Editörler : crops35

Selindbs
Kapalı
26 Aralık 2018 19:17

657 sayılı Devlet Memurları Kanununun bazı hükümlerinde "aynı kurum" veya "başka kurum" ifadeleri yer almaktadır. örneğin 54'üncü maddeye göre aday memurlar "başka kurumlara" nakil olamamakta, 73. maddeye görede becayiş taleplerinin "aynı kurum" içinde olması gerekmektedir. Bu konuya ilişkin hazırladığımız ve nakiller bağlamında önem taşıyan dosya için başlığa tıklayınız.

21 Kasım 2007 00:09

AdMatic

"Aynı Kurumun başka başka yerlerde bulunan aynı sınıftaki memurları, karşılıklı olarak yer değiştirme suretiyle atanmalarını isteyebilirler. Bu isteğin yerine getirilmesi atamaya yetkili amirlerince uygun bulunmasına bağlıdır."

Valilikler: Valilikler, İçişleri Bakanlığına bağlıdır. Bu nedenle her bir Valilik personeli "aynı kurum" kapsamında değerlendirilmelidir.

Selindbs
Kapalı
26 Aralık 2018 19:19

112 den nufusa nufustan112 ye gecis olabiliyo ama aday memurlari kapsamiyo.aday memurluk en az 1 yil.yedeklerin suresi de 1 yil.

Selindbs
Kapalı
26 Aralık 2018 20:32

Baska bir sitede de bu yaziyi buldum

Kurum içinde başka yere atama

657 sayılı Kanunda yer alan hükümlere göre, aday memurların kurum içerisinde başka bir yere atanması konusunda;

*Kurum içi naklen atamalarda aday veya asil memur arasında ayrım yapılmadığı,

*Aday memurların, asil memurlar gibi kurum içinde naklen atanmalarının mümkün olduğu,

*Aday memurların kurum içinde naklen atanmasına herhangi bir engel bulunmamakla birlikte, adaylık eğitimlerinin yapılmasını engelleyecek şekilde kurum içi naklen atamalarının yapılmasının uygun olmayacağı

değerlendirilmektedir.

Selindbs
Kapalı
26 Aralık 2018 20:54

4b li calisanlar aday memur olarak gecmiyordu dimi.yanlis miyim?

o1cayto
Kapalı
26 Aralık 2018 20:56

4bliyim maalesef aday memur değilim :(

Selindbs, 5 yıl önce

4b li calisanlar aday memur olarak gecmiyordu dimi.yanlis miyim?

Selindbs
Kapalı
26 Aralık 2018 22:47

O halde nufusa yeni atananlarin 112 ye gecmeleri icin hicbir engel yok.arkadasin dedigi gibi pilot uygulama olabilir.

Selindbs
Kapalı
26 Aralık 2018 23:44

Zaten alim icisleri bakanligi buro personeli olarak yapildi.nufus veya valilik denilmedi.yani yeni atanan biri 112 ye gecse bile yeri bosalmis olmuyo gibi.

Fanatik zara
Aday Memur
27 Aralık 2018 14:13

Güncel

deveninnali
Aday Memur
04 Şubat 2019 10:24

Arkadaşlar ben konuya hakim biri olarak bildiklerimi söyleyeyim. 112lere geçen ay hiçbir sınava girmemiş hiçbir mülakata alınmamış sözleşmeli personel alındı. Bir gün işe geldiğimizde arkadaşları karşımızda bulduk. Biri lise mezunu, biri Urdu dili mezunu, biri att biri ziraat mühendisliği mezunu. Hepsinin ilk işi yani nakil falan yok. Kendilerinin söyledigie göre telefonla aranmışlar gidip imza atıp başlamışlar. Sınavsız mülakat siz girdiklerini kendileri itiraf ediyor. Gözünüzü açın itiraz edin daha da alınacak mis bu şekilde .

Rengarenk91
Kapalı
05 Şubat 2019 00:08

Boyle bi durum oldugunu duymustum ve paylasmistim ama buyuk ve yogun bi sehirde olan bi durum.belki kurum personel talep etti ama karsilanmadiysa gecici gorevlendirme ile personel alinmis olabilir.diger sehirlerdeki acm calisanlari oyle bi durum olmadigini soyledi.zaten cogu acm insaati tamamlandi .ihtiyac cok fazla.her sehire o sekil alim olmasi cok goze batar.koskoca icisleri bakanligina bagli bi kurumda oyle bir usulsuzluk olmaz heralde.ben yinede sizin yorumunuzu whatsap cagri merkezi hizmetleri mucadele grubuna attim

deveninnali, 5 yıl önce

Arkadaşlar ben konuya hakim biri olarak bildiklerimi söyleyeyim. 112lere geçen ay hiçbir sınava girmemiş hiçbir mülakata alınmamış sözleşmeli personel alındı. Bir gün işe geldiğimizde arkadaşları karşımızda bulduk. Biri lise mezunu, biri Urdu dili mezunu, biri att biri ziraat mühendisliği mezunu. Hepsinin ilk işi yani nakil falan yok. Kendilerinin söyledigie göre telefonla aranmışlar gidip imza atıp başlamışlar. Sınavsız mülakat siz girdiklerini kendileri itiraf ediyor. Gözünüzü açın itiraz edin daha da alınacak mis bu şekilde .

mustafa4026
Memur
30 Mayıs 2020 16:12

arkadaşlar bilgisi olan varmı 112 açm alımı ne zaman gelir acaba ?

Toplam 31 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi