Editörler : smtvs
14 Aralık 2018 13:12   

Önlisans kpss mi lisans kpss yemi girmeliyim?

Ben lisans programı olarak inşaat mühendisliği okuyorum. önlisans olarak da açık öğretim de öğrenciyim. 2020 de kpss için hangi sınav türünden girmeliyim sizce . her iki fakülteden dr 2020 de mezun oluyorum o yüzden önlisans a tek seferliğine girme şansım var . sizce hangisi mantıklı olur. soracağım çok şey var ve benim soru soracak pek tanıdığım yok.

14 Aralık 2018 13:39

senayss
Kapalı

Okudugun en yüksek program hangisiyse ondan sınava girebiliyorsun önlisans ve lisans mezunuysan lisanstan kpssye girebiliyorsun önlisanstan giremiyorsun diye biliyorum ben

14 Aralık 2018 13:48

MUHAMMED AKÇAM
Aday Memur
lisans kpss başvurusunun başladığı tarihte henüz lisans programından mezun olmadığım için girme hakkım var . orada yanlış bilgiye sahipsiniz . lisans programından mezun olduktan sonra önlisans a giremiyorum
14 Aralık 2018 13:55

senayss
Kapalı

Hangi tarihte hangisinden mezun olacagınızı bilmedigim için ikisini de 2020 olarak değerlendirdim yoksa tabii ki lisans programından mezun olmadan önce önlisansa girme hakkınız var

14 Aralık 2018 14:51

ugurcavli
Aday Memur
Dostum seni şöyle aydınlatayım . Ben bir emm ögrencisiyim ve ben 2016 da 2. sınıftayken onlisans acıkkogretimden bir bölüm yazıp okumayi sonrads sınava girmeyi dusundm . Ve öylede yaptım 2018 e girip onlisanstan 91.5 aldm simdi tercih verirseb atanacagım . Bu sene de eem'den son sınıftayım onlisanstan atandıktan sonra elektrik-elektronik muh 'de bitirecem . Senin onlisan bolumunde eger atabilecegin bir bolumse ben ilk sinavina onlisanstan girmeni tavsiye ederim atanmak lisansa gore daha kolay . Atanirsi sonra lisansada hazirlanrsin tercih senin .
21 Aralık 2018 13:10

MUHAMMED AKÇAM
Aday Memur
teşekkür ederim tavsiyelerin için. peki önlisanstan atandıktan sonra tekrar kpss ye girip lisans programından atama şeklimiz nasıl olacak? çünkü bazı yazılarda" ilk defa atanacak olanlar için" gibi şeyler okudum bilginiz varmı acaba bu konuda ?
21 Aralık 2018 14:06

BİLİŞIM TEK.
Aday Memur
peki diyelim ki aöf lisans okuyorsun son yılın ve tek derse kalıyorsun sınava girmişsin. tek dersten kalınca bu defa ortaöğretim kasımda girebiliyor musun. demek istediğim lisansa girip ama mezun olmamak bir alt kpss den girebilmek
21 Aralık 2018 20:09

MUHAMMED AKÇAM
Aday Memur
Eğer ki lisansa daha önce başvuru yapmamış isen ve orta öğretim kpss başvuru tarihinde mezun değilsen girebilirsin. Aksi takdirde giremezsin.
21 Aralık 2018 20:11

MUHAMMED AKÇAM
Aday Memur
lisansa daha önce girdiysen kesinlikle önlisans ve ortaöğretim kpss ye giremezsin . zaten başvuru yapmana da izin vermeyecektir sistem.
Toplam 8 mesaj

ANKET
Yeni Zelanda'daki teröriste, 'Hristiyan terörist' denmesini doğru buluyor musunuz?