Editörler : swat3410E.Kayı Han
11 Aralık 2018 15:27

Takipsizlik kararı ile güvenlik soruşturmasında oranlarım çıkar mı?

Cümleten selamın aleyküm

her normal insan gibi arkadaşımın aracını defalarca ihtiyaç gereği kullanma zorunluluğunda bulundum.şahsıma ait araç olmadığından dolayı. Arkadaşım aracını 2009 yılında satıyor. Araçsatıldıktan bir kaç gün sonra çalınıyor ve bir süre sonra araç bulunuyor. araçta benim parmak izim çıkıyor ister istemez. Ve bu durum da şüpheli olarak gözüküyorum. (Emniyetin dijital parmak okutma sisteminde parmak izim olmadığından 2015 yılında özel güvenlik sertifikası almak için parmak izi verdiğimde araçta çıkan parmak izinin benim olduğuna kanaat veriyorlar) 2016 yılında haberim oluyor bütün bunlardan. 2016 yılında polis memuru arayıp ifade vermem gerektiğini söylüyor. İfade vermeye gittiğimde aracın eski sahibinin arkadaşım olduğunu ve ihtiyaç doğrultusunda aracını bir çok kez kullandığımı bundan dolayı parmak ismin bılunabilecelini söylüyorum. Sonuç olarak savcı takipsizlik kararı veriyor 2017 yılında. Mahkeme muhkeme hiç bir şey olmuyor. Tebligat felan hiç

Bir şey göndermiyorlar ne öncesinde ne sonrasında . Şu anda GBT, sicil, savcılık hiç bir yerde kaydım çıkmıyor ama güvenlik soruşturması sırasında istihbaratın kendi sisteminde gözüktüğünü öğrendim. Takipsizlik kararından dolayı beraat etmiş bulunmaktayım ki bu daha sonra gireceğim polislik bekçilik sınavlarında güvenlik soruşturmasında problem yaratırmı. Yardımcı olursanız sevinirim iyi akşamlar

Kaaris
Kapalı
11 Aralık 2018 15:30

Buradakilerin çoğu daha polis adayı ne bilsinler. sen bu konuyu emniyet genel müdürlüğü sayfasına aç orada hiç değilse Şube lerden polisler olur bilgi verir.

nogame
Kapalı
11 Aralık 2018 16:32

Kardeş sen bu bilginin sistemde göründüğünü nereden öğrendin ayrıca savcılık emniyete takipsizlik kararını göndermemiş mi? Detaylı bahsedebilirmisin.

bydk15705
Aday Memur
11 Aralık 2018 22:38

Eğer mahkeme tarafından tarafınıza "beraat" kararı verilmiş ise daha önceden bu suçun işlenmediği ya da bu olayın daha önceden işlenmediği varsayılacaktır. Beraat etmenizden kaynaklı olarak da adli sicil kaydınıza geçirmeyecektir. Bu polislik-astsubaylık için güvenlik soruşturmasında herhangi bi sıkıntı ile karşılaşılacağını açıkçası düşünmüyorum.

balkesli.123
Aday Memur
12 Aralık 2018 19:51

peki hagb dis kaynaktan subay-astsubay alimina englmi ? guvenlikte sknti olurmu
bydk15705, 5 yıl önce
Eğer mahkeme tarafından tarafınıza "beraat" kararı verilmiş ise daha önceden bu suçun işlenmediği ya da bu olayın daha önceden işlenmediği varsayılacaktır. Beraat etmenizden kaynaklı olarak da adli sicil kaydınıza geçirmeyecektir. Bu polislik-astsubaylık için güvenlik soruşturmasında herhangi bi sıkıntı ile karşılaşılacağını açıkçası düşünmüyorum.

Demirzengin
Kapalı
16 Ocak 2019 20:53

Benim kuzenim gençlik spor bakanlığına atandı 2012 yılında üniversitedeysen sınıf arkadaşıyla kavga etmişler karşılıklı şikayet etmişler ama sonra barışıp şikayetlerini cekmişler takipsizlik verilmiş hakim 5 yıl bi suç işlemeyin karşıma gelmeyin demiş göndermiş güvenlik soruşturması yapılırken mahkeme sonucunu istemiş emniyet sorun çıkar mı bu sonucu kuruma mı gönderecekler emniyet nerden gördü Kİ takipsizlik kararı olan mahkemenin gerekçeli sonucunu istemiş bu durum sorun yaratır mı acaba takipsizlik demek ceza almadı demek değil midir???

Pepe43
Aday Memur
16 Ocak 2019 21:02

İstihbaratın sistemin de gözüktüğünü nasıl öğrendin?

Pepe43
Aday Memur
16 Ocak 2019 21:03

Adli sicil kaydına geçmez ama mahkeme olduğu için adli sicil arşivine geçer
bydk15705, 5 yıl önce
Toplam 7 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi