış ama kesinlikle haklı

07 Aralık 2018 21:37

kerem436
Memur

ne salak adamlar var... eksiye abanılmış yorumu savunan adama artıyı abanmışlar.

Toplam 9 mesaj

ANKET
2018/2 KPSS'de yer alan kadro sayısından memnun musunuz?
Deka - Paykasa - Ucuz Paykasa Güvenli Ödeme Sistemleri