Editörler : Pangaea
20 Aralık 2018 13:33

Makine mühendisleri fikrinizi bekliyorum,ssb

Kpss'den 94 puanım var Yds'den B puanım var Ankara'da Mke taşrayı yazdım 50 civarı branş sıralamam var acaba Mke gelir mi gelirse 3 sene istifa edip bir kamu kuruluşuna gidilmiyormuş.SSB ye de başvurdum acaba hem MKE hem SSB gelirse hiç MKE başlamadan SSB geçilir mi ? mke nin gelme şansı sizce nedir MKE Ankara gelme ihitmali nedir sizce ? Onu silip 1 sene beklemelimiyim açıktan atamaları fikriniz nedir ?

fsinatra
Aday Memur
20 Aralık 2018 13:47

Mümkünse mke ankara kadrosunu yakarım diyorsun yani?

Kimler bekliyor orayı haberin var mı?

Tlgcskn
Aday Memur
20 Aralık 2018 14:16

Yok sizce MKE Ankara gelir mi fikir alıyorum yani ben geleceğini düşünmüyorum siz ne düşünüyorsunuz

Enough10
Aday Memur
20 Aralık 2018 14:28

Bence mke gelir hocam:Eğer hem mke hem ssb gelirse hangisine istersen kaydolursun ama merkezide her halükarda 3 yıl atanamazsın.

Tlgcskn, 5 yıl önce

Yok sizce MKE Ankara gelir mi fikir alıyorum yani ben geleceğini düşünmüyorum siz ne düşünüyorsunuz

Tlgcskn
Aday Memur
20 Aralık 2018 14:33

hocam çok teşekkür ederim bilgi için sağ olun var olun :D

fsinatra
Aday Memur
20 Aralık 2018 14:45

gelir yüksek ihtimalle, eskişehir düşünmüyor musunuz?

krobelus
Aday Memur
20 Aralık 2018 15:52

hocam yani merkeziden kit kurumuna atanıp açıktan mesela tülomsaş ilan verse buna başvurabiliyor mu?

Enough10, 5 yıl önce

Bence mke gelir hocam:Eğer hem mke hem ssb gelirse hangisine istersen kaydolursun ama merkezide her halükarda 3 yıl atanamazsın.

krobelus
Aday Memur
20 Aralık 2018 16:00

mke size kesin gelir hocam branş sırası kaçtı

Enough10
Aday Memur
20 Aralık 2018 16:01

Merkeziden atanıp açıktan alımlara başvuralabiliyor diye biliyorum hocam

krobelus, 5 yıl önce

hocam yani merkeziden kit kurumuna atanıp açıktan mesela tülomsaş ilan verse buna başvurabiliyor mu?

krobelus
Aday Memur
20 Aralık 2018 16:07

hocam yeni kit kanunda 3 yılı tamamlamadıkça diğer kamu kurum ve kuruluşlarına atanamazlar diye madde vardı

Enough10, 5 yıl önce

S.enginaar
Aday Memur
20 Aralık 2018 16:08

2018 yılı Yatırım ve Finansman Kararnamesinde yer alan hüküm, 2019 yılı yatırım ve finansman kararnamesinde yer aldı. Tıklayınız.

İlgili hüküm şu şekildedir:

"(4) 1/1/2019 tarihinden sonra sözleşmeli personel pozisyonlarına atananlar 3 hizmet yılını tamamlamadıkça; mesleğe özel yarışma sınavıyla yardımcı olarak atanan kadrolar ile bulunulan pozisyondan farklı ve öğrenim durumu itibariyle ihraz ettikleri unvanlı kadro ve pozisyonlara yapılacak atamalar hariç olmak üzere halen görev yaptıkları kuruluşlara veya diğer kamu kurum ve kuruluşlarına atanamaz. Kamu Görevlerine İlk Defa Atanacaklar İçin Yapılacak Sınavlar Hakkında Genel Yönetmelik kapsamında merkezi yerleştirme işlemlerine ve bu maddenin ikinci fıkrası kapsamında yapılacak ilanlara başvuramaz, yerleştirilseler dahi atama işlemleri yapılmaz."

Enough10, 5 yıl önce

S.enginaar
Aday Memur
20 Aralık 2018 16:12

DEĞERLENDİRME 2019 yılı Yatırım ve Finansman Kararnamesinde yer alan bu düzenlemenin önemli tarafı

S.enginaar
Aday Memur
20 Aralık 2018 16:14

2019 yılı Yatırım ve Finansman Kararnamesinde yer alan bu düzenlemenin önemli tarafı şudur. 2018 yılı kararnamesinde "1/1/2018 tarihinden sonra yapılacak merkezi yerleştirme işlemleri neticesinde sözleşmeli personel pozisyonlarına atananlar..." ifadesi yer almaktaydı. Dolaysıyla 2018 düzenlemesi sadece ÖSYM'nin yaptığı merkezi yerleştirme ile atananları kapsıyordu

2019 yılı düzenlemesinde ise "1/1/2019 tarihinden sonra sözleşmeli personel pozisyonlarına atananlar..." ifadesi yer almaktadır. Yani sadece merkezi yerleştirmeyle atananlar değil, 2019 yılınbdan itibaren herne surette olursa olsun sözleşmeli pozisyonlara atananlar 3 yıl boyunca halen görev yaptıkları kuruma veya diğer kurumlara atanamayacaktır.

S.enginaar, 5 yıl önce

DEĞERLENDİRME 2019 yılı Yatırım ve Finansman Kararnamesinde yer alan bu düzenlemenin önemli tarafı

zirvee
Kapalı
20 Aralık 2018 20:06

yok düşünmüyorum kardeşim sence düşünmeli miyim ?

fsinatra, 5 yıl önce

gelir yüksek ihtimalle, eskişehir düşünmüyor musunuz?

Toplam 13 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi