Editörler : "eskiyara"Pangaea
17 Aralık 2018 11:59

Mef anaokulu mezunlarına 1 derece ?

Arkadaşlar 2003 mezunuyum ve diplomamda teknik öğretmen ibaresi var koyu renkle özellikle belirtilmiş 18.06.2018 de YÖK ün yazısına göre MEF in teknik öğretmen ünvanı alan programlarının aynı kapsamda değerlendirilmesine karar verilmiştir deniliyor. Buna istinaden meb e dilekçe mi yazdım yök ün yazısının ve diplomamın örneğini de ekledim ama ret cevabı aldım. Başvurup ta 1 derece alan var mı? İl ve ilçelere göre değişiyor yönetmeliğin yorumlanması bazı iller yıllar önce verdiler dereceyi

ibracanem2
Şef
18 Aralık 2018 08:22

Sizin bölümünuz nedir? Diplomanizda teknik öğretmen mi yazıyor? Bölümlere baktım gördüğüm kadarıyla teknik öğretmen olabileceğiniz bir bölüm göremedim ama tam olarak diplomanizda ne yazdığını soylerseniz belli olur.

ibracanem2
Şef
18 Aralık 2018 08:24

MEF neyin kısaltmasıdır onu anlamadım, ben üniversitenin kısaltması sandım ama şimdi 2003'de mezun oldum diyince anlamadım, mesajınızı daha acik, kapsamlı yazarsanız yardımcı olmaya calisalim

ashil13
Genel Müdür
18 Aralık 2018 09:56

MEF= Mesleki eğitim fakültesi.

Teknik öğretmen olabilmen için mesleki ve teknik okullarda çalışıyor olman lazım hocam. çocyk gelişimine geçersen sağlık lisansiyeri olarak derece alabilirsin

parodi42
Aday Memur
19 Aralık 2018 11:02

Anaokulu Öğretmenliği Bölümü mezunuyum şu anda bu bölüm yok yanılmıyorsam 2005 ten sonra Okul Öncesi Öğretmenliği olarak değişti.Anaokulu Öğretmenliği bölümü mezunlarının diplomasında Teknik Öğretmen ünvanı ile mezun olmuştur ibaresi var.YÖK ün 18/06/2018 tarihli yazısında da Teknik Eğitim Fakültesinin Teknik Öğretmen ünvanı alan programları ile Mesleki Eğitim Fakültesinin Teknik Öğretmen ünvanı alan programlarının aynı kapsamda değerlendirilmesi gerektiğine karar verilmiştir deniliyor.Ayrıca bugün gelen bir yazıda da Selçuk Üniversitesi Mesleki Eğitim Fakültesi Anaokulu Öğretmenliği Bölümü nün Çocuk Gelişimi ve Eğitimi Programına eşdeğer olduğu ve alan değişikliği yapılabileceği belirtiliyor ki Çocuk Gelişimi ve Eğitimi mezunları 1 dereceyi direk aldılar

ashil13
Genel Müdür
19 Aralık 2018 15:09

alamazsın hocam mef mezunu olman lazım teknik için

parodi42, 5 yıl önce

Anaokulu Öğretmenliği Bölümü mezunuyum şu anda bu bölüm yok yanılmıyorsam 2005 ten sonra Okul Öncesi Öğretmenliği olarak değişti.Anaokulu Öğretmenliği bölümü mezunlarının diplomasında Teknik Öğretmen ünvanı ile mezun olmuştur ibaresi var.YÖK ün 18/06/2018 tarihli yazısında da Teknik Eğitim Fakültesinin Teknik Öğretmen ünvanı alan programları ile Mesleki Eğitim Fakültesinin Teknik Öğretmen ünvanı alan programlarının aynı kapsamda değerlendirilmesi gerektiğine karar verilmiştir deniliyor.Ayrıca bugün gelen bir yazıda da Selçuk Üniversitesi Mesleki Eğitim Fakültesi Anaokulu Öğretmenliği Bölümü nün Çocuk Gelişimi ve Eğitimi Programına eşdeğer olduğu ve alan değişikliği yapılabileceği belirtiliyor ki Çocuk Gelişimi ve Eğitimi mezunları 1 dereceyi direk aldılar

parodi42
Aday Memur
20 Aralık 2018 13:09

mef mezunuyum hocam zaten

ibracanem2
Şef
20 Aralık 2018 16:02

Tef demek istemiş hocam, işte kısaltma kullanınca böyle hata oluyor,:)

parodi42, 5 yıl önce

mef mezunuyum hocam zaten

ashil13
Genel Müdür
21 Aralık 2018 14:32

yoo tef değil mef yazdım, sen tef mezunusun galiba :)

ibracanem2, 5 yıl önce

Tef demek istemiş hocam, işte kısaltma kullanınca böyle hata oluyor,:)

Toplam 8 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi