Editörler :
11 Ocak 2019 18:53

hemşireharun
Şef

Dünya sağlık örgütünün göre ;

?Hemşirelik, bireyin, ailenin ve toplumun sağlığını ve esenliğini koruma, geliştirme ve hastalık halinde iyileştirme amacına yönelik hemşirelik hizmetlerinin planlanması, örgütlenmesi, uygulanması, değerlendirilmesinden, bu kişilerin eğitiminden sorumlu bilim ve sanattan oluşan bir sağlık disiplinidir?.

OECD ülkelerine göre hemşirelik 4 yıl sağlık bilimleri fakültesinden mezun teori ve beceri eğitimlerini başarıyla tamamliş ANA sağlık personelidir

Yıllardır hemşire eksikliği yüzünden lise mezunlarına hemşire ünvanı verilmiş eğitim seviyesi ortaöğretim düzeyine indirilmiş ve meslek yipratilmistir .. 18 yaşında ortaöğretim mezunu çocukların hastanelerde görev yapmasıyla doktorların , hasta ve hasta yakınlarının da hemşirelik mesleğine bakış açısı değişmiş ve küçük görülmeye başlanmıştır . Yakın zamanda bu uygulamadan vaz gecilmiş bir nebze de olsun hemşirelik mesleğine hakettiği değer verilmiştir

OECD ülkelerine göre hekim ve hemşire sayısı baz alınır ve OECD ülkelerine göre belli bir kesime düşen hemşire sayısı 1000 iken ülkemizde 300 lerde dir ... hemşirelik mezunları OECD ülkeleri seviyesine gelinceye kadar bol miktarda ve d üşük kpss puanıyla alınmaya devam edecektir

Kpss puanı yüksek olan atanacaktır diye bir kanun yoktur ..ülkenin hangi branştan meslek grubuna ihtiyacı varsa o gruptan en çok sayıda alınır ve çok alındığı için kpss puanı düşük olanlar da atanabilir bu ARZ VE TALEP meselesiyle alakalıdır

Şimdi kazanamadiklari için ve düşük kpss puanıyla atandigimiz için kıskananlar gelelim

Berkayy1

şuan görev yaptığım hastanede yoğun bakımda hemşireden çok paramedik çalışıyor dikkat et atandığın hastanede seni de yoğun bakıma vermesinler ayrica hakaret edip hasta altı temizlemekle aşağıladığın o kutsal insanlar birgün senin annenin babanın hatta senin de altını temizleyecekler çocukluğuna veriyorum bu konuşmalarını

mhesde

evet ben lisans mezunu hemşireyim ve supervisor um hastanede takım elbise giyip sizleri yönetiyorum

11 Ocak 2019 20:07

Duygu.hemşire
Aday Memur
Aynı çatı altında iş birliği içinde çalışma yürütüyoruz. Yorumları okudukça buz kestim. Neden bu küçümseme hali , bu kin kusma isteği ? ortak paydada buluşup yardımlaşmak varken bu çirkin üsluplar ne ?
11 Ocak 2019 20:15

berkayy1
Aday Memur
Aynı çatı altında iş birliği içinde çalışma yürütüyoruz. Yorumları okudukça buz kestim. Neden bu küçümseme hali , bu kin kusma isteği ? ortak paydada buluşup yardımlaşmak varken bu çirkin üsluplar ne ?
Duygu.hemşire, 1 hafta önce - Alıntıya git
onu hemşire hanım haruna sorcaksin duygu bacım
11 Ocak 2019 20:20

mhesde
Aday Memur

Senmi beni yöneteceksin:-D ben seni yönetecem sen bana evrak getireceksin ben değil ben müdür yardımcısı yada müdür olduğumda sen bana yalvaracaksin ben değil :-D takım elbise ile ben gezeceğim sen değil :-D duygu hanım kusura bakmayın mesleğinizi şu musvette parçası ile kirletmeyin :-) ayrıca puanım gayet yüksek kesinlikle atanacağımi biliyorum

11 Ocak 2019 20:25

Duygu.hemşire
Aday Memur

Senmi beni yöneteceksin:-D ben seni yönetecem sen bana evrak getireceksin ben değil ben müdür yardımcısı yada müdür olduğumda sen bana yalvaracaksin ben değil :-D takım elbise ile ben gezeceğim sen değil :-D duygu hanım kusura bakmayın mesleğinizi şu musvette parçası ile kirletmeyin :-) ayrıca puanım gayet yüksek kesinlikle atanacağımi biliyorum

mhesde, 1 hafta önce - Alıntıya git
Bu kibirle o kalp ne olur Allah bilir orası da ayrı tabi. Siz ve sizin gibiler fikirleri sabit insanlardır ne yapılırsa yapılsın değiştirilemez zaten amaçta fikrinizi değiştirmek değil ama üslup çok yanlış bunu bi sağlık sektörü üyesi olarak kendinize yakıştırmayın bence
11 Ocak 2019 20:33

berkayy1
Aday Memur

mhesde, 1 hafta önce - Alıntıya git
kardes sende de kibir var valla arkadaslar herkesin kalbi önemli herkes kalbinin ekmeğini yer kimse kibirlenmesin düşmez kalkmaz Allahtır harun kardes sen de hakkını helal et benden yana helal olsun kusura bakma konuştuklarım için böyle bir geri dönüş yapmamın sebebi mhesde denen arkadaşın kibrinden dolayı yani insanları duzeltrcegimize bizde iyice ortalığı kizistiriyoz tekrardan kusura bakmayın duygu hanım sizde haklisiz
11 Ocak 2019 20:37

Duygu.hemşire
Aday Memur
Herkes kalbinin ekmeğini yer. İki kişinin çıkıpta böyle bi mesleğe kötü üslupla konuşması hiçbir sağlıkçının mesleğini yapmasını olumsuz etkilemez elbette ama gerek yok böyle şeylere. Gerçekten mesleğini düzgün ve ciddiye alarak yapacak insanlar sektörde olsun yeter. Aynı çatı altında kimse kimseyi paçasından aşağı çekmeye çalışmasın bi zahmet
11 Ocak 2019 20:48

mhesde
Aday Memur

Aynen öyle olması gerekiyor umarım bunu harun arkadaşda anlar

11 Ocak 2019 20:50

Uçanhemşire
Aday Memur
kardes sende de kibir var valla arkadaslar herkesin kalbi önemli herkes kalbinin ekmeğini yer kimse kibirlenmesin düşmez kalkmaz Allahtır harun kardes sen de hakkını helal et benden yana helal olsun kusura bakma konuştuklarım için böyle bir geri dönüş yapmamın sebebi mhesde denen arkadaşın kibrinden dolayı yani insanları duzeltrcegimize bizde iyice ortalığı kizistiriyoz tekrardan kusura bakmayın duygu hanım sizde haklisiz
berkayy1, 1 hafta önce - Alıntıya git

Benden yana helal olsun ben tum saglıkcıların evlerine ekmek götürmesınden yanayım

11 Ocak 2019 21:06

uykusuzhemsire
Aday Memur
sen ne kadar boş bir adamsın ya pardon adam dedim adamligin yanından geçmezsn insanları sürekli küçük görüyorsun heralde bak şunu bil ben ygs den 390 aldım ygs 2 den sıralamam 87.000 di mf3 ten de sıralamam 60.000 lere düştü ama ben gidip paramedik seçtim sen ise 300 puan alıp basit bir hemşirelik seçtin hastanede hasta boku temizleyen hemsireharun olacaksın hatta yakında hemşire hanım harun derler sana hadi uzaa :))))
berkayy1, 1 hafta önce - Alıntıya git
hemşireliği sadece hasta boku temizlemek zanneden fütursuz arkadaş sen sıralamandan bahsetmişsin bende 30binde mf3le hemşirelik yazdım paramedik yazmamın nedeni çalısöa yeri 112 istasyonşar ve acil servisle sınırlı olan yapabilecekleri sınırlı bir meslek sahibi olmaktansa yapabilecekleri sınırsız olan bir meslek grubu olan hemşirelik seçtim ve hasta boku temzileyen harunda acilde senin sorumlu hemşiren ile meslektal yani denin yalakalık yaptıgın bi konumda
11 Ocak 2019 21:33

berkayy1
Aday Memur
hemşireliği sadece hasta boku temizlemek zanneden fütursuz arkadaş sen sıralamandan bahsetmişsin bende 30binde mf3le hemşirelik yazdım paramedik yazmamın nedeni çalısöa yeri 112 istasyonşar ve acil servisle sınırlı olan yapabilecekleri sınırlı bir meslek sahibi olmaktansa yapabilecekleri sınırsız olan bir meslek grubu olan hemşirelik seçtim ve hasta boku temzileyen harunda acilde senin sorumlu hemşiren ile meslektal yani denin yalakalık yaptıgın bi konumda
uykusuzhemsire, 1 hafta önce - Alıntıya git
biz kapatıyoruz konuyu sen açıyorsun
11 Ocak 2019 21:55

serotonin58
Aday Memur

hay kavganız batsın be! bizler böyle birbirimize sataştıkça ne haklarımızı iyileştirebiliriz ne 3600 ek göstergeyi ne de işe yarar atama sayılarını alabiliriz. ayrıştıkça yem olup gidiyoruz bunun farkına ne zaman varacaksınız acaba? iki gün sonra farklı branşlar olarak aynı hastanede yüz yüze bakacağız ne bu öfkeniz ne bu kininiz?

11 Ocak 2019 22:01

hemşireharun
Şef

Bu konu kapanmıştır lütfen yorum yazmayalım

11 Ocak 2019 23:35

Ebrudiyebiri
Aday Memur

Kpss den yüksek alan memur olacak diye bir zorunluluk yok arz talep e göre personel alınır ve biz yine en çok atanacagiz sizler de hep aglayacaksiniz ve kiskanacaksiniz

hemşireharun, 1 ay önce - Alıntıya git
üstlerine 4 yıl üniversite okumuşuz adamların derdi hala KPSS ya. 45le atansak bile adaletli olur, bizim girdipimiz KPSS lisans Kpss'si sizin gibi toplama çıkarma sprmuyorlar. Kulvar farklı bi algılayın artık şunu şu kadar vizyonsuz olup kendinizi bizimle kıyaslamaktan vazgrçin artık. kökünüz bile kurudu hala konuşuyosunuz yaaa öffff
12 Ocak 2019 01:11

serotonin58
Aday Memur
üstlerine 4 yıl üniversite okumuşuz adamların derdi hala KPSS ya. 45le atansak bile adaletli olur, bizim girdipimiz KPSS lisans Kpss'si sizin gibi toplama çıkarma sprmuyorlar. Kulvar farklı bi algılayın artık şunu şu kadar vizyonsuz olup kendinizi bizimle kıyaslamaktan vazgrçin artık. kökünüz bile kurudu hala konuşuyosunuz yaaa öffff
Ebrudiyebiri, 1 hafta önce - Alıntıya git
diplomalı eşek diye bir tabir var bildin mi?
Toplam 35 mesaj