Editörler : gubaz
14 Aralık 2018 20:36   

Jandarma ve sahil güvenlik akademisi memur alımı

Jandarma ve Sahil Güvenlik Akademisi hukuk mezunu 11 tane uzman ve 3 tane avukat alıyor. Mülakatlı alım. Ayrıntılara aşağıdaki linkten ulaşabilirsiniz.

https://ilan.memurlar.net/ilan/43678/jandarma-ve-sahil-guvenlik-akademisi-37-memur-alacak.html

14 Aralık 2018 21:10

kadil küdat
Şef

Avukatı sözleşmeli mi kadrolu mu alıyor acaba? Net bir şey yazılmamış. Kadroluysa mülakatla almaması lazım.

15 Aralık 2018 01:27

agyagy
Şube Müdürü

Uzman dediği kadro en düşük memur maaşı yani 2.800 küsür ile çalışacak düz memur gibi bir şey. Yükselme şansının olmadığı bir kadroymuş. Yazık yani hukuk fakültesi mezunu şartı arıyorsun ve hukukçu adama maaş olarak en düşük memur maaşı veriyorsun(!) O kadar okulu boşuna mı okuduk yazık...

15 Aralık 2018 10:02

Adamin dibi
Şube Müdürü

Uzman dediği kadro en düşük memur maaşı yani 2.800 küsür ile çalışacak düz memur gibi bir şey. Yükselme şansının olmadığı bir kadroymuş. Yazık yani hukuk fakültesi mezunu şartı arıyorsun ve hukukçu adama maaş olarak en düşük memur maaşı veriyorsun(!) O kadar okulu boşuna mı okuduk yazık...

agyagy, 10 ay önce - Alıntıya git

Haklısın da.. Bir de şu var ki kimseye zorla yazdırmıyorlar. İnsanlar yazıp yazmamakta tamamıyla özgür. Dün bu ilanı görünce bir arkadaşı aradım. Bana başvuracağını söyledi. Kıyaslamayı işçi avukatlıkla yapıyor çünkü.

15 Aralık 2018 14:22

agyagy
Şube Müdürü

Haklısın da.. Bir de şu var ki kimseye zorla yazdırmıyorlar. İnsanlar yazıp yazmamakta tamamıyla özgür. Dün bu ilanı görünce bir arkadaşı aradım. Bana başvuracağını söyledi. Kıyaslamayı işçi avukatlıkla yapıyor çünkü.

Adamin dibi, 10 ay önce - Alıntıya git

Üstad size tepki vermedim yanlış anlaşılma olmasın ben sadece hukukçulara verilmeyen değere tepki gösterdim. İnsanla dalga geçer gibi verilen statü ve maaşa tepki gösterdim...

16 Aralık 2018 00:34

Adamin dibi
Şube Müdürü

Ne kastettiğinizi anladım zaten :)

Ben hukuk mezunu olup gerek Gümrük muhafaza, düz memur, zabıt katibi gibi meslekleri düşünmem. Ama puanı 85ten düşük olup asker/polis olmayı düşünmeyip mutlaka memurluk isteyen 100lerce hukuk mezunu var. Ve bu insanlar bu tip kadroları bir fırsat olarak görüyorlar. Eğer bu alımlar da olmasa 84 alan bir hukuk mezununun puanı olduğu gibi çöpe gidecekken en azından önüne birkaç seçenek sunulmuş oluyor. En azından benim düşüncem bu.

17 Aralık 2018 14:41

samarra1994
Aday Memur

Avukatı sözleşmeli mi kadrolu mu alıyor acaba? Net bir şey yazılmamış. Kadroluysa mülakatla almaması lazım.

kadil küdat, 10 ay önce - Alıntıya git

bu konu hakkında bılgı edındınızmı acaba jgk da avukat olmanın özlük haklarını merak edıyorum acıkcası

17 Aralık 2018 21:32

kadil küdat
Şef

bu konu hakkında bılgı edındınızmı acaba jgk da avukat olmanın özlük haklarını merak edıyorum acıkcası

samarra1994, 10 ay önce - Alıntıya git

Tercih yapamayacağım için arayıp sormadım hiç . Ama belediyeler dışında kadrolu avukatların mülakatla alınmaması gerekiyor.

08 Ocak 2019 18:29

eren6671
Aday Memur

Mulakata kalan arkadaşlar irtibata geçelim

08 Ocak 2019 18:35

efulim9
Kapalı

Acaba kaçla kapattı benim 87 ye yakındı oldu .Bir de maaş ve tayin durumu hakkında bilginiz var mi

08 Ocak 2019 18:46

samarra1994
Aday Memur

benşm puan 85.82 benımkı de oldu.ama kaçla kapattığı ıle ılgılı bır lıste var dıyo açıklamalar kısmında ama aradım o lısteyı bulamadım

08 Ocak 2019 19:04

efulim9
Kapalı

benşm puan 85.82 benımkı de oldu.ama kaçla kapattığı ıle ılgılı bır lıste var dıyo açıklamalar kısmında ama aradım o lısteyı bulamadım

samarra1994, 9 ay önce - Alıntıya git

aynen ben de bulamadım

08 Ocak 2019 19:24

Keenlemyekün27
Aday Memur

Arkadaşlar uygulama sınavı derken mülakat mı kastediliyor?Bir de bu kadrolar çakılı mı acaba?Tayin durumu falan nasıl?Bilgisi olan meslektaşım bu konularda aydınlatırsa sevinirim.

08 Ocak 2019 20:21

labelle
Aday Memur

Memurluk için 82,1 olan arkadaşım mülakata çağırılmış, taban puan hakkında bir bilgi olur en azından

08 Ocak 2019 20:35

efulim9
Kapalı

Memurluk için 82,1 olan arkadaşım mülakata çağırılmış, taban puan hakkında bir bilgi olur en azından

labelle, 9 ay önce - Alıntıya git

uzman alimindan mi avukatlıktan mi başvurmuş arkadaşınız

08 Ocak 2019 20:50

Kotyorali
Aday Memur

Arkadaşlar hukukçu uzman kadrosunda mülakata 85 puan ile kaldım, acaba bu kadroyla ilgili genel bilgiler nelerdir? GİHS sınıfında oluşu ama uzman kadrosuyla ilana çıkması ne anlama gelir ? Çalışma şartları, tayin durumu, avukatlığa geçiş ya da başka kurumların avukatlık kadrosunu kazanıldığı takdirde geçiş sıkıntısı olur mu ? Teşekkürler.

08 Ocak 2019 22:07

Keenlemyekün27
Aday Memur

Jandarma avukatı olan meslektaşımız var mı acaba forumda?Varsa bir ses versin bize lütfen.

08 Ocak 2019 22:56

blaiz
Şef

Arkadaşlar anlaşılan bu kurumda istihdam edilen uzman ve avukatların özlük hakları konusunda kimse tam anlamıyla bilgi sahibi olmadığı gibi internette de sağlıklı bilgiye ulaşılamıyor.Size önerim cimer üzerinden bilgi edinme yoluyla merak ettiklerinizi (maaş, özlük hakları, vekalet ücreti, çalışma şekli vb konularda) sorarak bilgi edinmeye çalışın. En azından bir şansınızı deneyin.(Daha önce bu şekilde bir kurumdan uzman yardımcısı maaşlarını sorduğumda bana net maaş bilgisi vermişlerdi)

08 Ocak 2019 23:24

labelle
Aday Memur

uzman alimindan mi avukatlıktan mi başvurmuş arkadaşınız

efulim9, 9 ay önce - Alıntıya git

Evet hukuk uzmanlığı. Avukatlık değil.

09 Ocak 2019 13:42

ayyüceee
Aday Memur

Msb hukuk uzmanı şöyle idi;Avukatlık adına hiçbir şey yapılmıyor adı uzman kadro ancak kariyer uzmanlığı değil sadece adı uzman maaşı yeni başlayan düz memur maaşı bir üst kadro kazanılırsa muvafakat veriyor misal hakimlik vs tayin meselesi de şahsi kanaatim kadrolu bir memuriyet olduğu için yapılabileceği yönünde. Geçen yıl msb uzman hukukcu alımlarında başvuru olmadığı için puanlar 62 ye düşmüştü ve yeterli başvuru sağlanamamıştı. Nedeni avukatlık ve hukukla ilgili çok bir şey yapılmaması ve maaşının çok düşük olması. Umarım yardımcı olmuşumdur. Hakkınızda hayırlısı...

10 Ocak 2019 13:33

efulim9
Kapalı

Arkadaşlar maaş ve tayin hakkında bilgi edinen oldu mu ?

Toplam 26 mesaj

ANKET
'Barış Pınarı Harekatı'nı destekliyor musunuz?