Editörler : gubaz
13 Aralık 2018 14:09   

Ankara istinafta bam ceza dosyası olan var mı?

Arkadaşlar ANKARA İSTİNAFTA ( BAM ) CEZA dosyası olan var durumlarını yazabilir misiniz. Benim 13.11.2018 tarihinde açıldı halen '' Ön inceleme İçin Atama Bekliyor'' yazıyor.

13 Ocak 2019 04:01

ceranca
Aday Memur
güncel
13 Ocak 2019 11:36

cmhrcn
Aday Memur
Nerde yazıyor nerden takip ediyorsunuz? Benim Konya bam da vardı iki buçuk ayda sonuçlandı
13 Ocak 2019 17:24

ceranca
Aday Memur

E DEVLETTE YAZIYOR UYAP VATANDAŞ TA DA BÜTÜN DOSYA VAR

16 Ocak 2019 11:01

S5mini4665
Aday Memur
1 yıldan önce dosyaya sıra gelmez ben 9 aydır bekliyorum. Nisan ayında başvurdum. ankara bam...hafta da 1 e devletten kontrol etsen yeter...
31 Ocak 2019 01:22

ceranca
Aday Memur
güncel
23 Nisan 2019 23:26

S5mini4665
Aday Memur
İstinaftaki dosyasında herhangi bir gelişme olan var mı???
24 Nisan 2019 18:27

mhmtgktrk
Aday Memur

Benim Ankara BAM 19 ceza dairesine geçen hafta yazı yazıldı yerel mahk tarafından. Halen aynı daha istinaf bakmamış ki uyap sorgulamada ağır ceza da görünüyor.

Emsal karar çıkmış mı bilgisi olan varmı.

24 Nisan 2019 22:35

ceranca
Aday Memur

bizim 6 ay oldu bir gelişme yok malesef

07 Haziran 2019 17:21

wasdreel
Memur

Ankara BAM dan sonuç alan var mı

kaç ayda sıra geldi

08 Haziran 2019 00:13

S5mini4665
Aday Memur

Ankara BAM dan sonuç alan var mı

kaç ayda sıra geldi

wasdreel, 9 ay önce - Alıntıya git
Benim yaklaşık 15 ay olacak. halen ön inceleme için atama bekliyor yazıyor. Diğer husus yeni kurulan istinaf mahkemesi (kayseri), ankara bam daki dosyaların yetki yönünden bazı illerin buraya gönderileceği belirtiliyor.
08 Haziran 2019 12:27

wasdreel
Memur
Benim yaklaşık 15 ay olacak. halen ön inceleme için atama bekliyor yazıyor. Diğer husus yeni kurulan istinaf mahkemesi (kayseri), ankara bam daki dosyaların yetki yönünden bazı illerin buraya gönderileceği belirtiliyor.
S5mini4665, 9 ay önce - Alıntıya git

15 ayda çokmuş. üstelik sonuç bile alınmamış. benim daha 5 ay bile olmadı. bize sıra gelene kadar komisyon karar verir atar.

kayseri olayı eğer eski dosyaları da gönderilirlerse, hem giden dosyalar hemde kalan dosyalar açısından iyi olur ama açılan mahkeme sadece yeni dosyaları da alabilir.

08 Haziran 2019 13:55

S5mini4665
Aday Memur

15 ayda çokmuş. üstelik sonuç bile alınmamış. benim daha 5 ay bile olmadı. bize sıra gelene kadar komisyon karar verir atar.

kayseri olayı eğer eski dosyaları da gönderilirlerse, hem giden dosyalar hemde kalan dosyalar açısından iyi olur ama açılan mahkeme sadece yeni dosyaları da alabilir.

wasdreel, 9 ay önce - Alıntıya git
Hakkınızda verilmiş mahkeme kararı var, Ohal komisyonu mahkeme kararı olanlara Ret verip basvuruyu sonlandiriyor. Fazla bekletmiyor yani. Sonrasında 60 gün içinde Ankara idare mahkemesine başvuru yolunu gösteriyor. Hayırlısı olsun bakalım...
08 Haziran 2019 18:47

mhmtgktrk
Aday Memur

Kayseri de kurulacak istinaf mah ankaraya giden dosyaları ister mı sizce. Yoksa kurulduktan sonra ki davalara mı bakar.fikri bilgisi olan varmı

09 Haziran 2019 01:19

S5mini4665
Aday Memur

Kayseri de kurulacak istinaf mah ankaraya giden dosyaları ister mı sizce. Yoksa kurulduktan sonra ki davalara mı bakar.fikri bilgisi olan varmı

mhmtgktrk, 9 ay önce - Alıntıya git
Ankara Bam "yetkisizlik verip dosyayı Kayseri Bam a gönderecektir". diye duydum. Ne kadar doğrudur bilmiyorum. Bekleyip göreceğiz. Ama bana mantıklı geldi muhtemelen öyle olacaktır.
09 Haziran 2019 16:09

salih2014
Aday Memur

merhaba yerel mahkemece gerekçeli kararınız ne zaman tebliğ edildi. ankara 16.ağır cezada karara çıkıldı gerekçeli karar yazıldı diyor ama uyap a düşmedi 2 ay 1 hafta oldu. beraat aldık savcı istinafa gidecek bekliyoruz. sizin kararlar ceza mı beraat mı acaba?

09 Haziran 2019 18:35

S5mini4665
Aday Memur

merhaba yerel mahkemece gerekçeli kararınız ne zaman tebliğ edildi. ankara 16.ağır cezada karara çıkıldı gerekçeli karar yazıldı diyor ama uyap a düşmedi 2 ay 1 hafta oldu. beraat aldık savcı istinafa gidecek bekliyoruz. sizin kararlar ceza mı beraat mı acaba?

salih2014, 9 ay önce - Alıntıya git
Beraat iniz hayırlı olsun. Benimki cezaydi. Uyap da gerekçeli karar yazıldı diye yazar ama hakim (mahkeme) tarafindan onaylandıktan sonra sisteme düşer. Normalde 1 ayda çıkması gerek. Sonuçta Beraat etmişsiniz, savcı usulden itiraz ediyordur, darısı başımıza...
10 Haziran 2019 09:33

salih2014
Aday Memur
Beraat iniz hayırlı olsun. Benimki cezaydi. Uyap da gerekçeli karar yazıldı diye yazar ama hakim (mahkeme) tarafindan onaylandıktan sonra sisteme düşer. Normalde 1 ayda çıkması gerek. Sonuçta Beraat etmişsiniz, savcı usulden itiraz ediyordur, darısı başımıza...
S5mini4665, 9 ay önce - Alıntıya git

teşekkür ederim. Tüm masum olanların başına inşallah. genelde BAM da hakim mi savcı mı haklı bulunuyor, yani kararı bozulan çok var mıdır ?

10 Haziran 2019 15:43

S5mini4665
Aday Memur

teşekkür ederim. Tüm masum olanların başına inşallah. genelde BAM da hakim mi savcı mı haklı bulunuyor, yani kararı bozulan çok var mıdır ?

İlk derece mahkemesinden Beraat alıp da istinafda bozulan dosya daha duymadım denk gelmedim. Savcı ister, sonuç da kararı veren mahkeme heyeti olacaktır.
11 Haziran 2019 12:24

ankara062019
Memur

merhaba sizin kararınız ne zaman alındı acaba

11 Haziran 2019 20:29

hsn hsyn
Aday Memur

Benim dosyam gecen hafta istinafa gitti. 136 kişilik toplu dosya. Gerekçeli kararın yazılması yaklaşık altı ay sürdü . İstinaftan esas alması da bir o kadar sürer diye tahmin ediyorum. Tek kişilik dosyaların aksine toplu dosyalarda işlemler daha yavaş oluyor

Toplam 48 mesaj

ANKET
2002'den bu yana, en çok beğendiğiniz Milli Eğitim Bakanı kimdir?