Editörler : crops35

Kapalı
22 Aralık 2018 12:55

Meb görevde yükselmede çan eğrisi

Sendikadan aldığım bir duyuma göre görevde yükselme sınavında barajı geçenler atandıktan sonra geçemeyen personele çan eğrisi uygulanacakmış. Bu durumda mağduriyet yaşanmayacak.

güll37
Kapalı
24 Aralık 2018 10:39

yani barajı geçen az kişi var, demek mi oluyor?

unsal1980
Kapalı
24 Aralık 2018 11:40

bu sorular çalışmayanları elemek için hazırlanmış

emrehisar01
Aday Memur
24 Aralık 2018 21:09

Hangi sendika böyle bir uygulama olacağını söylemiş unsal1080 ?

emrehisar01
Aday Memur
25 Aralık 2018 10:18

Bu bilgiyi nerden aldınız söyleyin arayalım bizde bilgilenelim.

unsal1980, 5 yıl önce

unsal1980
Kapalı
25 Aralık 2018 18:31

tecsen başkanıyla görüştüm
emrehisar01, 5 yıl önce

Hangi sendika böyle bir uygulama olacağını söylemiş unsal1080 ?

emrehisar01
Aday Memur
25 Aralık 2018 21:16

İnşallah öyle yaparlar ,teşekkür ederim.

bilgetonyukuk
Müsteşar
26 Aralık 2018 09:28

Çalışanlar ne yapsın peki? Mülakat, onu ne yapalım?

unsal1980, 5 yıl önce

poyraz_19
Memur
26 Aralık 2018 13:00

çalışanlar mülakattada geçerler çünkü mülakata girecek sayıyla kadro sayısı aynı olursa sıkıntı kalmayacak, tabi burda yüksek puan almakta öneml,i %50 sınav punı %50 mülakat puanı geçerli sayılacak nitekim arkadaşlar 90 alan bir hizmetliye en fazla 5 puan oynatılacak ya aşşa ya yukarı onun için korkunuz olmasın, sadece mülakatta takım elbiseli ve traşlı gidin. hiç bir soruyada bilmiyorum hatılamıyorum gibi cevaplar vermeyin bişeyler mırıldanın.

bilgetonyukuk, 5 yıl önce

Çalışanlar ne yapsın peki? Mülakat, onu ne yapalım?

emrehisar01
Aday Memur
26 Aralık 2018 13:12

Tamamen yanlış bilgi veriyorsun.poyraz_19

-Sınavda 100 al mülakatta 69 al kalıyorsun ama mülakatta 70 alsan o zaman aritmetik ortalaması değerlendirilyor.

poyraz_19, 5 yıl önce

çalışanlar mülakattada geçerler çünkü mülakata girecek sayıyla kadro sayısı aynı olursa sıkıntı kalmayacak, tabi burda yüksek puan almakta öneml,i %50 sınav punı %50 mülakat puanı geçerli sayılacak nitekim arkadaşlar 90 alan bir hizmetliye en fazla 5 puan oynatılacak ya aşşa ya yukarı onun için korkunuz olmasın, sadece mülakatta takım elbiseli ve traşlı gidin. hiç bir soruyada bilmiyorum hatılamıyorum gibi cevaplar vermeyin bişeyler mırıldanın.

bilgetonyukuk
Müsteşar
26 Aralık 2018 14:29

Öyle değil işte. Yukarıdaki arkadaşın da yazdığı gibi sen sınavdan 100 alsan bile mülakatta seni 69 ile dımdızlak ortada bırakabilirler. Biz bu yüzden mülakatın olmasının adaletli olmadığını söylüyoruz. Onun yerine çan eğrisi sistemi olsa herkes hakettiği yere yerleşebilirdi. Gerçi Eğitim Bir-Sen ve Teç-Sen mülakatın olmaması ve çan eğrisi sisteminin getirilmesi için talepte bulundu ama henüz bir cevap gelmedi.

poyraz_19, 5 yıl önce

poyraz_19
Memur
26 Aralık 2018 16:47

bence sendikalara cok güvenmeyin her hangibi bir işlem yapılmıyor belki ilerleyen zamnlarada çan eğrisi için açıklama gelir ama mülakat %100 olacak devlet personel başkanlığının görüşüde var, kalkması içinde cumurbaşkanlığı kararnamesiyle yayınlanması gerekiyor. bu arada kendine güvenmedikçe zaten geçemezsin o mülakatı.

Öyle değil işte. Yukarıdaki arkadaşın da yazdığı gibi sen sınavdan 100 alsan bile mülakatta seni 69 ile dımdızlak ortada bırakabilirler. Biz bu yüzden mülakatın olmasının adaletli olmadığını söylüyoruz. Onun yerine çan eğrisi sistemi olsa herkes hakettiği yere yerleşebilirdi. Gerçi Eğitim Bir-Sen ve Teç-Sen mülakatın olmaması ve çan eğrisi sisteminin getirilmesi için talepte bulundu ama henüz bir cevap gelmedi.

poyraz_19
Memur
26 Aralık 2018 16:49

onunla ilgili bir bilgi vermedimki zaten bende biliyorum 70 puan olması gerektiğini, sadece sizler gibi kendilerinden şüphe eden kişiler kazanamaz diyorum. onun hariçindekiler zaten kazanacak

emrehisar01, 5 yıl önce

Tamamen yanlış bilgi veriyorsun.poyraz_19

-Sınavda 100 al mülakatta 69 al kalıyorsun ama mülakatta 70 alsan o zaman aritmetik ortalaması değerlendirilyor.

bilgetonyukuk
Müsteşar
27 Aralık 2018 10:27

Nerden biliyorsun kendimden şüphe ettiğimi? Olayın vahametini halen anlayamamışsın. Mülakat seni beni de etkiliyor. Sen 100 bile alsan 60 alan bir kişi torpille senin önünde yer alabilir. Biz bunu anlatmak istiyoruz ama gel gör ki işin ne derece ciddi boyutta olduğunu anlamak istemiyorsunuz. Ben diye bir şey yok biz diye bir şey var. Bu sistemin adaletli olmadığını vurguluyoruz ayrıca. Sen çıkmış hala kendine güvenden filan bahsediyorsun. Şimdi anlattıklarımla senin anladıkların arasında ne mana var?

poyraz_19, 5 yıl önce

onunla ilgili bir bilgi vermedimki zaten bende biliyorum 70 puan olması gerektiğini, sadece sizler gibi kendilerinden şüphe eden kişiler kazanamaz diyorum. onun hariçindekiler zaten kazanacak

poyraz_19
Memur
28 Aralık 2018 09:43

mülakatta bende görevli olarak gideceğim bakalım olacak mı öyle bişey eğer olursa burdan tekrar dönüş yapacagım

Nerden biliyorsun kendimden şüphe ettiğimi? Olayın vahametini halen anlayamamışsın. Mülakat seni beni de etkiliyor. Sen 100 bile alsan 60 alan bir kişi torpille senin önünde yer alabilir. Biz bunu anlatmak istiyoruz ama gel gör ki işin ne derece ciddi boyutta olduğunu anlamak istemiyorsunuz. Ben diye bir şey yok biz diye bir şey var. Bu sistemin adaletli olmadığını vurguluyoruz ayrıca. Sen çıkmış hala kendine güvenden filan bahsediyorsun. Şimdi anlattıklarımla senin anladıkların arasında ne mana var?

bilgetonyukuk
Müsteşar
28 Aralık 2018 10:44

Senin görevli olman neyi değiştirir? Mülakatın ne olduğunu yaşamış biriyim. Dolayısıyla burada yorum yapmaya da lüzum yok!

Toplam 15 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi