Editörler : E.Kayı Han
09 Aralık 2018 21:19

Suyiyeliler ne zaman ülkelerine dönecekler ?

Dönsünler artık bu kadar da olmaz yani...

adıyaman020202
Müsteşar Yardımcısı
09 Aralık 2018 22:50

suriye selamete erdiğinde durmaz dönerler. o zamana kadar işini gücünü kuran % 30'luk kısım kalır.

11 Aralık 2018 09:50

suriye selamete ersede çoğunluk dönmez.

adıyaman020202, 5 yıl önce

suriye selamete erdiğinde durmaz dönerler. o zamana kadar işini gücünü kuran % 30'luk kısım kalır.

huzur-I4
Yasaklı
11 Aralık 2018 21:04

dönmesinler hepsi tc vatandaşı olsun

fazilet-83
Başbakan Müsteşarı
11 Aralık 2018 23:30

Mübadele edelim.

kara4
Genel Müdür
12 Aralık 2018 00:09

suriyeliler tc vatandaşı olsunlar, 2 ay sonra suriyeye tekrar bizi vatandaşlığına al diye yalvarırlar :D

şimdi sunulan fırsatları, avantajları tc vatandaşı olarak bulamayacaklar.

huzur-I4, 5 yıl önce

dönmesinler hepsi tc vatandaşı olsun

huzur-I4
Yasaklı
12 Aralık 2018 00:51

farkları yok ,kazanıp kaybedecekleri bişey yok,en azından öyle biliyorum

nufus sayısının artmasına faydaları olsun,nüfus güç sonuçta.zaten bunca zamandır bakmışız bakarızda.

kara4
Genel Müdür
12 Aralık 2018 01:08

tek başına nüfus güç değildir, hele eğitimsiz , nargile tüttürüp sahillerde, çimenlerde yayılmaktan başka amacı olmayan nüfus hiç değildir.

israil, hollanda, güney kore şu anda elde ettikleri gücü nüfuslarına borçlu değiller, teknoloji ve bilime borçlular.

huzur-I4, 5 yıl önce

farkları yok ,kazanıp kaybedecekleri bişey yok,en azından öyle biliyorum

nufus sayısının artmasına faydaları olsun,nüfus güç sonuçta.zaten bunca zamandır bakmışız bakarızda.

huzur-I4
Yasaklı
12 Aralık 2018 01:12

bir kaç milyonla milyar bir değil tabikide ne olursa olsun hiç para gücü olmasada çin'e kim kafa tutabilir?

hem ben boş boş gezip beleş yaşasınlar demedim,devlet tedbirini alsın akıllıca istihdam etsin...

kara4
Genel Müdür
12 Aralık 2018 01:33

akıllıca istihdam kısmı geçti bizden, o işi avrupa yaptı. eğitimlisini zekisini avrupa aldı, bize de eğitimsiz çoğunluğu bıraktı, birkaç milyon avro da para verdi, siz bunlara bakın diye.

huzur-I4, 5 yıl önce

bir kaç milyonla milyar bir değil tabikide ne olursa olsun hiç para gücü olmasada çin'e kim kafa tutabilir?

hem ben boş boş gezip beleş yaşasınlar demedim,devlet tedbirini alsın akıllıca istihdam etsin...

huzur-I4
Yasaklı
12 Aralık 2018 01:36

herkes kendine yakışanı yaptı,dindaşımızı,mazlumu bebeleri ortada bırakamazdık,onca iç dış düşmana karşı belkide bu ülke onlar ve onlar gibilerin duaları sayesinde ayakta....

kara4
Genel Müdür
12 Aralık 2018 01:41

dua ile ülkeyi ayakta tutmak mümkün olsaydı, islam ülkeleri şu anki durumda olmazdı.

siz alın o zaman evinize bi tane suriyeli aile, onlara bakın, size dua etsinler. bakalım ne kadar ayakta duracaksınız, gelişeceksiniz?

huzur-I4, 5 yıl önce

herkes kendine yakışanı yaptı,dindaşımızı,mazlumu bebeleri ortada bırakamazdık,onca iç dış düşmana karşı belkide bu ülke onlar ve onlar gibilerin duaları sayesinde ayakta....

huzur-I4
Yasaklı
12 Aralık 2018 01:46

saçma ve büyük konuşma

adıyaman020202
Müsteşar Yardımcısı
12 Aralık 2018 09:08

aynen. herkes en olumsuz yanını düşünür ama o kadar saldırı ve zor süreçlerden geçtik elhamdülillah belki onların içerisinde bir mazlumun duası yüzü hürmetine badireleri atlattık. 1. dünya savaşı cephelerimizi saymazsak yunan işgali kurtuluş savaşı döneminden onlarca kat daha büyük zorlu süreçlerden geçiyoruz. bence bu badireleri atlatmamızda dualar sayesinde oldu.

huzur-I4, 5 yıl önce

asdf77100
Daire Başkanı
12 Aralık 2018 11:42

Arappp kardeşlerimiz gitmesin onlara vatandaşlık verelim devlet kurumlarında Arapça levhalar koyalım okumakta anlamakta zorlanmasınlar.Ayrıca Suriyeli din kardeşlerimize devlet memurluğuyolu açılsın polis olsunlar,belediyede çalışsınlar,masa başı memur olsunlar, ayrıca memurluk için onlara özel kontejyan açılmak zorunda! Suriyeli din kardeşlerimizin bazıları 1603 liraya bazıları daha ücretlere mahkum kalıyorlar..Şunu da eklemek istiyorum Suriyeli din karideslerimiz vergi levhasız açtığı kaçak iş yerlerinin elektrik su faturaları eşit şekilde bizim faturalarımıza yansıtılsın

sakaya.fırat
Yasaklı
12 Aralık 2018 14:01

Gsmh oranına göre , dünyada en çok mazluma mağdur yardım eden ülke türkiye

Maşallah

Bu mazlumların duasi en büyük silahtır

Bazıları kucumsesede

adıyaman020202
Müsteşar Yardımcısı
12 Aralık 2018 14:12

doğru olan suriye'nin selamete ermesi ve yuvalarına dönmeleri. muhacirlerde bunu arzuluyor zaten. fakat dünya da benzeri göç hareketlerinde % 30'luk kısım kalıcı oluyor. şu anda anne babasız yetiştirme yurtlarımızda bile binlerce yavrumuz var onlar bizim evlatlar zaten.

şimdi olumsuzu düşünüyorsun ama muhacirler genel olarak güç katmıştır ülkeye.

bütün karadeniz, trakya muhacir savaştan kaçan

500 yıl önce bile avrupa'da museviler katledilirken onbinlercesini gemilerimizi gönderip aldık düz bakış yapıp maliyet hesabı yapıyorsun ama onlarda zamanla iş kuruyor, vergi ödüyor , istihdama katkı yapıyor.

insan nüfusunu her zaman maliyet olarak düşünme. her vatandaş bir mükelleftir.

asdf77100, 5 yıl önce

Arappp kardeşlerimiz gitmesin onlara vatandaşlık verelim devlet kurumlarında Arapça levhalar koyalım okumakta anlamakta zorlanmasınlar.Ayrıca Suriyeli din kardeşlerimize devlet memurluğuyolu açılsın polis olsunlar,belediyede çalışsınlar,masa başı memur olsunlar, ayrıca memurluk için onlara özel kontejyan açılmak zorunda! Suriyeli din kardeşlerimizin bazıları 1603 liraya bazıları daha ücretlere mahkum kalıyorlar..Şunu da eklemek istiyorum Suriyeli din karideslerimiz vergi levhasız açtığı kaçak iş yerlerinin elektrik su faturaları eşit şekilde bizim faturalarımıza yansıtılsın

asdf77100
Daire Başkanı
12 Aralık 2018 19:41

Kardeş vermiş olduğum mesajı anlamamışsın farklı bir yerden ele almışsın.Irk konusuna girmeyeceğim ama bu insanları çok vatansefer veya yararlı insanlar olduğunu söylemekte şuan ve gelecek için doğru olmaz.20-30 yaşında burada boş beleş dolaşıp milletin huzurunu kaçıran suriyeli gençler var.Kimse yurdundan olmak istemez kimse anasının babasının çoluğunun çocuğunun perişan olmasını istemez komşumuz zora düşmüş gelsin kadınlar yaşlılar çocuklar hepsine bakalım ama o gençler buralarda dolamaşları doğru değil hepsini topla ÖSO'ya yolla bu çok zor bir şey değil.Ayırca suriyeliler habire çocuk doğuruyor kardeşim biz her doğurdukları çocuğa bakmak zorundamayız götlerine don alamıyorlar çocuk doğruyorlar hepsinin temeli cehalet.Nufusları çok fazla 5-6 milyon suriyeli var bunların %30 luk kısmını bile okutup halka kazandırmamız Türkiye gibi kitap okuma oranı düşük bir ülkede çok zor

adıyaman020202, 5 yıl önce

doğru olan suriye'nin selamete ermesi ve yuvalarına dönmeleri. muhacirlerde bunu arzuluyor zaten. fakat dünya da benzeri göç hareketlerinde % 30'luk kısım kalıcı oluyor. şu anda anne babasız yetiştirme yurtlarımızda bile binlerce yavrumuz var onlar bizim evlatlar zaten.

şimdi olumsuzu düşünüyorsun ama muhacirler genel olarak güç katmıştır ülkeye.

bütün karadeniz, trakya muhacir savaştan kaçan

500 yıl önce bile avrupa'da museviler katledilirken onbinlercesini gemilerimizi gönderip aldık düz bakış yapıp maliyet hesabı yapıyorsun ama onlarda zamanla iş kuruyor, vergi ödüyor , istihdama katkı yapıyor.

insan nüfusunu her zaman maliyet olarak düşünme. her vatandaş bir mükelleftir.

13 Aralık 2018 14:17

çok isteyen varsa nüfusuna geçirip besleyebilir.ben istemiyorum.ne kadar arlısı arsızı hırsızı işe yaramazı varsa türkiyede.

huzur-I4, 5 yıl önce

EDEBİYATÇI1923
Genel Müdür
18 Aralık 2018 22:41

suriyelileri ülkeye almak "tamamen mazlumlara yardım ediyoruz" hediye paketiyle süslenmiş ülkenin demografik ve etnik yapısını değiştirmek ve akp nin o çok sevdiği emek hırsızı kapitalist çakma iş adamlarına ucuz iş gücü oluşturmak amacıyla hayata geçirilmiş bir projedir, mazlumlara ya da müslümanlara yardım tamamen masaldır, o kankası oldukları araplar her gün yemene bomba yağdırıyor sesleri çıkıyor mu yok!!!!! putin yılanı gözlerinin içine baka baka kırımı ilhak etti kırım Türkleri yalnız bırakıldı Osmanlı en güçsüz zamanında bile Rusya şerefsizini Egeye Akdenize indirmedi buna sesleri çıktı mı???? bugün Rus gemileri Akdenizde fink atıyor!!!!! Sonra Uygur Türkleri Çin zulmü altında inim inim inliyor buna bir tepki var mı???? sorsan bunlar çok çok milliler!!!!

sakaya.fırat
Yasaklı
19 Aralık 2018 10:43

Saydigin bütün noktalarda tek sesi çıkan türkiye zaten

Sesi ciktimi diyorsun

Evet çıktı

EDEBİYATÇI1923, 5 yıl önce

suriyelileri ülkeye almak "tamamen mazlumlara yardım ediyoruz" hediye paketiyle süslenmiş ülkenin demografik ve etnik yapısını değiştirmek ve akp nin o çok sevdiği emek hırsızı kapitalist çakma iş adamlarına ucuz iş gücü oluşturmak amacıyla hayata geçirilmiş bir projedir, mazlumlara ya da müslümanlara yardım tamamen masaldır, o kankası oldukları araplar her gün yemene bomba yağdırıyor sesleri çıkıyor mu yok!!!!! putin yılanı gözlerinin içine baka baka kırımı ilhak etti kırım Türkleri yalnız bırakıldı Osmanlı en güçsüz zamanında bile Rusya şerefsizini Egeye Akdenize indirmedi buna sesleri çıktı mı???? bugün Rus gemileri Akdenizde fink atıyor!!!!! Sonra Uygur Türkleri Çin zulmü altında inim inim inliyor buna bir tepki var mı???? sorsan bunlar çok çok milliler!!!!

Toplam 21 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi