Editörler : "eskiyara"Pangaea

aydınkentli-92
Genel Müdür
18 Ocak 2019 00:14

bence sınıf öğretmenliği.

21 Ocak 2019 09:28

Liseyi tavsiye edenlerin hiçbiri lise öğrt yapmamış anladığım kadarıyla:)) Davulun sesi uzaktan hoş geliyor.

Boyun kadar koca koca adamların derste her türlü saygısızlığına, edepsizliğine, ilkokul öğrencisine nazaran öğretmeni takmamalarına, adam yerine koymamalarına, yeri geldiğinde tehdit etmesine, muhatabın ergenlik çağının en deli zamanında olduğu ve ne tepki vereceğini kestiremediğin için çoğu zaman yaptığı terbiyesizlikleri yutmana veya ancak cılız bir tepki verebilmene, derste/okul bahçesinde her türlü ahlaksızlığında / birbirlerine bıçak çekmelerinde kriz yönetimi yapabilmeye vb vb vb... Bütün bunlara hazırsan buyur seni lise öğretmenliğine alalım

kesinti
Aday Memur
28 Mayıs 2019 18:07

Herkes alan değiştirsin, bu MEBe hayranım. Ben hiç gözü ağrıyanın dahiliyeye gittiğini duymadım. Mebde herkes her şey olabiliyor.

dundarbeyguneribey
Daire Başkanı
02 Haziran 2019 17:01

alan değişikliğine prensipte karşıyım hali hazırda işi gücü olan birileri varken atama bekleyen yüzbinlerce kişinin önü tıkanıyor.ama madem bu hak veriliyor niye kullanıyorsun diyemeyiz. her ikisininde kendine zorluğa var ama ders saati ve yıpratıcılık açısından sınıf öğretmenliği daha kötü. lisede en aşağı bir günün boş olur, dersin bitti mi çeker gidersin, ilkokulda uğraşmak zorunda olduğun pekçok şeyle uğraşmazsın. yani şimdi saat hesabı yapsak nerdeyse yarı yarıya lise öğretmeni daha az çalışmış oluyor. disiplin probemleri de senin şahsiyetinle alakalı tatlı sert bir otoriten olmalı.

nurtanes
Genel Müdür
18 Haziran 2019 11:53

Eğitim her yerde eğitimdir. öğrenci her sınıfta öğrencidir.

Alan değişikliğini bende anlamsız buluyorum. zaten herkes halinden memnun olsaydı,

şuan nirvana yapmıştık eğitimde.

güngünseli
Genel Müdür
04 Temmuz 2019 00:24

En iyi iş alıştığın iştir.

Sınıf öğretmeni olarak lise size işkence gibi gelebilir, atanmadan önce ücretli sınıf öğretmenliği yapan bir lise öğretmeni olarak ben de keşke sınıf öğretmeni olabilseydim diye çok demiştirim.

Muhtemelen tayin kolaylığı için lise branşı istiyorsunuz ama yeni sistemle artık lise branşları da tıkanacak.

UcaS
Genel Müdür
28 Temmuz 2019 21:07

Tayin ve yer değiştirme işi kolay olan. Lisedir.

Gürültü ve evrak dosya gün hafta bayram tören hazırlama folklor vs. işi Lisede olmaz.

Üstelik liseler dağ köylerinde yok. Tayinderdin yoktur.Lisede Dersini anlat ve çık. İsteyen öğrenir. İlkokulda eli kalem tutamayana dilbilgisi geometri öğretmek zorundasın.Kavgası gürültüsü Veli şikayeti çoktur.

Huzur ve sessizlik istiyorsan=Lise.

dundarbeyguneribey
Daire Başkanı
12 Ağustos 2019 20:02

neyini eksiliyorsun al kağıdı kalemi hesapla lise öğretmeni sınıf öğretmenine göre daha az çalışır.

Gydm
Müsteşar Yardımcısı
21 Ağustos 2019 14:41

bence sınıf öğretmenliği en iyisi

UcaS
Genel Müdür
17 Ağustos 2020 15:05

Sınıfçılıktan Kurtuldu garibim.

İnşallah o yüksek puanla merkezdedir.

Toplam 30 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük