Editörler : Pangaea

Kapalı
24 Aralık 2018 15:16

İski bilgisayar işletmeni belge teslim

Arkadaşlar ben belgelerimi teslim ettim ve hallettim size buradan ne nedir yardımcı olayım.

1-Erkek adaylar için mülakata girmeye hak kazananların götürmei gerekn belgelerde askerlik durum belgesi yazmıyor ancak istiyorlar.E devletten askerlik durum belgesinizi çıkartmanız gerek.

2-Bilgisayar dersi görmüş olma şartı üniversitede ise 2 dönem istiyorlar ancak arayıp sorduğunuzda henüz kesin değil diyorlar. Eğer lisede görmüşseniz onu belgeleyebilirsiniz kabul ediyorlar.

3-Benim ne yaptığımı anlatayım. Benim yakınım evraklarımı teslim ederken bilgisayar dersini 2 dönem görmesi gerekiyor demiş evraklarıma not düşüp evraklarımı teslim almış ve yakınıma mülakata girerken Lisede bilgisayar dersi aldıysa onun belgesini getirsin demiş. Ben iskiyi aradım baya bir uğraş sonucu personel işlerinde bir beyefendiye ulaştım ona benim mülakata girememe gibi bir durumum olabilir mi bu 2 dönem olayı yüzünden dedim. O da siz lisede bilgisayar dersi aldığınız belgeyi getirirseniz iyi olur dedi. Bana çok uzak istanbul kesin lazımmı kesin lazımsa geleyim dedim bende o arkadaşta e mail adresini verdi ve buraya yollayın belgeyi ben halledeceğim diyip yardımcı oldu. Lisede gördüğüme dair belgeyi e maille arkadaşa ulaştırdım ve ardımcı oldu evraklarıma ekleyeceğini belirtti.

zLkF11
Daire Başkanı
24 Aralık 2018 15:23

Ee bu durumda 2 dönem şartını yazmamalarına rağmen istiyorlarmış ben olaydan bunu çıkardım. Sonuç olarak lisede de bilgisayar dersini 2 dönem görüyor öğrenciler bu da 2 dönemin ad değişmiş hali liseden de olsa olur :)

sinanocel
Kapalı
24 Aralık 2018 15:30

Yani işin özü herkes lisede bilgisayar dersi görüyor. En iyisi lisede gördüğüne dair belgeyi götürüp hiç uğraşmamak.

zLkF11, 5 yıl önce

Ee bu durumda 2 dönem şartını yazmamalarına rağmen istiyorlarmış ben olaydan bunu çıkardım. Sonuç olarak lisede de bilgisayar dersini 2 dönem görüyor öğrenciler bu da 2 dönemin ad değişmiş hali liseden de olsa olur :)

Ytozu
Kapalı
24 Aralık 2018 15:49

İnşallah herkesi kabul ederler. İlanda öyle bir şart yoktu çünkü

zLkF11
Daire Başkanı
24 Aralık 2018 15:55

Dediğiniz gibi kabul ediliyormuş. Yani tek dönem görenler gidip lisede gördüğüne dair belgeyi verirse daha mantıklı en azından başvurusu yanmamış olur.

sinanocel, 5 yıl önce

Yani işin özü herkes lisede bilgisayar dersi görüyor. En iyisi lisede gördüğüne dair belgeyi götürüp hiç uğraşmamak.

Alliii88
Aday Memur
24 Aralık 2018 15:57

evrak teslımınde mulakat gunu soylenıyor mu acaba

kimmuhhh
Kapalı
24 Aralık 2018 16:24

7 ocaktan sonra belli olacak telefonunuza mesaj gelecek dediler
Alliii88, 5 yıl önce
evrak teslımınde mulakat gunu soylenıyor mu acaba

gknn35
Kapalı
24 Aralık 2018 16:57

Bir dönem yeterli olması lazım. Kılavuzda yazmıyor iki dönem diye. Ben sorun olacağını düşünmüyorum

Vito28
Aday Memur
24 Aralık 2018 17:27

benim sınava girere muaf olduğum bilgisayar dersi var onuda sayarlar umarım

violetter
Şube Müdürü
24 Aralık 2018 17:43

tiski ilanında 2 dönem şartını açık net koymuştu. iski ise bunu belge aşamasında söylüyor. kesinlikle alehlerinde davalık bir durum.

herkes lise döneminde bilgisayar görmedi ayrıca. misal ben ortaokulda gördüm lisede görmedim.

adamlar henüz kesin bir şey söyleyemiyor idare karar verecekmiş, çünkü tek dönem alıp sertifkası olmayan mağdur kişiler çokmuş. yani mülakata girip kazanılmış bir hakka sonradan oyun bozanlık ediyolar.

Kpsssm
Aday Memur
24 Aralık 2018 17:53

Arkadaşlar lisede dersi aldığımıza dair belgeyi nasıl aldınız internet ortamından ulaşamıyor muyuz lisemize mi gitmemiz gerekiyor?

Basak023
Aday Memur
24 Aralık 2018 17:55

Benimde bunu acil öğrenmem lazım çünkü bulunduğum ilden istanbula geldim liseme gitmem mümkün değil
Kpsssm, 5 yıl önce
Arkadaşlar lisede dersi aldığımıza dair belgeyi nasıl aldınız internet ortamından ulaşamıyor muyuz lisemize mi gitmemiz gerekiyor?

Ytozu
Kapalı
24 Aralık 2018 17:57

Bence de öyle bir durumda dava açılması lazım. Yasal hakkımızı kullanırız.

24 Aralık 2018 18:12

Hocam çok sıra var mıydı?

kimmuhhh, 5 yıl önce

civilbiri
Aday Memur
24 Aralık 2018 18:25

Hocam yoğunluk nasıl ort 1 saatte halledilebilir mi ? Dönüş uçağına yetişmem lazım onun için soruyorum kusura bakmayın
kimmuhhh, 5 yıl önce

kimmuhhh
Kapalı
24 Aralık 2018 19:18

Ben sabah erken saatte gittim kalabalıktı ama sıra beklemedim çünkü görevli memur sayısı fazlaydı. Zaten işiniz öyle çok uzun sürmüyor diplomayı ve nüfus kağıdınızı aslı ile kontrol edip onaylıyorlar diğer belgelere bakıp geçiyorlar sadece.

Dmajor
Kapalı
24 Aralık 2018 19:45

İsnenen belgelere yazmadıkları belgeyi neden isterler ki?Ben belgeleri bir yakınım aracılığıyla teslim etmek üzere göndermiştim zaten ve içinde askerlik durum belgesi yok nolcak şimdi?İş mi yani yaptıkları.

sinanocel
Kapalı
24 Aralık 2018 19:57

Yakınınız e devletten çıkarıp versin belgenizi sıkıntı dğeil o.

Dmajor, 5 yıl önce

İsnenen belgelere yazmadıkları belgeyi neden isterler ki?Ben belgeleri bir yakınım aracılığıyla teslim etmek üzere göndermiştim zaten ve içinde askerlik durum belgesi yok nolcak şimdi?İş mi yani yaptıkları.

atestahsin500
Aday Memur
24 Aralık 2018 20:51

Ben de aynı durumdayım hocam,liseden nasıl bir belge alacağız bilmiyorum.

Kpsssm, 5 yıl önce

Kpsssm
Aday Memur
24 Aralık 2018 22:21

Ben lisemi aradım mail atabiliriz gibi konuştular ama o şekilde iski kabul edecek mi onu da bilmiyorum yarın tekrar bir iski'yi ve okulumu arayacağım ikiside olumlu olur umarım

batManci
Aday Memur
24 Aralık 2018 22:55

Arkadaşlar merhaba ben lisede bilgisayar dersi görüp görmediğimi hatırlamıyorum. Hatırlamadığıma göre görmedim galiba. Buna nerede bakabiliyoruz? Lisede aldığımız derslere bakabileceğimiz bir yer var mı ? Siz direk mezun olduğunuz lise ile mi iletişime geçtiniz?

Toplam 38 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi