Editörler :
23 Aralık 2018 02:22   

Şınav çekerken baş ağrısı

Arkadaşlar merhaba şınav çekerken başıma ağrı giriyordu. Doktora girdim MR girdim sinüzit olduğunu söyledi ilaçları kullandım ama geçmedi . Sinüziti mi atlatamadım yoksa başka birşey mi anlamadım ne burun akıntım var ne başja birşey

24 Aralık 2018 09:01

teknikeleman81
Kapalı

Çekme o zaman mecbur musun?

24 Aralık 2018 23:40

nurahfm
Aday Memur

Çekme o zaman mecbur musun?

teknikeleman81, 7 ay önce - Alıntıya git

subaylığın mülakatlarına hazırlanıyorum kardesim 55 cekmem gerek

25 Aralık 2018 14:51

teknikeleman81
Kapalı

Tansiyonla alakalı olabilir o zaman

27 Aralık 2018 11:43

liebestraum
Memur

Yüzünüzün rengi çok değişiyor mu? Kaçıncıdan sonra ağrı oluyor? Çekerken nefes alıyor musunuz?

27 Aralık 2018 11:44

liebestraum
Memur

Nefesinizi tutarak çekiyor olabilirsiniz. Yada aşırı zorluyorsunuz. Bir anda 55 olmaz çünkü.

27 Aralık 2018 18:33

nurahfm
Aday Memur

Yüzünüzün rengi çok değişiyor mu? Kaçıncıdan sonra ağrı oluyor? Çekerken nefes alıyor musunuz?

liebestraum, 7 ay önce - Alıntıya git

yanıtınız için teşekkür ederim şöyle söyliyim maksimum 30 çekiyorum 20 de falan giriyor ağrı .

27 Aralık 2018 18:48

nurahfm
Aday Memur

Nefesinizi tutarak çekiyor olabilirsiniz. Yada aşırı zorluyorsunuz. Bir anda 55 olmaz çünkü.

anladım ne yapmamı önerirsiniz

31 Aralık 2018 09:37

liebestraum
Memur

Setler halinde çekin. Önce 10-10-10 şeklinde başlayın. Şınav çekerken nefes alıp verin. 10luk setlerle günde en az 150-180 çekebilirsiniz. Hacim (yani toplam sayı) tek seferde çektiğiniz sayıdan daha önemli. Hacmi arttırırsanız tek seferde de daha çok çekebilirsiniz. Dediğim gibi 10luk setler halinde başlayın, her gün bir artırın. Bu şekilde günde 300-400 şınava kısa zamanda ulaşırsınız zorlanmadan. Baş ağrısı da daha az olur diye tahmin ediyorum.

08 Ocak 2019 10:39

ecesongu
Aday Memur

Ben de hep baş ağrısı çekiyorum, peki migren olabilir mi? Butterbur diye veba otu adlı birşey varmış ,direk baş ağrsını geçiriyormuş. Şuradaki bilgiler doğru mu acaba: https://muscleandfitness.com.tr/migrene-ne-iyi-gelir/

Bazı vitaminler gerçekten iyi geliyor. Ama o ot konusunda bir bilgim yok.

13 Ocak 2019 03:33

nurahfm
Aday Memur

Setler halinde çekin. Önce 10-10-10 şeklinde başlayın. Şınav çekerken nefes alıp verin. 10luk setlerle günde en az 150-180 çekebilirsiniz. Hacim (yani toplam sayı) tek seferde çektiğiniz sayıdan daha önemli. Hacmi arttırırsanız tek seferde de daha çok çekebilirsiniz. Dediğim gibi 10luk setler halinde başlayın, her gün bir artırın. Bu şekilde günde 300-400 şınava kısa zamanda ulaşırsınız zorlanmadan. Baş ağrısı da daha az olur diye tahmin ediyorum.

hocam çok teşekkür ederim . Baş ağrısının sebebi sinüzit idi , muhtemelen beyin MR a bakıp söyledi . İlaçları kullandım geçmedi . Sonra papatya kaynatıp soludum . Dikkat ettim falan geçirdim çok şükür sağolun

Toplam 10 mesaj

ANKET
Sizce, Kurban Bayramı tatili 9 güne çıkarılmalı mı?