Editörler :
12 Aralık 2018 15:20   

Tercih yapacak inşaat müh. yavsiye ve bilgiler

Arkadaşlar bende tercih yapacağım ama kurumlar hakkında ve çalışma şartlarını pek bilmiyorum ve sürekli başlık açılıyo bu kurumlar için bu yüzden,

TCDD, Eti Maden, Tedaş, Teiaş, Dsi, Afad, Üniversite, Bakanlıklar bu kurumlarda hali hazırda çalışan ve forumu takip eden meslektaşlarımızdan bilgi alabilirsek çok güzel olur.

12 Aralık 2018 15:33

civilenngineer
Memur

+1

12 Aralık 2018 15:39

Mahirkaraa49
Memur
+++
12 Aralık 2018 17:48

cnslzby
+
12 Aralık 2018 17:53

inşaatçı23
Aday Memur

+++

12 Aralık 2018 18:03

Serhat Ulaş
Aday Memur

+

12 Aralık 2018 22:25

Atayınlanbeni
Kapalı
branş sıralamasında ilk 80 - 90 da olanlar sizce doğuyu yazmalı mı yoksa diğer atamaları beklemeli mi? örneğin bu durumda olup dsi afad kars yazmayı düşünen var mı?
12 Aralık 2018 22:34

inş.müh.65
Kapalı
Bu mesaj 10'un üzerinde eksi oy aldığı için gizlenmiştir. Göster
13 Aralık 2018 00:05

varolleng
Memur

diğer alımda ne kadar açılacağı da muamma sektörün hali ortada

13 Aralık 2018 05:01

sivilmühendis07
Aday Memur
branş sıralamasında ilk 80 - 90 da olanlar sizce doğuyu yazmalı mı yoksa diğer atamaları beklemeli mi? örneğin bu durumda olup dsi afad kars yazmayı düşünen var mı?
Atayınlanbeni, 7 ay önce - Alıntıya git

Tam olarak yazdığın aralıkta birisi olarak Artvin düşünüyorum kardeşim. Ama açılan şehirleri haritada renkendirdiğimizde olusan parti neredeyse büyük şehir alamamışdurumda. Hakkımızda hayırlısı artık ama insan coğrafyada gördüğümüz dağların denize paralel olduğu dik olduğu en azından denizin olduğu şehirleri görmek istiyor. Edirne/Artvin/Giresun kaaideyi bozmaz.

13 Aralık 2018 13:23

phaidon1
Aday Memur

Öncelikle sadece maaşı kıstas almayın .evet maaş çok önemli ama tek kıstas değil.örneğin;tercih edeceğiniz kurumda dış görev yoğunluğu var mı kurumlar arası rotasyon ne sıklıkta oluyorbunları araştırın.çünkü bazı kurumlar sizi 30-45gün civarında başka bir şehre yollayabilir ki bu şehir kilis ya da daha doğuda bir şehir olur.bunu da senede 2 kez yapabilir.ya da bakanlığa bağlı bir taşra teşkilatında çalışıyorsunuz bulunduğunuz şehrin valiliği tarafından şehir sınırları içerisinde süresi pek de belli olmamak koşuluyla görevlendirilebilirsiniz.onun için bakanlıklara çok yönelmemeye çalışın yukarıda saydığınız kurumlar içerisinde tcdd ve dsi daha iyidir.ha tabi bu kadro kıtlığında seçme şansının da fazla olmadığının farkındayım.null

13 Aralık 2018 13:34

primasos
Aday Memur

47 Kadro ya şaka gibi. İnşaat 95le kapatacak heralde

13 Aralık 2018 13:49

inş.müh.65
Kapalı

47 Kadro ya şaka gibi. İnşaat 95le kapatacak heralde

primasos, 7 ay önce - Alıntıya git
94 le kapatabilir hocam haklisiniz.Bu alimlar insaat muhendisleri icin buyuk bi firsatti bunu bu 47 kadronun cok farkli kurumlardan acilmasi ile görebiliyoruz yani bu 47 kadronun iyi bir çalışma ile 200 olmasi icten bile degildi.Fakat meslektaslarimiz bu 47 kadro icin 470 tane acaba nereyi yazmaliyiz başlıklarindan bikmadi.Ve hic tanımadığımiz gormedigimiz nickli insaat muhendislerini gormek bu donemin tek sevundirici (!) yaniydi.
13 Aralık 2018 14:17

ezerx
Kapalı
94 le kapatabilir hocam haklisiniz.Bu alimlar insaat muhendisleri icin buyuk bi firsatti bunu bu 47 kadronun cok farkli kurumlardan acilmasi ile görebiliyoruz yani bu 47 kadronun iyi bir çalışma ile 200 olmasi icten bile degildi.Fakat meslektaslarimiz bu 47 kadro icin 470 tane acaba nereyi yazmaliyiz başlıklarindan bikmadi.Ve hic tanımadığımiz gormedigimiz nickli insaat muhendislerini gormek bu donemin tek sevundirici (!) yaniydi.
inş.müh.65, 7 ay önce - Alıntıya git

Şey mi bu ? Kırk "yeeddi" tanıdık geldi deme :D

13 Aralık 2018 14:19

inş.müh.65
Kapalı

Şey mi bu ? Kırk "yeeddi" tanıdık geldi deme :D

ezerx, 7 ay önce - Alıntıya git
cok komiksin hahahha:)) sen git kumda oyna.Daha 1,5 sene var Dsi bi alima ciksin bi kgm yurusun o zaman görüşurus ezer şeysi
13 Aralık 2018 14:26

ezerx
Kapalı
cok komiksin hahahha:)) sen git kumda oyna.Daha 1,5 sene var Dsi bi alima ciksin bi kgm yurusun o zaman görüşurus ezer şeysi
inş.müh.65, 7 ay önce - Alıntıya git

Herkesin hakkında hayırlısı inşaat şeysi. Ben de isterim tüm mühendis kardeşlerim hak ettikleri kadroları alsınlar, emeklerinin karşılığını görsünler. İnşaat mühendisliğinin de yüksek sayıda alım yaptığı bir dönem gelir yakında ama önemli olan insanların beklentilerini kıracak münasebetsiz davranışlar sergilememektir diye düşünüyorum.

13 Aralık 2018 14:30

inş.müh.65
Kapalı

Herkesin hakkında hayırlısı inşaat şeysi. Ben de isterim tüm mühendis kardeşlerim hak ettikleri kadroları alsınlar, emeklerinin karşılığını görsünler. İnşaat mühendisliğinin de yüksek sayıda alım yaptığı bir dönem gelir yakında ama önemli olan insanların beklentilerini kıracak münasebetsiz davranışlar sergilememektir diye düşünüyorum.

ezerx, 7 ay önce - Alıntıya git
munasebetsizlik ve sen ortustugun icin sana katılıyorum. Ayrica eger kadro almak ugruna insaatin twiter etkinliklerini sabite eden sizlersiniz insaatin grubuna ajan doldurup onlardan once ön alip insaati kotulemek size yakisir.yani o kadrolarin nasil alindigino herkes biliyor.
13 Aralık 2018 21:02

Hknady
Aday Memur

Tercih yapmak ne kadar stresliymiş be arkadaş. Atanırsan neyle karşılaşacağını bilemiyorsun. Sonraki alımlar açıklandığında pişman olmak da var. Ama şu an atanabileceksem bile bazı yerlere, sonraki tercihleri beklemeyi düşünmeye başladım. Belki risk alıyorum ve yine pişman olunabilir sonra ama ne yapayım. Hadi ben atandım diyelim doğu illerine, sonraki atamalarda benden daha düşük puanlı kişiler daha iyi yerlere gidebilir.2016 2018 arası alımlara bakın isterseniz. 2016/1 de de az kadro açılmıştı. Sabretmeyi tercih edeceğim galiba.

13 Aralık 2018 21:23

varolleng
Memur

Tercih yapmak ne kadar stresliymiş be arkadaş. Atanırsan neyle karşılaşacağını bilemiyorsun. Sonraki alımlar açıklandığında pişman olmak da var. Ama şu an atanabileceksem bile bazı yerlere, sonraki tercihleri beklemeyi düşünmeye başladım. Belki risk alıyorum ve yine pişman olunabilir sonra ama ne yapayım. Hadi ben atandım diyelim doğu illerine, sonraki atamalarda benden daha düşük puanlı kişiler daha iyi yerlere gidebilir.2016 2018 arası alımlara bakın isterseniz. 2016/1 de de az kadro açılmıştı. Sabretmeyi tercih edeceğim galiba.

Hknady, 7 ay önce - Alıntıya git

sıralma kaçtı sizin

13 Aralık 2018 21:46

Hknady
Aday Memur

sıralma kaçtı sizin

varolleng, 7 ay önce - Alıntıya git

191.

15 Aralık 2018 02:13

A.C.D.C
Şube Müdürü

KGM ayrı bir merkezi ile iyi kadro açabilir size. 2016 da öyle oldu. Müsterih olun.

Toplam 20 mesaj

ANKET
Sizce, Kurban Bayramı tatili 9 güne çıkarılmalı mı?