Editörler : Pangaea
17 Aralık 2018 19:11

DHMİ İİBF taban puanı HK.

DHMİ İİBF taban puanı kaçla kapatır sizce ? ben 2016'ya göre analiz ettim kadro sayılarını ve 4001 açılanları da kattım tahminin 90.5-91.5 arası diyorum. Fikir paylaşırsanız sevinirim. Ayrıca puanım 91,68 branş sıralamam Kamu Yönetimi 37. ve tercihlerimi ilk 4001'den yapacağım İİBF'li arkadaşlarımın kadroları onlara kalsın diye. Olmasa da böyle yapacağım hak yerini bulmasa da tarafımız belli olsun.

17 Aralık 2018 19:16

Düşünceli davranışın için bir iibf li olarak teşekkür ederim. Allah hepimizin yolunu açık etsin.

kamulu35
Memur
17 Aralık 2018 19:19

İİBF'li olmayan 4001'ciler genelde bu durumu hazmedemiyor ve bu postları eksi yağmuruna tutuyorlar kardeşim ama zaten tercih olarak da böyle yapmak stratejik davranmak demektir. Aksi takdirde başa İİBF sonlara 4001 yazmak 4001'i ölü tercih yapar. Allah yolumuzu açık etsin hepimizin hakkımızda hayırlısı.

fes-le-ğen, 5 yıl önce

Düşünceli davranışın için bir iibf li olarak teşekkür ederim. Allah hepimizin yolunu açık etsin.

xrudobx
Memur
17 Aralık 2018 23:16

Umudunu kırmak istemem ama İİBF 92 puanın altına düşeceğini sanmıyorum.2016/2 atamasında yani 2016 KPPS lisansın ilk atamasında 22 memur alımı olmuş en düşük 90,017 ile kapatmış sadece işletme,iktisat ve sivil havacılık aldığı hâlde.Şimdi hem 4001 hem de M7(İİBF temel bölümleri) ile alıyor.Bunları dikkate alınca maalesef 92 altı zor görünüyor ilk atama için.

kamulu35
Memur
17 Aralık 2018 23:22

Yanlış hesap yapıyorsun. Umutluk bir durum yok ayrıca her şey nasip. Fakat o sene dediğin gibii iktisat işletme ekonomi vs den almış. 22 tane almış. Şimdi sivil havacılık yok artı üç bölüm eklemiş. Bölüm 2 katı olmuş ama kontenjan sayısı da 2 katı. Üstüne 2016'da 4001 ve aim olmamasına rağmen. 4001 50'ye yakın nerdeyse. Aim de tam 50. Bence hesap konusunda çok eksiksin daha fazla rasyonel olabilirsin :) Ha tercih etmeyelim diye yorum atanlardansan da bilemem. Sağlıcakla kal.

xrudobx, 5 yıl önce

Umudunu kırmak istemem ama İİBF 92 puanın altına düşeceğini sanmıyorum.2016/2 atamasında yani 2016 KPPS lisansın ilk atamasında 22 memur alımı olmuş en düşük 90,017 ile kapatmış sadece işletme,iktisat ve sivil havacılık aldığı hâlde.Şimdi hem 4001 hem de M7(İİBF temel bölümleri) ile alıyor.Bunları dikkate alınca maalesef 92 altı zor görünüyor ilk atama için.

kamulu35
Memur
17 Aralık 2018 23:28

+

xrudobx
Memur
17 Aralık 2018 23:56

Bence sen yanlış hesap yapıyorsun tercihler sonuçlandığında rasyonellik belli olur.Sivil havacılık sıralamayı tek haneli oynatıyor +91-92 puanda(8-9 kişi en fazla) bu yüzden sivil havacılıktan alınmamasının etkisi az olur ama işletme,iktisat dışındaki diğer İİBF bölümleri devreye girince sıralama 60-70 kişi geriye atıyor tabii bunların içinde farklı bölüm mezunu olup 2. üniversite olarak İİBF bölümlerinden birini okuyanlar var(mezun olmayanlar da sıralamaya dahil edilmiş çünkü).DHMİ 2017/1 alımını da örnek vereyim memur olarak sivil havacılık kodunu ayrı açıp 23 kadro,işletme-iktisat kodunu ayrı açıp 39 kadro,kamu yönetimi kodunu ayrı açıp 1 kadro vermiş.2018/2 alımı bu yüzden farklı olacak DHMİ için.Ha bu arada yüksek puanlı(+94-95) İİBF mezunlarından 4001 yazanlar var onların da etkisi tabii ki olacak ama tekrar söylüyorum İİBF 92 puanın altına düşeceğini sanmıyorum.

kamulu35, 5 yıl önce

Yanlış hesap yapıyorsun. Umutluk bir durum yok ayrıca her şey nasip. Fakat o sene dediğin gibii iktisat işletme ekonomi vs den almış. 22 tane almış. Şimdi sivil havacılık yok artı üç bölüm eklemiş. Bölüm 2 katı olmuş ama kontenjan sayısı da 2 katı. Üstüne 2016'da 4001 ve aim olmamasına rağmen. 4001 50'ye yakın nerdeyse. Aim de tam 50. Bence hesap konusunda çok eksiksin daha fazla rasyonel olabilirsin :) Ha tercih etmeyelim diye yorum atanlardansan da bilemem. Sağlıcakla kal.

xrudobx
Memur
17 Aralık 2018 23:58

Bölümüm işletme puanım 91,7 DHMİ'yi ben de yazacağım elbette kendim için de umudum yok bu atamada rahat olabilirsin :)

kamulu35, 5 yıl önce

Quetzicoatl
Genel Müdür
18 Aralık 2018 00:24

Diğer kurumlar İİBF'ye güzel bir kadro verseydi belki 90-91'e kadar düşebilirdi. Ancak adamakıllı alım yapan sadece DHMİ, o da 23 kadro. Herkes mecburen DHMİ yazacağından 92'ye kadar düşmesi bile mucizedir.

Bu dönemin en kârlıları düşük puanı olup TEİAŞ'a atananlar olacak. Zira kimse TEİAŞ'ı tercihlerine ekleme ihtiyacı hissetmiyor. Halbuki memleketinize yakın bir TEİAŞ, doğudaki DHMİ'lerin yerine yazılabilir.

Diğer atamalarda da buna benzer kadrolar gelirse DHMİ sevdası birçok kişiyi pişmanlığa sürükleyecek, demedi demeyin.

Memleketinizde veya yakın yerlerde KİT kadrosu varsa yapıştırın gitsin. Diğer dönemlerde belki onu bile bulamayacaksınız.

kamulu35
Memur
18 Aralık 2018 00:28

bakalım göreceğiz. Bence Teiaş'ın bazı illeri 90 92 ile kapatacak izle ve gör

Quetzicoatl, 5 yıl önce

Diğer kurumlar İİBF'ye güzel bir kadro verseydi belki 90-91'e kadar düşebilirdi. Ancak adamakıllı alım yapan sadece DHMİ, o da 23 kadro. Herkes mecburen DHMİ yazacağından 92'ye kadar düşmesi bile mucizedir.

Bu dönemin en kârlıları düşük puanı olup TEİAŞ'a atananlar olacak. Zira kimse TEİAŞ'ı tercihlerine ekleme ihtiyacı hissetmiyor. Halbuki memleketinize yakın bir TEİAŞ, doğudaki DHMİ'lerin yerine yazılabilir.

Diğer atamalarda da buna benzer kadrolar gelirse DHMİ sevdası birçok kişiyi pişmanlığa sürükleyecek, demedi demeyin.

Memleketinizde veya yakın yerlerde KİT kadrosu varsa yapıştırın gitsin. Diğer dönemlerde belki onu bile bulamayacaksınız.

xrudobx
Memur
18 Aralık 2018 00:35

Peki sen nereleri tercih etmeyi düşünüyorsun ?

Quetzicoatl, 5 yıl önce

kamulu35
Memur
18 Aralık 2018 00:44

Dhmi Teiaş ve Tcdd. Ben İstanbul'dayım. İstanbul kitlerin hepsini yazacağım bir kere. 1200 tl fazla alıp Şırnak Hakkari DHMİ'den ziyade buralar gelirse de üzülmem. Şırnak Hakkari vs gelirse de üzülmem. Nasip anlayacağın.

xrudobx, 5 yıl önce

xrudobx
Memur
18 Aralık 2018 00:49

Ben diğer arkadaşa sormuştum Quetzicoatl'e.İnşallah senin de mutlu olabileceğin bir yerde istediğin kadro gelir kamulu35.

kamulu35, 5 yıl önce

Dhmi Teiaş ve Tcdd. Ben İstanbul'dayım. İstanbul kitlerin hepsini yazacağım bir kere. 1200 tl fazla alıp Şırnak Hakkari DHMİ'den ziyade buralar gelirse de üzülmem. Şırnak Hakkari vs gelirse de üzülmem. Nasip anlayacağın.

Quetzicoatl
Genel Müdür
18 Aralık 2018 00:55

Puanım 90.5 olduğu için DHMİ'ler zaten gelmez, memleketime yakın olan Adana ve Ankara TEİAŞ'tan da pek umutlu değilim. Şehir seçimine öncelik verdiğim için mecburen diğer atamaları bekleyeceğim.

xrudobx, 5 yıl önce

Troya Trak
Aday Memur
18 Aralık 2018 01:12

Ya senin bahsettiklerinin tam tersi olursa :)))
Quetzicoatl, 5 yıl önce

kamulu35
Memur
18 Aralık 2018 01:20

göz yanılması olmuş cevaplayayım dedim. Sağ olasın sana da cümlemize amin.

xrudobx, 5 yıl önce

Ben diğer arkadaşa sormuştum Quetzicoatl'e.İnşallah senin de mutlu olabileceğin bir yerde istediğin kadro gelir kamulu35.

kamulu35
Memur
18 Aralık 2018 01:21

Öyle olacak zaten aşikar.

Troya Trak, 5 yıl önce

Quetzicoatl
Genel Müdür
18 Aralık 2018 09:10

Valla hocam herkeste bir karamsarlık hali söz konusuyken her zaman umutlu olmaya çalıştım, "kadro sayısı 2016'dan az olacak değil ya" diyerek kendimce çıkarımlarda bulundum. Sonuç: koskoca bir hayal kırıklığı... Elimizden alınan DHMİ kadroları da cabası.

Şu tablodan sonra DHMİ kovalamak bana pek mantıklı gelmiyor. Gerçi siz de haklısınız, tercih edilebilecek adamakıllı kadro yok gibi bir şey. Allah yardımcımız olsun.

Troya Trak, 5 yıl önce

professionalgamer
Aday Memur
18 Aralık 2018 09:38

bu puanla dhmi 4001 biraz zor hocam yine de sen bilirsin

Troya Trak
Aday Memur
18 Aralık 2018 09:55

Şimdi bu ilk atama genellikle 2016 yılında da bu miktarlarda olmuş ama ikinci alım iibf için neredeyse 2,5-3 katı kadar olmuş ben bu kadar olmasa bile suankinin en az iki katı geleceğini tahmin ediyorum 2019/1 alımı için dhmi alıp almayacagini bilmiyorum ama alırsa 4001 den almayacağini(düz memurluk icin) düşünüyorum bu da iibf için puan ların 88 89 lari göreceğini hesaba katarak bu karamsar ve olumsuz dusunceleri defetmeni sana şiddetle tavsiye ederim. Ayrıca puanın güzel bu alimda iyi bir yer gelmese bile önümüzdeki alimlarda memleketine yakın güzel bir kit geldiğini hayal et ve pozitif düşün. :-))
Quetzicoatl, 5 yıl önce

Valla hocam herkeste bir karamsarlık hali söz konusuyken her zaman umutlu olmaya çalıştım, "kadro sayısı 2016'dan az olacak değil ya" diyerek kendimce çıkarımlarda bulundum. Sonuç: koskoca bir hayal kırıklığı... Elimizden alınan DHMİ kadroları da cabası.

Şu tablodan sonra DHMİ kovalamak bana pek mantıklı gelmiyor. Gerçi siz de haklısınız, tercih edilebilecek adamakıllı kadro yok gibi bir şey. Allah yardımcımız olsun.

Solijenitsin
Memur
18 Aralık 2018 11:36

benim görüşüm; DHMİ İİBF taban puanlarını yüzde 90 belirleyecek olan gene İİBF liler olacak.

şayet;

+93 iibfliler en başa hep 4001 veya (varsa ingilizcesi) AİM doldurarak aşağı doğru inerlerse taban puanın 86,... düşeceği inancındayım (hakkari, şırnak kastediyorum burada).

yok eğer bunu yapmazlarsa 4421, 4431 ... vs bile taban puanlar 89,... olur düşüncesindeyim (yine hakkari, şırnak kastediyorum)

bunları yazarken son 6X4=24 alımda 130 lisans mezunu 4001, 4421, 4431... (mühendis, avukat hariç) işe almamış DHMİ nin bonkör davrandığını da hesaba katıyorum

belirleyici olan +93 puanlı iibf liler ve tercih sıralamaları olacak orası kesin...

Toplam 56 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi