Editörler : crops35
09 Aralık 2018 15:38

Memur olarak atanırsak dgs ile üniversite okuyabilir miyiz?

Hep hayalim bilgisayar mühendisliği okumaktı. Hayallarimden vazgeçmek istemiyorum. Bilgisi olan yardımcı olabilir mi? Teşekkürler..✋

Xloscient7
Aday Memur
09 Aralık 2018 15:59

Okuyabilirsin tabi ki de üniversite ve çalıştığın kurum u konuda sana kolaylık sağlamak zorunda

Ereltak
Aday Memur
09 Aralık 2018 16:07

kurum zorunda değil bu tamemen amirine Bağlı o izin verirse okursun yoksa zor

kaplumbaga155
Yasaklı
09 Aralık 2018 17:14

hakikaten çok zor bence de. ben de düşünüyorum tamamlamak ama açıktan büyük ihtimal

Dream Last
Aday Memur
09 Aralık 2018 22:28

Kardeşim lafı hiç uzatmadan, bu durumu bizzat yaşamış biri olarak söylüyorum. Eğer bir hayalin varsa peşinden koş. Kendine engeller yaratma. İnsanlara durumunu anlatmak, hayallerinden bahsetmek çok zor. Minnet etme. Fesatlananlar, zorluk çıkaranlar olacaktır.. Ve bu seni üzecektir. Çünkü insanların çoğu '' memur olmuş ama gözü doymuyor'' kafasıyla bakıyor. Onu yeterli görüyor. Sonra ömürleri boyunca aynı monotonlukta, bıktıkları şeyleri yapıyorlar. Memur olmak sanki çok büyük bir mertebeymiş gibi algı var. İdealist insan o kadar az ki...

baristuranli
Aday Memur
09 Aralık 2018 22:35

Teşekkür ederim ilginiz için.

eyeoftiger
Daire Başkanı
10 Aralık 2018 14:26

haklı amir gidemezsin derse gidemezsin. devam zorunluluğu olmayan bir bölümde okuyordum bana sınav dönemleri bile izin verilmiyordu rapor alıyordum.

Ereltak, 5 yıl önce
kurum zorunda değil bu tamemen amirine Bağlı o izin verirse okursun yoksa zor

turinturambar
Aday Memur
10 Aralık 2018 15:12

Eğer bir üniversiteye atanırsan ve o üniversitede okumak istediğin program varsa ve de amirin izin verirse -ki çok zorluk çıkarmıyorlar genelde- o zaman okuyabilirsin. Ben üniversitedeyim ve burdaki memurların yarısı ya okuyor ya da burdaki bir bölümü bitirmiş nerdeyse :)

Toplam 7 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi