Editörler : Pangaea
22 Aralık 2018 09:55

İlk maaşınızla ne yapmayı düşünüyorsanız?

Ben etrafımdakilere saçmasapan sözler verdim. Atanırsam sana bunu alıcam, sana şunu alıcam diye sözümde durmak zorundayım ilk maaşımın çoğu arkadaşa, akrabaya gidecek :) bir adağım var atanmak nasip olursa keseceğim.

cilginjoker
Aday Memur
22 Aralık 2018 09:56

Ne düşünüyorsunuz olacaktı ah bu telefonlar..

Hayalperesthemşire
Müsteşar
22 Aralık 2018 10:07

Memleket dışına atanırsan kardeşim o maas hep ev döşemeye masraflara gidiyor haberiniz olsun, akraba arkdsı diğer ay sevindirirsn :) ocaktan sonra hersye daha da zam gelicek, mobilya, beyazeşya fiyatlar artıcak

cilginjoker
Aday Memur
22 Aralık 2018 10:24

Onları da düşünüyorum. Yandık valla :)

Serhat Ulaş
Aday Memur
22 Aralık 2018 10:31

Tekel sigaraya başlayacam

metalurjistgok
Kapalı
22 Aralık 2018 10:56

eşyalı eve çıkmayı düşündüğüm için kaliteli bir yerde annem ve babama güzel bir yemek ısmarlarım. sonuçta üstümde çok emekleri var

Hayalperesthemşire, 5 yıl önce

Memleket dışına atanırsan kardeşim o maas hep ev döşemeye masraflara gidiyor haberiniz olsun, akraba arkdsı diğer ay sevindirirsn :) ocaktan sonra hersye daha da zam gelicek, mobilya, beyazeşya fiyatlar artıcak

Hayalperesthemşire
Müsteşar
22 Aralık 2018 11:16

Tabiki yemek ısmarlayın çoğumuz ilk onu yapar :) eşyalı ev işte her ilde her ilçede denk gelmiyor hocam, ondan dolayı boş daire tutacak kişiler mecbur eşya düzecek eve, bn bu hafta bekar evi düzdm sıfır hersy 15 bin rahat gitti, ocaktan sonra alsaydım o eşyaları daha fazla tutucaktı, Allah yardımcımz olsun :)

metalurjistgok, 5 yıl önce

eşyalı eve çıkmayı düşündüğüm için kaliteli bir yerde annem ve babama güzel bir yemek ısmarlarım. sonuçta üstümde çok emekleri var

Elentrik
Aday Memur
22 Aralık 2018 11:26

herkese yemek sözü verdik :)

SuSKuNuMm
Şef
22 Aralık 2018 11:28

cok kisiye yemek+tatlı sözu verdik :) atanalim da bunlar basit seyler :)

Dark.N
Kapalı
22 Aralık 2018 11:32

Ben ilk maaşımın tamamıyla o dönemin en iyi cep telefonunu almıştım 3 ay sonra çaldırdım hala içimde kalan bir derttir kendisi

SuSKuNuMm
Şef
22 Aralık 2018 11:45

simdi ilk 3 maasla anca donemin en iyi telefonu geliyor :)
Dark.N, 5 yıl önce

Ben ilk maaşımın tamamıyla o dönemin en iyi cep telefonunu almıştım 3 ay sonra çaldırdım hala içimde kalan bir derttir kendisi

Dark.N
Kapalı
22 Aralık 2018 11:51

Evet 2013 senesiydi o zamanlar 1 dolar = 1.8 TL civarıydı

SuSKuNuMm, 5 yıl önce
simdi ilk 3 maasla anca donemin en iyi telefonu geliyor :)

Sozialarbeiter
Kapalı
22 Aralık 2018 11:52

Bir muhtaç insanı giydirip bir de fidan dikmek istiyorum. Allah nasip ederse tabi.

engineer2147
Aday Memur
22 Aralık 2018 12:18

Asıl olay atandıktan sonra başlıyor :)

Merdogann
Kapalı
22 Aralık 2018 21:19

Tamamını arkadaşlarımın veya akrabalarımın çocuklarına hediye ve harçlık olarak dağıtacağım. Benim adağım bu :)

muhendisziraatt
Aday Memur
22 Aralık 2018 21:39

Ben ilk maaşla yerleşme ev masrafları sonra bir kurban kesmeyi düşünüyorum inşallah adağım var

maaş ne zaman yatıyor bide 2 maaşmı yatıyor

seckinbilgin70
Kapalı
22 Aralık 2018 21:52

Çatur çutur yiyecem

MaDMaxiBo
Şube Müdürü
22 Aralık 2018 22:02

Ayın kaçında iş başı yaptığınıza bağlı. Ayın 15. gününe kalan gün (15 dahil değil, maaşa dahil son gün ayın 14. günüdür) sayısı kadar artı bir maaş yatıyor. İki maaş tam yatması için ayın 15. günü işe başlayıp tam bir ay çalıştıktan sonra maaş alırsan tam iki maaş yatar ama ayın beşinde başlarsan 40 günlük yatar.

Benim de bir adağım vardı kestim cami hocasına verdim ihtiyacı olana gitmesi için yardımcı olursanız sevinirim dedim. Şu kadar şuraya şu kadar şunlara veririm sen de uygun görürsen dedi, tamam hocam dedim. Tanımadığım bir şehir olduğu için...

muhendisziraatt, 5 yıl önce

Ben ilk maaşla yerleşme ev masrafları sonra bir kurban kesmeyi düşünüyorum inşallah adağım var

maaş ne zaman yatıyor bide 2 maaşmı yatıyor

muhendisziraatt
Aday Memur
22 Aralık 2018 22:53

tesekkurler

MaDMaxiBo, 5 yıl önce

Ayın kaçında iş başı yaptığınıza bağlı. Ayın 15. gününe kalan gün (15 dahil değil, maaşa dahil son gün ayın 14. günüdür) sayısı kadar artı bir maaş yatıyor. İki maaş tam yatması için ayın 15. günü işe başlayıp tam bir ay çalıştıktan sonra maaş alırsan tam iki maaş yatar ama ayın beşinde başlarsan 40 günlük yatar.

Benim de bir adağım vardı kestim cami hocasına verdim ihtiyacı olana gitmesi için yardımcı olursanız sevinirim dedim. Şu kadar şuraya şu kadar şunlara veririm sen de uygun görürsen dedi, tamam hocam dedim. Tanımadığım bir şehir olduğu için...

Toplam 18 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi