Editörler : oto-danisman-expert

Kapalı
10 Aralık 2018 01:56

Sağlık mı subaylık mı?

Arkadaşlar lisans hemşirelik mezunuyum,kpss p3 :88 . Kendi mesleğimi seviyorum fakat içimde kalan bir polislik subaylık sevgisi var .Paem e girdim onada kararsız gittim sporu son saniyede yaptım yedek 330 lardayım .Beni bu kararsızlık zorluyor ilerisi için.İş garantisi ayrı bir konu zaten mülakatlarda geri plana atıyor bu beni.Bazen subaylığa asılsam mı diyorum spora çalışmaya başlıyorum sonra boşver kendi işini yap güzelce geçimini sağla diyorum.Muhtemelen subaylığa gitmeyeceğim ama sizinde fikirlerinizi yorumlarınızı öğrenmek istedim ,ilerisi için siz olsanız ne yapardınız? teşekkürler

Mglb
Aday Memur
10 Aralık 2018 02:08

Bunu siz bilebilirsiniz.Alternariflerin avantajlarını ve dezavantajlarını düşünün,bir anlık heves ile değil yıllarca bu işi yapacağınızı göz önünde bulundurun.İlla ki bir yönelim çıkacaktır.

izmir351980
Kapalı
14 Aralık 2018 22:07

Hemşirelikle subayligida kiyasladinizya. Ne desem bilemedim

Kn11
Kapalı
15 Aralık 2018 14:05

Haklısın arkadaşım ama burası Türkiye ,iki gün sonra başkası gelir dış kaynaktan gelenlere sınırlama der normal memurdan farkın kalmaz,ben 9 yıl önce polis koleji kapısında ağladığımı bilirim kazanamadım diye ama sonrada iyi ki olmamış diye şükrettim malum olaylardan sonra anlatabildim mi,paemde yedek sıram haftaya gelecek muhtemelen hayalim olan mesleği seçsem mi diye tereddüt ediyorum şimdi,bizim tek atımlık kurşunumuz var onun için araştırma içindeyim,bize bu ikilemi yaşatanlar utansın
izmir351980, 5 yıl önce

Hemşirelikle subayligida kiyasladinizya. Ne desem bilemedim

15 Aralık 2018 15:24

Verilen hakkın geri alınacağını düşünmüyorum.

Kn11, 5 yıl önce
Haklısın arkadaşım ama burası Türkiye ,iki gün sonra başkası gelir dış kaynaktan gelenlere sınırlama der normal memurdan farkın kalmaz,ben 9 yıl önce polis koleji kapısında ağladığımı bilirim kazanamadım diye ama sonrada iyi ki olmamış diye şükrettim malum olaylardan sonra anlatabildim mi,paemde yedek sıram haftaya gelecek muhtemelen hayalim olan mesleği seçsem mi diye tereddüt ediyorum şimdi,bizim tek atımlık kurşunumuz var onun için araştırma içindeyim,bize bu ikilemi yaşatanlar utansın
15 Aralık 2018 15:31

Hatta öyle bir şey yasal değil olamaz. Çünkü girerken muvazzaf subay yönetmeliğine göre giriyorsun. Kimse sonradan böyle bir şey diyemez öyle bir dünya yok.

Kn11, 5 yıl önce

pomi
Aday Memur
16 Aralık 2018 23:35

Subaylık alımı varken tabiki subaylık bundan 5 sene sonra 200 kişi aldıklarında bu fırsatı bulabilecekmisimiz bir daha merak ediyorum.Çok alım olduğundan şimdi herkesin gözünde indirgeniyor subaylık normal polislikle bile kıyaslanıyor hatta özel sektörle bile sizler bu gibi düşünenler hayatın sillesini yememiş kişilerdir benim tarafımda subaylık diyorsun. Şurda ne olduğu belli olmayan bölümler okuyup kolayca subay olabiliyorsak ne ala

herkesemerhaba
Aday Memur
25 Aralık 2018 17:18

merhaba lisans hemşirelik mezunu olup sağlık kurumları işletmeciliği yüksek lisansı olan bir kişi yardımcı sınıf olan sağlık kısmından muvazzaf subaylığa başvuru yapabilir mi? Teşekkürler.

Kaaris
Kapalı
25 Aralık 2018 17:50

Merak ettim erkek mi siniz kadın mı ?

Sağlık okuyup atanman daha olası o puanla

Subaylığı doktor olarak düşünebilirsin hemşireliği astsubay olarak. Hani amirlik kısmında isen subaylık tabiki sürekli yükselmen olası . Hemşirelik hep doktorluğun gölgesi altında kalıyor astusbaylarla kıyaslarsak.

Polislik ise tamamen senin elinde olan bir şey paem o yedeklere geleceğini sanmıyorum ama düz polis memuru olup ( lisans ) 2 3 sene sonunda komiser yardımcısı olan çok biliyorum hani öyle yükselebilme ihtimalin var ama hemşirelikte bu olay yok.

Erkek isen subay ol derim girme olasılığın daha fazla kadın isen hemşire ol fiziksel ve zihinsel olarak daha uygun

cansuug
Aday Memur
17 Ekim 2019 14:31

Hemşirelikten subaylığa giremiyoruz ki açmıyorlar

Toplam 9 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi