Editörler : smtvs
13 Aralık 2018 15:52   

Kpss 2018/2 tercih yardım lütfen

Merhaba arkadaşlar.Şu an 4 yıllık mühendislik okuyorum ve de ortaöğretim kpss(2018/2) sınavınagirip 79,3 puan aldım.Resmi ve gündüz öğretimi yapan bir liseden mezun oldum(Anadolu Lisesi).

Nerelere tercih yapabileceğim hakkında bir fikrim yok şu anda.Bazı tercihlerde tekniker,mühendis vs yazıyor;dediğim gibi mühendislik ya da bir meslek lisesi bitirmişliğim yok.Tercih yapmamda bana yardımcı olacak arkadaşlar var mı?

13 Aralık 2018 17:24

Hayalperesthemşire
Müsteşar Yardımcısı

O puanla bir yer gelmez ki

13 Aralık 2018 18:08

ozge7894
Aday Memur
Ortaöğretim kpssden 95 altı atanamıyor pek
13 Aralık 2018 20:49

Battles
Aday Memur

O puanla bir yer gelmez ki

Hayalperesthemşire, 3 ay önce - Alıntıya git
İtfaiye eri vs duymuştum düşük puanlı ama tercihler kısmında arattığımda çıkmıyor bir sonuç.Alım olmadığı için mi sonuç çıkmıyor yoksa?
13 Aralık 2018 20:51

Battles
Aday Memur
Ortaöğretim kpssden 95 altı atanamıyor pek
ozge7894, 3 ay önce - Alıntıya git
95 puan alıp herhangi bir bölüm bitirmeden atanma olur mu? Mesela Anadolu lisesi bitirip üniversite okursan nasıl tercih verebilirsin? Baya tercihlere baktım hepsinde bir bölüm mezuniyet belgesi isteniliyor vs.
14 Aralık 2018 08:21

ozge7894
Aday Memur
95 puan alıp herhangi bir bölüm bitirmeden atanma olur mu? Mesela Anadolu lisesi bitirip üniversite okursan nasıl tercih verebilirsin? Baya tercihlere baktım hepsinde bir bölüm mezuniyet belgesi isteniliyor vs.
Battles, 3 ay önce - Alıntıya git
Hizmetli kadroları var bildiğim kadarıyla
14 Aralık 2018 10:58

fthz85
Aday Memur
Hizmetli kadroları var bildiğim kadarıyla
ozge7894, 3 ay önce - Alıntıya git

bir tane kadro var hizmetli olarak, ben istemeden onaylamışım tercihimi, çıkarsa gideceğim ama iptal etme imkanım olsa ederdim. inşallah 83 puan üstü biri tercih etmiştir :)

14 Aralık 2018 11:32

Elhaj
Aday Memur

bir tane kadro var hizmetli olarak, ben istemeden onaylamışım tercihimi, çıkarsa gideceğim ama iptal etme imkanım olsa ederdim. inşallah 83 puan üstü biri tercih etmiştir :)

fthz85, 3 ay önce - Alıntıya git
Hocam ben yazdım 92 puan ile ama gelme ihtimali sıfır :D
14 Aralık 2018 11:52

fthz85
Aday Memur
Hocam ben yazdım 92 puan ile ama gelme ihtimali sıfır :D
Elhaj, 3 ay önce - Alıntıya git

Nasibin orasıysa olur, ben başka işler aramaya koyulayım o zaman :D

14 Aralık 2018 16:05

retroxil
Aday Memur

Hocam anadolu lisesinde okuduğun için merkezi yerleştirmede atanamazsın ama 2019 da adalet bakanlığı yada diğer devlet kurumları kesin alım yapıcaklar onlara başvur. Mübaşirlik, katiplik, zabıta, itfaiye eri, memur, infaz koruma memuru gibi bir çok memur dalına başvurabilirsin ve puanın çoğuna yeter önemli olan sözlü mülakattan geçmen

14 Aralık 2018 23:34

clmras

atatürk kültür dil ve tarih yüksek kurumu başkanlığı teknisyen maaşını bilen var mı ?

15 Aralık 2018 21:09

economi06
Şef

atatürk kültür dil ve tarih yüksek kurumu başkanlığı teknisyen maaşını bilen var mı ?

clmras, 3 ay önce - Alıntıya git
3 3.5 arasıdır
16 Aralık 2018 14:46

Battles
Aday Memur

Hocam anadolu lisesinde okuduğun için merkezi yerleştirmede atanamazsın ama 2019 da adalet bakanlığı yada diğer devlet kurumları kesin alım yapıcaklar onlara başvur. Mübaşirlik, katiplik, zabıta, itfaiye eri, memur, infaz koruma memuru gibi bir çok memur dalına başvurabilirsin ve puanın çoğuna yeter önemli olan sözlü mülakattan geçmen

retroxil, 3 ay önce - Alıntıya git
Yani bu ösymdeki tercihi es mi geçeyim? Peki 2019'da nasıl tercih vereceğim itfaiye eri vs'ye?
21 Aralık 2018 15:28

seher54
Aday Memur

Yanlis anlasilmasin ama yazmadan da yapamiycam. Adam universite muhendislik okuyor suanda ve akillica davranip ortaogretim kpss ye giriyor ve 79 puan aliyor. Cok trajikomik geldi bana. Ayrica bu sekilde uni okuyanlarinda ortaogretimden sinava giripte lise mezunlarinin hakkini yemelerine ifrit oluyorum

22 Aralık 2018 18:12

Battles
Aday Memur

Yanlis anlasilmasin ama yazmadan da yapamiycam. Adam universite muhendislik okuyor suanda ve akillica davranip ortaogretim kpss ye giriyor ve 79 puan aliyor. Cok trajikomik geldi bana. Ayrica bu sekilde uni okuyanlarinda ortaogretimden sinava giripte lise mezunlarinin hakkini yemelerine ifrit oluyorum

seher54, 3 ay önce - Alıntıya git
Üniversitem bitene kadar ki harcamalarımı karşılayacaksan buyur gel ben de ortaöğretim kpss'ye girmem.Ha bu sınavla atanıp memur olursam o zaman mühendislik bölümünü okumayı düşünmüyorum.Ayrıca sınava girmek benim doğal hakkım...
22 Aralık 2018 18:15

Battles
Aday Memur
Üniversitem bitene kadar ki harcamalarımı karşılayacaksan buyur gel ben de ortaöğretim kpss'ye girmem.Ha bu sınavla atanıp memur olursam o zaman mühendislik bölümünü okumayı düşünmüyorum.Ayrıca sınava girmek benim doğal hakkım...
Battles, 3 ay önce - Alıntıya git
Ki üniversite ve de kpss'ye çalışmayı birlikte götüremediğimden çalışamadan girip aldım bu puanı.Lise mezunları adam akıllı çalışıp daha da yüksek puanlar alabilirler ne engelinden bahsediyorsan artık...
Toplam 15 mesaj

ANKET
Yeni Zelanda'daki teröriste, 'Hristiyan terörist' denmesini doğru buluyor musunuz?