Editörler : crops35
13 Aralık 2018 11:24

Tmo maaş hakkında bilgi paylaşmış

kamuoyu açiklamasi

kpss 2018/2 yerleşti̇rmeleri̇nde kurumumuzu terci̇hte bulunacak adaylarin di̇kkati̇ne!

kurumumuza 2018 yılında verilen personel atama yetkileri kapsamında, kamu görevlerine i̇lk defa atanacaklar için yapılacak sınavlar hakkında genel yönetmelik hükümleri uyarınca, b grubunda yer alan pozisyonlara yerleştirme yapılması amacıyla 10.12.2018 ? 20.12.2018 (gece 23.59'a kadar) tarihleri arasında ösym başkanlığınca kpss 2018/2 tercih kılavuzu ile adayların tercih işlemleri gerçekleştirilecektir.

tercih yapacak adayların ayrıntılı bilgi için www.osym.gov.tr adresindeki kpss 2018/2 tercih kılavuzunu incelemesi gerekmektedir.

kurumumuz ve terci̇h yapilacak unvanlar i̇le i̇lgi̇li̇ not:

kurumumuz bir ki̇t olup, kpss ile yerleştirmeleri yapılacak pozisyonların özlük ve ücretlerle ilgili hakları 399 khk ile ( madde: 26,27,28 ) düzenlenmiştir.

kurumumuza atanacak personelin brüt temel ücretleri aşağıdadır. (01.07.2018?31.12.2018 tarihleri arasını kapsayan net ücretlerdir.)

unvan

ek ödeme dahil net ücret

yüksekokul ve ortaöğrenim mezunları

teknisyen

4.014,53

ön lisans mezunları

ambar memuru

3.958,36

muhasebeci

4.216,85

bilgisayar i̇şletmeni

3.972,90

sekreter

3.958,36

memur (tartı)***

3.851,02

i̇tfaiyeci

3.521,01

lisans mezunları

mühendis

5.207,81

eksper

5.074,38

kimyager

4.382,10

i̇statistikçi

4.387,10

ekonomist

4.478,10

memur

3.958,07

net maaşlar %15 vergi dilimi üzerinden hesaplanmıştır.

yukarıdaki unvanların karşısında gösterilen ücretler temel ücret, ek ödeme ve asgari geçim indirimi (bekar personele ait) toplamı net ödenecek ücrettir.. bu ücrete varsa; yabancı dil ücreti (kpds sınav sonucuna göre) ile kurum dışında geçen resmi ve özel hizmetlerin kurumumuz adına istenilmesini müteakip (399 say. khk'nin 28.md.) kıdem ücreti eklenmektedir. başarı ücreti ise aday personelin 6 ay sonraki değerlendirmeleri sonucunda başarı düzeyine göre (399 say. khk'nin 27.md.) temel ücrete ilave edilerek belirlenir.

ayrıca; evli personelin eşi çalışmaması halinde eş yardımı ( 251,68 tl) ile çocuk parası hesaplara dâhil edilmemiştir.

kurumumuza ataması yapıldıktan sonra 3 yıl süreyle nakil yapılmamaktadır.

görevde ilerleme; ?tmo görevde yükselme ve unvan değişikliği yönetmeliği? ne tabidir.

kurumumuz işyerlerinin çoğunluğunda lojman bulunmaktadır. lojman tahsisi atanılan işyerine, unvana ve lojmanın uygunluk durumuna göre yapılmaktadır.

açiklama

*** kurumumuzu memur olarak tercihte bulunacak ön lisans mezunları memur (tartı) olarak çalışacaklardır.

memur (tartı) görev tanımı aşağıdadır:

- tmo işyerine gelen ve giden traktör, kamyon, tır ve treyler gibi ürün yüklü vasıtaların boş dolu tartısı yapıldığından, ana hizmet binasının dışında kantar binalarında çalışırlar.

- bu binalar, tmo'nun iştigal alanına giren hububatın hasat dönemlerinde geçici olarak açılabilecek alım merkezlerinde olabildiği gibi, üçüncü şahıslardan kiralanan kantar binalarında da olabilir.

- bazı durumlarda işyeri personel sayılarına bağlı olarak satış, sevk ve tesellüm işlemlerinde bir merkezde yalnız görev yapabilirler.

- görev alanlarında muhatap oldukları kesimler üreticiler, nakliyeciler ve kamyoncular olup bu noktalarda sadece depo memuru veya depo teknisyeni ile birlikte çalışabilirler.

kamuoyuna saygıyla duyurulur.

toprak mahsulleri̇ ofi̇si̇

jhon21
Aday Memur
13 Aralık 2018 11:32

çalışma koşulları kötü diyorlar ama var mı tecreübeli arkadaşlardan bilgi verebilecek acaba

tokerer07
Şef
13 Aralık 2018 11:42

Müthiş bilgilendirme olmuş tebrik edilesi !

Produss
Daire Başkanı
13 Aralık 2018 11:45

Bi arkadaşımın abisi iyi diye tavsiye ettim. Forumda bi kaç kişi var kötü diyor.

Ama maaş konusunda baya bi iyi diyebilirim.

şu anda 3972 tl maaş ocanta %10 un üzerinde zam olacak 6 ay sonra(başarı ücreti) %8 zam olacak temmuzda bir zam daha olacak ... 2019 temmuzda memur maaşı 5 i geçer gibi duruyor

657 de memur 2019 da en fazla 3600 -3700 tl arasında maaş alır

kaplumbaga155
Yasaklı
13 Aralık 2018 11:59

faydalı konu. inş diğer kurumlardan da bu şeffaflık gösterilir.

Produss
Daire Başkanı
13 Aralık 2018 14:16

Katılıyorum hocam kesinlikle bilgilendirme yapmalı

kaplumbaga155, 5 yıl önce

faydalı konu. inş diğer kurumlardan da bu şeffaflık gösterilir.

Raiden33
Aday Memur
13 Aralık 2018 14:28

bilgisayar işletmeni çalışma koşulları rahat mı
Produss, 5 yıl önce

Katılıyorum hocam kesinlikle bilgilendirme yapmalı

enesedalp
Aday Memur
13 Aralık 2018 14:39

Tmo ajans ve şube olarak kadro açmış memuru ne iş yapar açık açık yazsaymis keşke
Produss, 5 yıl önce

Bi arkadaşımın abisi iyi diye tavsiye ettim. Forumda bi kaç kişi var kötü diyor.

Ama maaş konusunda baya bi iyi diyebilirim.

şu anda 3972 tl maaş ocanta %10 un üzerinde zam olacak 6 ay sonra(başarı ücreti) %8 zam olacak temmuzda bir zam daha olacak ... 2019 temmuzda memur maaşı 5 i geçer gibi duruyor

657 de memur 2019 da en fazla 3600 -3700 tl arasında maaş alır

Produss
Daire Başkanı
13 Aralık 2018 14:52

Hocam yazmış ama sen okumamışsın sanırım

* Kurumumuzu Memur olarak tercihte bulunacak Ön Lisans mezunları Memur (Tartı) olarak çalışacaklardır.

Memur (Tartı) görev tanımı aşağıdadır:

- TMO işyerine gelen ve giden traktör, kamyon, tır ve treyler gibi ürün yüklü vasıtaların boş dolu tartısı yapıldığından, ana hizmet binasının dışında kantar binalarında çalışırlar.

- Bu binalar, TMO'nun iştigal alanına giren hububatın hasat dönemlerinde geçici olarak açılabilecek alım merkezlerinde olabildiği gibi, üçüncü şahıslardan kiralanan kantar binalarında da olabilir.

- Bazı durumlarda işyeri personel sayılarına bağlı olarak satış, sevk ve tesellüm işlemlerinde bir merkezde yalnız görev yapabilirler.

- Görev alanlarında muhatap oldukları kesimler üreticiler, nakliyeciler ve kamyoncular olup bu noktalarda sadece depo memuru veya depo teknisyeni ile birlikte çalışabilirler.

Kamuoyuna Saygıyla Duyurulur.

TOPRAK MAHSULLERİ OFİSİ

enesedalp, 5 yıl önce
Tmo ajans ve şube olarak kadro açmış memuru ne iş yapar açık açık yazsaymis keşke

Produss
Daire Başkanı
13 Aralık 2018 14:53

Hiç bir bilgim yok,

Raiden33, 5 yıl önce
bilgisayar işletmeni çalışma koşulları rahat mı

enesedalp
Aday Memur
13 Aralık 2018 14:54

Demek istediğim ajansta memur ne iş yapar subede ne iş yapar
Produss, 5 yıl önce

Hocam yazmış ama sen okumamışsın sanırım

* Kurumumuzu Memur olarak tercihte bulunacak Ön Lisans mezunları Memur (Tartı) olarak çalışacaklardır.

Memur (Tartı) görev tanımı aşağıdadır:

- TMO işyerine gelen ve giden traktör, kamyon, tır ve treyler gibi ürün yüklü vasıtaların boş dolu tartısı yapıldığından, ana hizmet binasının dışında kantar binalarında çalışırlar.

- Bu binalar, TMO'nun iştigal alanına giren hububatın hasat dönemlerinde geçici olarak açılabilecek alım merkezlerinde olabildiği gibi, üçüncü şahıslardan kiralanan kantar binalarında da olabilir.

- Bazı durumlarda işyeri personel sayılarına bağlı olarak satış, sevk ve tesellüm işlemlerinde bir merkezde yalnız görev yapabilirler.

- Görev alanlarında muhatap oldukları kesimler üreticiler, nakliyeciler ve kamyoncular olup bu noktalarda sadece depo memuru veya depo teknisyeni ile birlikte çalışabilirler.

Kamuoyuna Saygıyla Duyurulur.

TOPRAK MAHSULLERİ OFİSİ

Produss
Daire Başkanı
13 Aralık 2018 15:04

Hepsi aynı işi yapıyormuş. Yani tartı memuru olarak çalışıyormuş

enesedalp, 5 yıl önce
Demek istediğim ajansta memur ne iş yapar subede ne iş yapar

enesedalp
Aday Memur
13 Aralık 2018 16:20

Anladım siz napcaksiniz hocam nereyi yazacaksiniz
Produss, 5 yıl önce

Hepsi aynı işi yapıyormuş. Yani tartı memuru olarak çalışıyormuş

darulfunun1863
Aday Memur
13 Aralık 2018 16:36

ekonomist kadrosu hakkında bilgisi olan var mıdır acaba ?

13 Aralık 2018 19:22

Ofiste herkes her işi yapmalıdır, kurumun kültürü böyledir, görev tanımları falan hikayedir, ofis pişmanlıktır, daha iyi kurumlar yazmaya bakın ...

ft.engineer
Kapalı
13 Aralık 2018 22:02

merhaba TMO da çalışan elektrik mühendisi misiniz ?
elk muhendis, 5 yıl önce

Ofiste herkes her işi yapmalıdır, kurumun kültürü böyledir, görev tanımları falan hikayedir, ofis pişmanlıktır, daha iyi kurumlar yazmaya bakın ...

grensart
Memur
13 Aralık 2018 23:17

muhasebeciler içindemi öyle hocam?

elk muhendis, 5 yıl önce

13 Aralık 2018 23:46

Muhasebeci için değil, onlar daha rahat ama teknik personel ve düz memurlar için böyle. Mesela düz memuru kantara da verebilir gibi gibi.

grensart, 5 yıl önce

muhasebeciler içindemi öyle hocam?

13 Aralık 2018 23:47

Evet

https://forum.memurlar.net/konu/2354858/3.sayfa

Üstte kurumu ana hatlarıyla anlattım. Bilginiz olsun.

ft.engineer, 5 yıl önce
merhaba TMO da çalışan elektrik mühendisi misiniz ?

ft.engineer
Kapalı
14 Aralık 2018 00:54

yazınızı okudum . Bolvadinliyim , yeterli puanimin olduğunu düşünüyorum . Ancak fabrikanın çalışma ortamı ve insan ilişkilerini bilmiyorum . Ayrıca YDS İngilizce dil sınavından da 85 puanım var , fabrikada çalışırken bu hususların bana faydası olur mu ? bu konularda tecrubelerinizi bana aktarirsaniz cok memnun olurum .
elk muhendis, 5 yıl önce

Evet

https://forum.memurlar.net/konu/2354858/3.sayfa

Üstte kurumu ana hatlarıyla anlattım. Bilginiz olsun.

Produss
Daire Başkanı
14 Aralık 2018 09:37

Daha net bir karar vermedim hocam. Araştırma içerisindeyim

enesedalp, 5 yıl önce
Anladım siz napcaksiniz hocam nereyi yazacaksiniz
Toplam 29 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi