Editörler : smtvs
23 Aralık 2018 00:41   

Bddk bilişim ıv.grup

Merhabalar, bugün matematikçi olarak bddk bilişim sınavına katıldım, daha önce hicbir yerde bu konuyla ilgili başlık açılmamış o halde ben sıcağı sıcağına gozlemlerimi yazayim belki gelecek sinava katilacaklara yardimci olur. sinav 3 oturumdan oluşuyordu. 9.30-12.30 ve 14.00-17.00 arada kumanya dagitimi ( sandviç muz meyve suyu) vardi bence ince bir düşünce. 1.oturumda hatirladiklarim; bir algoritma sorusu, bildiğiniz bir dilde yazin diyordu. bir limit sorusu iraksak yakinsak fonksiyon verip taylor expansion istiyordu. bir problem vardi urun adedi 1000 fiyat 2000 , 50 lira indirime 50 urun fazla satıyor karı maksimize etmek icin kac lira indirim geri kalan tum sorular matematik alani dışındaydı en azindan ben hiçbirini daha önce duymadim. cari açık ve kobi ile ilgili bir soru hatirliyorum bir fizik ya da matematik mezununun ekonomi isletme cift anadali yoksa yapabileceğini düşünmüyorum. ikinci oturum ingizlice. bence cok kolaydi 10 cümleyi turkceye çevirme cumleler bilisim ve banka bir arada iceren cumleler o yuzden margin interest data storage innovative supervisor vs... iyi bakin son sinav alan sinavi demisler ama ben hiç yapamadim ilk 2 soru zorunlu herkes yapacak 1.soru= tahvil, tasarruf mevduati, big data, enflasyon, bilisim yonetimi nedir aciklayin 2.soru=yurtdışından hammadde alip, yurt dışına satan bir işletme kur artış azalisindan nasil etkilenir 3-9 secmeli sorular 4 tanesini yapmak zorunlu matematikte 1 soru 2 şıklı a=fonksiyon nerede continuous degildir b= (x-1)/((×+1)(×2+4×+4)) integralini al baska bir mat sorusu yine 2 şıkli a= matrisin tersini bulma b= matris eigenvalues bulma baska matematik bolumunu ilgilendirensoru yok markov zinciri sorusu vardi ismini hatirladigim geri kalan seyleri daha once hayatimda hic duymadım. sınavda başarılı olabilmek icin her birinden en az 60 ortalama 70 olmali. bu durumda kazanmak matematikciler icin hayal gibi birsey ya oturup ekonomi ve istatistik calisacak ya da hic basvurmayacak.

31 Aralık 2018 01:12

Aslanpolis8806

????

Toplam 1 mesaj