Editörler : E.Kayı Han
20 Aralık 2018 16:20

Polislikten 4/B'ye geçen var mı?

Arkadaşlar merhaba şu an polisim. Sözleşmeli memurluk kazandım. Geçmişte benimle aynı durumu yaşayan arkadaşlar; 1) verdiğiniz karardan memnun musunuz. 2) malum maaşlar biraz düşecek evliyseniz ve eşiniz çalışmıyorsa geçimde sıkıntı yaşadınız mı. 3) sözleşme yenilememe gibi keyfi bir durum yaşadınız mı ya da tanık oldunuz mu? 4) ikili ilişkiler nasıl mobbinge maruz kaldınız mı? Detaylıca anlatırsanız çok sevinirim bi kaç hafta içinde karar vermem gerekiyor. Tecrübenize çok ihtiyacım var ilginizi bekliyorum. Teşekkürler...

hancer_06
Şube Müdürü
22 Aralık 2018 08:13

hangi kuruma hangi unvan ile yerleseceksiniz acaba ?

hemmalatya
Şube Müdürü
22 Aralık 2018 11:14

hangi memurluğu kazandığınıza bağlı.4b de özlük haklarımız kadroluya göre yok denecek kadar az.maaşlarda çok az. benim için en önemli olan şey TAYİN HAKKI yok.iyi düşün ve araştır.sonra bizim duruma düşersin

atmemuru
Aday Memur
22 Aralık 2018 12:17

İŞKUR büro personeli
hancer_06, 5 yıl önce
hangi kuruma hangi unvan ile yerleseceksiniz acaba ?

atmemuru
Aday Memur
22 Aralık 2018 12:18

Tayin önemli değil memleketim zaten. Diğer şartlar nasıl onları öğrenmek istiyorum. En önemlisi keyfi olarak sözleşme fesih ederler mi
hemmalatya, 5 yıl önce

hangi memurluğu kazandığınıza bağlı.4b de özlük haklarımız kadroluya göre yok denecek kadar az.maaşlarda çok az. benim için en önemli olan şey TAYİN HAKKI yok.iyi düşün ve araştır.sonra bizim duruma düşersin

hancer_06
Şube Müdürü
22 Aralık 2018 13:24

Polislik muhakkak zor bir meslek. Polis kardeslerimizin ALLAH cc yardimcis olsun. Aklindaki suallere cevap vermeye calisayim. polislik ile iskur buro personeli arasinda yaklasik 2000 (iki bin) TL maas farki olur. tayin dusunmuyormussun zaten ama dusunseydin eger cok zor olurdu. Guvenceye gelince durduk yere sozlemenin fesih edildigi tarihte gorulmemis. zaten is guvencesi hemen hemen kadrolu memurlarla ayni bi kac sey haric. Cok dikkatli karar vermen gereken bir mesele. hayatinin donum noktasi diyebiliriz. Yanlis verecegin karar hayatin boyunca pisman olmana sebep olabilir kardesim. Hakkinda hayirlisi olsun
atmemuru, 5 yıl önce
Tayin önemli değil memleketim zaten. Diğer şartlar nasıl onları öğrenmek istiyorum. En önemlisi keyfi olarak sözleşme fesih ederler mi

atmemuru
Aday Memur
22 Aralık 2018 14:27

Cevaplarınız için çok teşekkür ederim. Gerçekten hayatımın dönüm noktası. Sadece iş güvencesi kafamı karıştırıyor. Malum bu dönemde ortalık karışık. İlerde ekonomik krizde kapıda diyebiliriz. Ama polislik gerçekten yıpratıyor. Yaşama sevincini yok ediyor. Bu açıdan sadece kendim için karar vermiş olacağım ama öbür tarafta ailem var onları da düşünmek istiyorum. Kafalar bayağı karışık Allah hakkımızda hayırlısını versin. Siz polislikten mi geçtiniz acaba sözleşmeli memurluğa?
hancer_06, 5 yıl önce
Polislik muhakkak zor bir meslek. Polis kardeslerimizin ALLAH cc yardimcis olsun. Aklindaki suallere cevap vermeye calisayim. polislik ile iskur buro personeli arasinda yaklasik 2000 (iki bin) TL maas farki olur. tayin dusunmuyormussun zaten ama dusunseydin eger cok zor olurdu. Guvenceye gelince durduk yere sozlemenin fesih edildigi tarihte gorulmemis. zaten is guvencesi hemen hemen kadrolu memurlarla ayni bi kac sey haric. Cok dikkatli karar vermen gereken bir mesele. hayatinin donum noktasi diyebiliriz. Yanlis verecegin karar hayatin boyunca pisman olmana sebep olabilir kardesim. Hakkinda hayirlisi olsun

hancer_06
Şube Müdürü
22 Aralık 2018 23:44

Yok kardesim ben icra mudurlugunde calisiyorum ama her kesimde her insanla sohbetim muhabbetim var o yuzden az cok bilgim var bu durumlardan. Bnde baska kuruma baska yere gecmeye calisiyorum. Cok stresli ve yogun calisiyoruz artik kaldiramiyorum bu stresi yaa baska kuruma gececegim yada istifa edip tekrar kpss calisip atanacagim. Yoksa sagligimdan olacagim boyle giderse.
atmemuru, 5 yıl önce
Cevaplarınız için çok teşekkür ederim. Gerçekten hayatımın dönüm noktası. Sadece iş güvencesi kafamı karıştırıyor. Malum bu dönemde ortalık karışık. İlerde ekonomik krizde kapıda diyebiliriz. Ama polislik gerçekten yıpratıyor. Yaşama sevincini yok ediyor. Bu açıdan sadece kendim için karar vermiş olacağım ama öbür tarafta ailem var onları da düşünmek istiyorum. Kafalar bayağı karışık Allah hakkımızda hayırlısını versin. Siz polislikten mi geçtiniz acaba sözleşmeli memurluğa?

atmemuru
Aday Memur
23 Aralık 2018 11:34

Hakkınızda hayırlısı günümüz şartları gerçektenczor. Mutlu insan bulmak çok zor.
hancer_06, 5 yıl önce
Yok kardesim ben icra mudurlugunde calisiyorum ama her kesimde her insanla sohbetim muhabbetim var o yuzden az cok bilgim var bu durumlardan. Bnde baska kuruma baska yere gecmeye calisiyorum. Cok stresli ve yogun calisiyoruz artik kaldiramiyorum bu stresi yaa baska kuruma gececegim yada istifa edip tekrar kpss calisip atanacagim. Yoksa sagligimdan olacagim boyle giderse.

hancer_06
Şube Müdürü
23 Aralık 2018 12:24

Amin ALLAH cc razi olsun. Gunumuzde insanla ugrasilan islerin hepsi cok zor. soyle bir bak etrafina insanla ugrasilan islerde calisanlar kafayi siyirmislar. cogu pskiyatrik tedavi gorup hap kullaniyor. Bende sagligimdan olmamak icin daha duzgun bi ise gecmeliyim rabbim hepimizin yardimcisi olsun
atmemuru, 5 yıl önce
Hakkınızda hayırlısı günümüz şartları gerçektenczor. Mutlu insan bulmak çok zor.

atmemuru
Aday Memur
23 Aralık 2018 19:48

Hakkınızda hayırlısı inşallah
hancer_06, 5 yıl önce
Amin ALLAH cc razi olsun. Gunumuzde insanla ugrasilan islerin hepsi cok zor. soyle bir bak etrafina insanla ugrasilan islerde calisanlar kafayi siyirmislar. cogu pskiyatrik tedavi gorup hap kullaniyor. Bende sagligimdan olmamak icin daha duzgun bi ise gecmeliyim rabbim hepimizin yardimcisi olsun

figo102009
Daire Başkanı
24 Aralık 2018 01:51

Hocam merhabalar. Sözleşmeli işkur büro personelini bende kazandım. Peki işkur'a başlayıp sonra öğretmenliğe geçebiliyor muyuz? malum artık öğretmenlik de sözleşmeli olduğu için bi sıkıntı oluyor mu?

hancer_06, 5 yıl önce

hancer_06
Şube Müdürü
24 Aralık 2018 08:20

Ünvan degisikligi oldugu icin istifa edip gecebilirsiniz . zaten daha oncelerden meb bile kendi icinde sozlesmeli calisan ogretmen olmayan personele ogretmenlige gecis tanimisti. Suandada gecmeniz icin bir mani yok. Yalniz ayni kpss puani ile atanabilir misiniz bilmiyorum
figo102009, 5 yıl önce

Hocam merhabalar. Sözleşmeli işkur büro personelini bende kazandım. Peki işkur'a başlayıp sonra öğretmenliğe geçebiliyor muyuz? malum artık öğretmenlik de sözleşmeli olduğu için bi sıkıntı oluyor mu?

figo102009
Daire Başkanı
24 Aralık 2018 21:14

Ama hocam ben daha evvelden sözleşmeli 4b katiplikten istifa etmiştim. Şimdi de istifa edersem sanırım bir kimse 2 kere istifa edebiliyormuş diye bişi duydum. Sıkıntı olmasın..?

Ayrıca bu sene öğretmenlik için kpss'ye hazırlanıp öyle girmek istiyorum. Yani yeniden puan ile olcak..

hancer_06, 5 yıl önce
Ünvan degisikligi oldugu icin istifa edip gecebilirsiniz . zaten daha oncelerden meb bile kendi icinde sozlesmeli calisan ogretmen olmayan personele ogretmenlige gecis tanimisti. Suandada gecmeniz icin bir mani yok. Yalniz ayni kpss puani ile atanabilir misiniz bilmiyorum

hancer_06
Şube Müdürü
24 Aralık 2018 22:25

Sayin hocam Devlet Memurlari Kanunun 92. maddesine gore bir memur istifa ederse geri donus hakki verilmis. bunuda 2 ile sinirli tutmus. yalniz Sizin soylediginiz bununla alakali degil. siz 10 defada usulune uygun istifa etseniz farkli bi sinav ile atabilirsiniz bunda bir engel yok. Iciniz rahat olabilir.
figo102009, 5 yıl önce

Ama hocam ben daha evvelden sözleşmeli 4b katiplikten istifa etmiştim. Şimdi de istifa edersem sanırım bir kimse 2 kere istifa edebiliyormuş diye bişi duydum. Sıkıntı olmasın..?

Ayrıca bu sene öğretmenlik için kpss'ye hazırlanıp öyle girmek istiyorum. Yani yeniden puan ile olcak..

figo102009
Daire Başkanı
24 Aralık 2018 23:14

Teşekkür ederim hocam. Bakalım öğretmenlik mi işkur mu ikilemi arasındayız :s

hancer_06, 5 yıl önce
Sayin hocam Devlet Memurlari Kanunun 92. maddesine gore bir memur istifa ederse geri donus hakki verilmis. bunuda 2 ile sinirli tutmus. yalniz Sizin soylediginiz bununla alakali degil. siz 10 defada usulune uygun istifa etseniz farkli bi sinav ile atabilirsiniz bunda bir engel yok. Iciniz rahat olabilir.

hancer_06
Şube Müdürü
25 Aralık 2018 07:38

Nasip olursa atabilirseniz tabiki ogretmenlik cok cok daha iyi olur. ama atanamazsanizda uzulecek bisey yok cunku halihazirda calistiginiz bi isiniz var. ALLAH cc hepimizin yardimcisi olsun
figo102009, 5 yıl önce

Teşekkür ederim hocam. Bakalım öğretmenlik mi işkur mu ikilemi arasındayız :s

rmzan
Şef
25 Aralık 2018 18:50

Polistim istifa ettim 4b ye geçtim çok mutluyum sözleşme fesih edilmesi falan umrumda değil bir dakika düşünmedim direk geçtim

figo102009
Daire Başkanı
25 Aralık 2018 22:29

Hemen öyle geçebiliyor musunuz? Nasıl oldu?

rmzan, 5 yıl önce
Polistim istifa ettim 4b ye geçtim çok mutluyum sözleşme fesih edilmesi falan umrumda değil bir dakika düşünmedim direk geçtim

rmzan
Şef
26 Aralık 2018 13:05

Atandıgımı öğrendim sonra biraz daha bekledim o sıra güvenlik soruşturmam başladı istifa dilekçesi yazdım 13.gün ilişiğimi kestim evime gittim 2 hafta bekledim sonra yeni kurumdan haber geldi gelip başlayabilirsiniz diye gittim başladım

buro.101
Şef
26 Aralık 2018 13:54

Arkadaşlar işten atılma filan olmaz, kadrolularla neredeyse aynı haklara sahipsin diyorsunuz fakat bir şeyi unutuyorsunuz. Bu ülke kriz ülkesi eğer devlet harcamalardan kısmak isterse ilk kısacağı harcamalar sözleşmeliler olur haberiniz olsun. Çünkü elde ne işletmesi için özel sektöre devredilebilecek fabrika kaldı ne de satılabilecek doğru düzgün KİT. Kesinlikle geçmeyin atılırsınız, işsiz kalırsınız aç bitap kalırsınız yada atılmazsınız diyemem ama ola ki yine IMF ye(yada benzer başka bir kuruluşa) dönmek zorunda kalırsak kendinizi kapı önünde bulabilirsiniz. Elinizde sözleşme olduğu için 657 li kadrolu memurlar gibi geriye dönük kazanılmış haklarınız da yoktur bence haberiniz olsun. Eğer bu konuda bilgili hukukçu tanıdıklarınız varsa danışın derim.

Not: Bakın bunlar kesin olacak diye bir şey demiyorum. Bu en kötü durumu düşünülerek benim kadrolu memur ile sözleşmeli arasındaki farkı anladığım şekliyle yazılmış bir yazıydı. Mevzuattan anlamam ve hukukçu değilim. Söylediklerim kesinlikle doğrudur demiyorum.

Toplam 24 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi