Editörler : Pangaea
11 Aralık 2018 15:55

Tedaş teiaş

Merhabalar.

Bu kurumlarda çalışan, bilgi sahibi olan arkadaşlar iş, sosyal haklar, maaş, kurum içi yükselme, yurtdışına personel gönderimi gibi konularda bilgi verebilirlerse tercih sürecinde bilhassa biz eem'cilere ve diğer bölümlerden adaylara çok faydalı ve yol gösterici olur.

11 Aralık 2018 16:01

+++++++++++

selamherkese
Yasaklı
11 Aralık 2018 16:04

yurt dışına nadir giderler

maaş zaten standart mühendis maaşı

çalışma şartları iyi değil

tedaşın bodrum katta çalışan mühendisleri var hala

tedaş da çok torpil ve yakını olan teknkr var

ikisinin iş yükü çok

Gaziebru
Şef
11 Aralık 2018 17:08

Tedaşın maasını iyi diye biliyorum. Hediye kartı falan veriyorlar 1000 liralık.

2016kp
Aday Memur
12 Aralık 2018 14:00

Teiaşda çalışıyorum şu an kurumdan memnunum ama bölgeden bölgeye ilden ile birimden birime bile fark olabiliyor.İyi araştırın.Tedaş şu ana kadar işçi statüsünde alıyordu mühendisleri.Artık onlarda 399 la alıyor.Maaşları Teiaşla aynı olur ama sıkıntı şu ki tedaş özelleştirme neticesinde çalışma ve organizasyon olarak çok da iyi durumda değil.Yani kurumsal kiliği zedelenmiş.Teiaş mı Tedaş mı diye sorarsanız kesinlikle Teiaş.Teiaşın bir çok bölgede lojmanı mevcut.22 adet bölge müdürlüğü var.Kurum içi yükselme imkanı 5 yılk sonra başmüh sınavına girersiniz açılırsa ondan sonra mümkün olur.Maaş bekar bir mühendisin 5140 tl

m1988
Aday Memur
12 Aralık 2018 14:24

Teiaş maaş eş yardımı dahil yds c aralık maaşı 5550. Ankarada lojman imkanı var. Ankarada taşra kadrolarında mühendise görev tahsisli. Emekli oluncaya kadar oturabiliyorsunuz. Yapılan iş çalışılan birime göre farklılık gösterir. Yurt dışına eğitime veya teste giden arkadaşlar oluyor, bu da çalıştığın birime göre değişiyor herkes gitmiyor tabi. Teiaşı tedaşdan önce yazmanızı tavsiye ederim nedenini arkadaş yukarda açıklamış.

m1988
Aday Memur
12 Aralık 2018 14:29

Teiaş çakılı kadro gibi yorumlar okuyorum. Tabi herkesi bir dilekçeyle istediği yere göndermiyorlar. Hiç bir kurumda öyle değil. Ama eş durumu tayini mümkün. Personel eksikliğinin olduğu birimlerde resmi bi mazeret olmazsa göndermek istemezler. Ama personel durumunda eksiklik olmayan birimlerde tayin yapan arkadaşlar oluyor. Torpilin varsa kimse durduramıyor zaten🙂

Quetzicoatl
Genel Müdür
12 Aralık 2018 14:30

Düz memurlar da lojmandan faydalabiliyor mu?

m1988, 5 yıl önce

Teiaş maaş eş yardımı dahil yds c aralık maaşı 5550. Ankarada lojman imkanı var. Ankarada taşra kadrolarında mühendise görev tahsisli. Emekli oluncaya kadar oturabiliyorsunuz. Yapılan iş çalışılan birime göre farklılık gösterir. Yurt dışına eğitime veya teste giden arkadaşlar oluyor, bu da çalıştığın birime göre değişiyor herkes gitmiyor tabi. Teiaşı tedaşdan önce yazmanızı tavsiye ederim nedenini arkadaş yukarda açıklamış.

m1988
Aday Memur
12 Aralık 2018 14:38

Kurumda 4-5 yıla bir görevde yükselme sınavı açılıyor. Başmühendislik, müdür yardımcılığı için. Yazılı sınav ve sözlü mülakat oluyor. Ben daha önce girmedim. Martda açılacak deniyor nasipsegireriz. Daha yukarısı için nasıl oluyor bilmiyorum. Yetenek, kapasite, çalışkanlık belki siyaset.

m1988
Aday Memur
12 Aralık 2018 14:40

Faydalanıyordur ama sıra gelme durumu nasıl olur bilmiyorum. Mühendis öncelikli diye biliyorum. Düz memurdan daha doğru bilgi alabilirsiniz yanlış yönlendirmeyim

Quetzicoatl, 5 yıl önce

Düz memurlar da lojmandan faydalabiliyor mu?

Eyyüppppppppp
Kapalı
12 Aralık 2018 15:27

hocalarim birseyi.merak.ediyorum teiasin lojmanlari buyuk mu yoksa.kucuk.mu ...bide kalmaya karar verirsek tek kalmak istiyorum kalabilir miyiz

pink1990
Kapalı
12 Aralık 2018 15:32

bildiğim kadarıyla tek başına izin vermiyorlar ama annenle ve babanla kalabilirsin ama teaiş ve tedaş da nasıl bilmiyorum

Eyyüppppppppp, 5 yıl önce

hocalarim birseyi.merak.ediyorum teiasin lojmanlari buyuk mu yoksa.kucuk.mu ...bide kalmaya karar verirsek tek kalmak istiyorum kalabilir miyiz

EngineerGakkoş
Aday Memur
12 Aralık 2018 15:37

Sıralamam 135 Elazığ yazmayı düşünüyorum. Başka Elazığ düşünen varmı

jeoprens
Aday Memur
12 Aralık 2018 15:38

Tedaş genel müdürlüğü binası Ankara da nerede? Enerji bakanlığı içinde mi?

selamherkese, 5 yıl önce

yurt dışına nadir giderler

maaş zaten standart mühendis maaşı

çalışma şartları iyi değil

tedaşın bodrum katta çalışan mühendisleri var hala

tedaş da çok torpil ve yakını olan teknkr var

ikisinin iş yükü çok

Hasankat
Aday Memur
12 Aralık 2018 15:38

tedaşta çalışan bir mühendis olarak kesinlikle teiaş diyorum daha kurumsallar imkanları daha geniş. tedaşa gelseniz bile hemen ayrılmak isteyeceksiniz.2016 da 250 kişi alınmış olup yarısı bu zamana kadar başka kurumlara gitti bile gerisini siz düşünün.. o yüzden 80 kişi alıyolar zaten.

selamherkese
Yasaklı
12 Aralık 2018 15:42

teiaş tedaş genel merkezde ankarada yan yan yana .enerji bakanlığı ayrı yerde sanırım.

tedaş kurumsal olarak çok sıkıntılı arkadaşlar

lojman yok

ofis yok

torpilciler almış gitmiş

başında amir o da ayrı torpilci nerden geldiği belli olmayanlar

bence teiaş gelmezse MSB bakanlığa yönelin.

hatta MSB bakanlık TEİAŞ dan da iyidir bilginiz olsun

jeoprens, 5 yıl önce

Tedaş genel müdürlüğü binası Ankara da nerede? Enerji bakanlığı içinde mi?

jeoprens
Aday Memur
12 Aralık 2018 15:44

teşekkür ederim

selamherkese, 5 yıl önce

teiaş tedaş genel merkezde ankarada yan yan yana .enerji bakanlığı ayrı yerde sanırım.

tedaş kurumsal olarak çok sıkıntılı arkadaşlar

lojman yok

ofis yok

torpilciler almış gitmiş

başında amir o da ayrı torpilci nerden geldiği belli olmayanlar

bence teiaş gelmezse MSB bakanlığa yönelin.

hatta MSB bakanlık TEİAŞ dan da iyidir bilginiz olsun

nickthecooper
Kapalı
12 Aralık 2018 15:47

İnşaat müh. için nasıl

Meliksah48
Aday Memur
12 Aralık 2018 15:50

Tedaşta ziraat mühendisi çalışan tanıyor musunuz acaba ? Tam olarak neden alıyorlar bilemedim çünkü

m1988
Aday Memur
12 Aralık 2018 15:57

Farklı tip lojmanlar mevcut metrekareler farklılık gösteriyor. Tek başına kalmanda bi sıkıntı olmaz. Ankara için konuşuyorum

Eyyüppppppppp, 5 yıl önce

selamherkese
Yasaklı
12 Aralık 2018 15:59

inşaat mühendis trafo binaarı için lazım ama tek tük oda.

ziraat de sanırım köylerde tapılan projelerde ne olur ne olmaz tarla bağ bahçe ile ilgili bir şey olursa diye sanırım ziraat çok emin değilim

Toplam 61 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi