Editörler :
13 Aralık 2018 01:44   

Tedaş 2018/2 alımı

baharda açıktan yapılması beklenen alım erken seçim sebebiyle ötelenince, kurum da enerji bakanlığına bağlandığı için, beklenmeyen bir biçimde kpss 2018/2 tercihlerinde tedaş kadroları ortaya çıkmış.

şimdi sizin kafanızda iki soru var;

1. 1900'lü yıllardan beri kuruma ilk kez 399 kadro ile personel alınıyor, haklarınız, statünüz ne olacak, kurumun tamamına yakını kapsamdışı işçi kadrosundayken 399 olarak siz bunların arasında sap gibi ne yapacaksınız, tayindi maaştı kurumlar arası geçişti, tazminat mesai alır mısınız, mazeret izin hakkınız olacak mı, bu izin hakkını kullandıracaklar mı, kurumda son kalan üç-beş 399 dinazorlarla aynı haklara mı sahip olacaksınız, olursanız bu iyi bir şey midir vs. vs. hak-hukuk kısmı muallak.

2. alınan kadrolar genelde ziraat mühendisi, makine mühendisi gibi 1900'lü yıllardan beri boş olan kadrolar olduğundan daha iş tanımı bile belirlenmemiş bu kadrolar tedaşta ne yapar, sizden ne bekliyorlar hangi birimlere verecekler, yoksa bu alım sadece boş kadroları yalandan doldurmak için mi, yoksa çok ağır işler sizi mi bekliyor o da büyük bir soru işareti.

3. işyükü ve temposu, özellikle elektrik/harita için diğer kamu kurumlarıyla karşılaştırılamayacak biçimde çok ağır, saha işi çok fazla, üstelik yaptığınız işlerin hukuki sorumluluğu da ölene kadar.

4. sorunuz için cevap; sosyal olanaklar sıfırın altında, taşrada servis yok, yemek yok, yemek yardımı da yok, lojman yok, yok yani kısacası yok oğlu yok, bişey beklemeyin.

kısacası durum bu.

terci̇h yapmayi düşünenler! mutlaka gi̇di̇p orada si̇zi̇nle ayni pozi̇syonda çalişan arkadaşlarla konuşun, i̇yi̇ce araştirmadan sakin, ama sakin, bi̇r kez daha yaziyorum, sakin i̇yi̇ce araştirmadan, gi̇di̇p yeri̇nde görmeden emi̇n olmadan terci̇h etmeyi̇n!

açıktan alımlarda en azından puanınız yanmıyor, kaçma şansınız oluyordu.

bu sefer durum ciddi, sonra y. yersiniz, uyarmadı demeyin.

13 Aralık 2018 01:48

scary.mummy4611
Şube Müdürü

elektrik ve haritacılar için genel olarak sorularınız varsa mümkün olduğunda yanıtlamaya çalışacağım. şimdiden hayırlı uğurlu olsun.

13 Aralık 2018 09:00

elektrikçi52
Aday Memur

EEM 83 ile kadro gelir mi? Veya başka bir kurum tavsiyeniz var mıdır?

13 Aralık 2018 10:01

Enginerr12
Kapalı
Teiaş a göre nasıl , maaş durumu nasıl elektrik mühendisleri için
13 Aralık 2018 11:57

scary.mummy4611
Şube Müdürü

kaç puanla hangi sırayla kadro gelir mi bilemiyorum, sıralamanıza göre anca tahmin yapabilirsiniz. yalnız şunu diyeyim taşradaki (özellikle doğudaki) kadrolar her zaman genel müdürlükten vs çok yüksek kapatmıştır.

başka kurum tavsiyesi istiyorsanız, çok idealist değilseniz; eem olarak herhangi bir bakanlık olabilir, 3 ayda bir ihale dosyası hazırlar geri kalan zamanlarda ense yapıp maaşınızı alırsınız. yok ben mühendislik yapıcam vs ise önce dsi, sonra teiaş, sonra karayolları(klavuza bkamadım kadro açtılar mı bunlar bilmiyorum) eemlerin çalışmak isteyeceği kamudaki en iyi kurumlardır. tedaşı bunlarla aynı cümle içinde bile kullanmadım dikkat ederseniz.

13 Aralık 2018 11:59

scary.mummy4611
Şube Müdürü
Teiaş a göre nasıl , maaş durumu nasıl elektrik mühendisleri için
Enginerr12, 7 ay önce - Alıntıya git

maaş durumu büyük ihtimal aynı olacak kamuda eşeğer pozisyonda olduğunuz için. onun harici teiaşın, tedaşla karşılaştırılaması bile büyük ayıp olur. ben olsam tedaşı son tercih yapardım.

13 Aralık 2018 13:23

elektrikçi52
Aday Memur

kaç puanla hangi sırayla kadro gelir mi bilemiyorum, sıralamanıza göre anca tahmin yapabilirsiniz. yalnız şunu diyeyim taşradaki (özellikle doğudaki) kadrolar her zaman genel müdürlükten vs çok yüksek kapatmıştır.

başka kurum tavsiyesi istiyorsanız, çok idealist değilseniz; eem olarak herhangi bir bakanlık olabilir, 3 ayda bir ihale dosyası hazırlar geri kalan zamanlarda ense yapıp maaşınızı alırsınız. yok ben mühendislik yapıcam vs ise önce dsi, sonra teiaş, sonra karayolları(klavuza bkamadım kadro açtılar mı bunlar bilmiyorum) eemlerin çalışmak isteyeceği kamudaki en iyi kurumlardır. tedaşı bunlarla aynı cümle içinde bile kullanmadım dikkat ederseniz.

scary.mummy4611, 7 ay önce - Alıntıya git

Hocam branş sıralamam 2150

14 Aralık 2018 00:53

Mhndss58
Aday Memur

elektrik ve haritacılar için genel olarak sorularınız varsa mümkün olduğunda yanıtlamaya çalışacağım. şimdiden hayırlı uğurlu olsun.

hocam eemler hangi işleri yapıyor bilgilendirebilir misiniz?

14 Aralık 2018 21:58

scary.mummy4611
Şube Müdürü

hocam eemler hangi işleri yapıyor bilgilendirebilir misiniz?

Mhndss58, 7 ay önce - Alıntıya git

taşrada: proje onayı, tesis kabulü. iş yükü normalde ağırdır, hele gideceğiniz yerde eem sayısı azsa iyice direk sçtınız. ama çalışmanın karşılığını veriyor kurum, mesai-tazminatla vs maaşı botaşlar seviyesine kadar ıkındırabilirsiniz. taşrada işyükü ağır olduğu için kimse işini gücünü bırakıp hayatında dağıtım trafosu bile görmemiş yeni mezun birine sıfırdan oturup birşeyler öğretmeye çalışmayacaktır, kurumdan çok eğitim de beklemeyin, çünkü yok. o yüzden kendinizi yetiştirmiş olmanız ve bilgi birikim-altyapınızın olması şart, hatta daha önce dağıtım şirketinde çalıştıysanız iyi, yoksa çok ezilirsiniz. önceki alımlarda giren yeni mezunların çoğu ağlayarak bu sebepten kaçtılar.

genel müdürlükte: masabaşı kağıt-kürek işleri. sahaya çıkmazsınız tüm gün yatarsınız tüm gün oda oda dolaşır muhabbet geyik dedikodu kek börek çay takılıp can sıkıntısından birbirine sarıp kavga edenleri izleyip vs akşamı edersiniz. yani kafanızda klasik devlet dairesi denince ne canlanıyorsa o. ever, rahattır ama tazminat-mesai vs kolay kolay alamazsınız düz maaşa talim edersiniz.

yalnız yeni 399 kadroda bu mesai ve tazminat işleri nasıl olacak bilmiyorum. eski 399lar gibi mesaiyi 50 kuruş üzerinden verirlerse taşra 399lar için ızdıraba dönüşür.

14 Aralık 2018 22:16

merkeziatamaisteruk
Kapalı

genel müdürlükte staj yapmıştım, çalışan adam da vardı, akşama kadar yatan adam da

16 Aralık 2018 00:48

Balamr
Aday Memur

taşrada: proje onayı, tesis kabulü. iş yükü normalde ağırdır, hele gideceğiniz yerde eem sayısı azsa iyice direk sçtınız. ama çalışmanın karşılığını veriyor kurum, mesai-tazminatla vs maaşı botaşlar seviyesine kadar ıkındırabilirsiniz. taşrada işyükü ağır olduğu için kimse işini gücünü bırakıp hayatında dağıtım trafosu bile görmemiş yeni mezun birine sıfırdan oturup birşeyler öğretmeye çalışmayacaktır, kurumdan çok eğitim de beklemeyin, çünkü yok. o yüzden kendinizi yetiştirmiş olmanız ve bilgi birikim-altyapınızın olması şart, hatta daha önce dağıtım şirketinde çalıştıysanız iyi, yoksa çok ezilirsiniz. önceki alımlarda giren yeni mezunların çoğu ağlayarak bu sebepten kaçtılar.

genel müdürlükte: masabaşı kağıt-kürek işleri. sahaya çıkmazsınız tüm gün yatarsınız tüm gün oda oda dolaşır muhabbet geyik dedikodu kek börek çay takılıp can sıkıntısından birbirine sarıp kavga edenleri izleyip vs akşamı edersiniz. yani kafanızda klasik devlet dairesi denince ne canlanıyorsa o. ever, rahattır ama tazminat-mesai vs kolay kolay alamazsınız düz maaşa talim edersiniz.

yalnız yeni 399 kadroda bu mesai ve tazminat işleri nasıl olacak bilmiyorum. eski 399lar gibi mesaiyi 50 kuruş üzerinden verirlerse taşra 399lar için ızdıraba dönüşür.

genel müdürlük mü yoksa taşraya mı alım yapıldığını nerden anlıyoruz?

16 Aralık 2018 10:29

Scofield14
Aday Memur

Tedaşa atananlar neden kurum degistiriyo

tam olarak? Eğitim veriliyo diye biliyorum ataninca. Sartlari Zor Mu?

16 Aralık 2018 13:31

aydogmusersel035
Aday Memur

Tedaşa atananlar neden kurum degistiriyo

tam olarak? Eğitim veriliyo diye biliyorum ataninca. Sartlari Zor Mu?

Scofield14, 7 ay önce - Alıntıya git
Hocam her yazılana inanmayın. Tedaş düşünüyorsanız en yakın müdürlüğe gidip meslektaşınızdan bilgi almanız en doğrusu.
16 Aralık 2018 14:38

insaatmühendiss
Aday Memur
Hocam her yazılana inanmayın. Tedaş düşünüyorsanız en yakın müdürlüğe gidip meslektaşınızdan bilgi almanız en doğrusu.
aydogmusersel035, 7 ay önce - Alıntıya git

hocam ankara 4 kişi alıyor inşaatta ama bilgi almak için ankaraya gitme imkanım yok ki arasakta bilgi veren olmuyor. Tedaşa hep olumsuz yorumlar yapılmış ta o kadar kötü mü çalışma ortamı ve maaşları Ankara Tedasta

16 Aralık 2018 16:03

1Haritacı55
Aday Memur

Haritacılar genel olarak nerelerde çalışıyor kamulaştırmada var sanırım başka bildiğiniz var mı ?

bide genel müdürlüğe atananlar hemen yer değiştiriyorlar sanırım sebebi nedir ?

Toplam 14 mesaj

ANKET
Sizce, Kurban Bayramı tatili 9 güne çıkarılmalı mı?