Editörler : smtvs
28 Ocak 2019 00:00

oski91
Şef

aöf lüyüm ama bir umut işte :)

28 Ocak 2019 00:14

vonbismarck
Aday Memur
En az 5 yıl memur olma şartı kalktı mı? Hiçbir yerde kesin bir bilgiye ulaşamadım.
08 Şubat 2019 11:47

gazili0707
Memur

eylül-ekim gibi 100 kişilik bir sınav açılacağı söyleniyor

08 Şubat 2019 16:34

kadraktrk
Aday Memur

eylül-ekim gibi 100 kişilik bir sınav açılacağı söyleniyor

gazili0707, 4 ay önce - Alıntıya git

Hayırlısı olsun, bekliyoruz.

09 Şubat 2019 23:43

Oguzhnars
Aday Memur

Merhaba. Boğaziçi üniversitesi tarih bölümü bölümü öğrencisiyim. Kaymakamlık için aöf den de kamu yönetimi okuyorum ama malum ki aöf mezunu olmak çok büyük dezavantaj. Tarih bölümüçok da ilgisiz bir bölüm değil açıkcası kaymakamlık sınavının içeriğiyle. Mülakatta direk aöf diye elerler mi yoksa bir şansım olur mu merak ediyorum. Siz ne dersiniz?

11 Şubat 2019 18:46

kaymakam108
Aday Memur

Bir tane kaymakamlık rehberi buldum instagramda kaymakamadayligi diye bir hesap var o paylaşıyor. Çok beğendim. Nasıl çalışmalı, hangi kaynaklara çalışmalı, iktisat nasıl yapılır, mülakatta ne çıkar vs. Her şeyi yazmış. Bana faydasıoldu tavsiye ederim arkadaşlar size de

26 Şubat 2019 14:33

gazili0707
Memur

100 kişilik kontenjan için izin istendi arkadaşlar

27 Şubat 2019 13:17

matrixnity
Aday Memur

hazırlanmaktan vazgeçtiğim için online kaymakamlık kursumu çok uygun fiyata 6 kitap ve pdfleri ile satıyorum ilgilenen arkdaşlar mesaj atabilir

27 Şubat 2019 16:51

heyyyo
Şef

100 kişilik kontenjan için izin istendi arkadaşlar

gazili0707, 3 ay önce - Alıntıya git

Nerden geldi bu duyum ?

Kaynak doğrumu ? Ne zaman için düşünülüyor sınav ?

27 Şubat 2019 17:34

heyyyo
Şef

1)Türkçe: KPSS düzeyinde anlatım yapan konu anlatımlı ve soru bankası Türkçe kitaplarına çalışmanız yeterli olacaktır. Fakat sınava kadar düzenli olarak Türkçe paragraf ve dil bilgisi sorusu çözmenizi öneriyoruz.

2)İnkılap Tarihi: Özellikle bir yayın ismi vermeyeceğiz. Sınav konuları Trablusgarp Savaşı?ndan itibaren başlamaktadır. Fakat benimhocam.com adresine giderek Ramazan YETGİN?in Tarih konu anlatımı videolarını (Trablusgarp Savaşı itibariyle) izlemenizi tavsiye ediyoruz.

3)Türkiye Ekonomisi: Konu anlatımı olarak Yasin ÇOBAN?ı, soru bankası olarak da Politicus?u tercih edebilirsiniz.

4)Anayasa Hukuku: Ahmet NOHUTÇU veya Zehra ODYAKMAZ?ı tercih edebilirsiniz. Fakat Anayasa Hukuku?nda önerimiz Ahmet NOHUTÇU olacaktır.

5)İdare Hukuku: Ahmet NOHUTÇU veya Zehra ODYAKMAZ?ı tercih edebilirsiniz. Fakat İdare Hukuku?nda önerimiz Zehra ODYAKMAZ olacaktır.

6)İktisat: Konu anlatımında tercih sizin fakat soru bankasında Zeynel DİNLER?in setini çözmeniz kesinlike faydanıza olacaktır.

7)İnsan Hakları: Konu anlatımı olarak Sosyal AYGÜN veya Kutlay KARARLI?nın kitaplarına çalışabilirsiniz. Soru bankası olarak ise önerimiz Politicus olacaktır.

Eğer tüm dersler olarak konu anlatımı arıyorsanız ?Kaymakamlık Kampı?nı alabilirsiniz. Soru bankası olarak ise önerimiz KAS olacaktır.

yakubcelik, 4 ay önce - Alıntıya git

BEN sizden bir şey ricam ediyorum

Bu test kitabı önerisi aşka var mı acaba. ?

Kas baktığımda bir kaç ders yok baktığımda ? Tüm derslerin olduğu test kitabı var mı ?

27 Şubat 2019 22:48

resul68
Aday Memur

açıktan işletme mi yoksa kamu mu daha avantajlıdır kaymakamlık için sizce

kung585, 5 ay önce - Alıntıya git
açikogretimi mulakatta elerler mi bilmiyorum acik mezunu kaymakam hic duymadim bilenler varsa yazabilir
27 Şubat 2019 22:50

resul68
Aday Memur

Merhaba. Boğaziçi üniversitesi tarih bölümü bölümü öğrencisiyim. Kaymakamlık için aöf den de kamu yönetimi okuyorum ama malum ki aöf mezunu olmak çok büyük dezavantaj. Tarih bölümüçok da ilgisiz bir bölüm değil açıkcası kaymakamlık sınavının içeriğiyle. Mülakatta direk aöf diye elerler mi yoksa bir şansım olur mu merak ediyorum. Siz ne dersiniz?

Oguzhnars, 4 ay önce - Alıntıya git
acikogretim mezunu kaymakam hic girmedim duymadim kardesim ama bogazicilisin belki sana onyargili bakmazlar
28 Şubat 2019 00:31

heyyyo
Şef
açikogretimi mulakatta elerler mi bilmiyorum acik mezunu kaymakam hic duymadim bilenler varsa yazabilir
resul68, 3 ay önce - Alıntıya git

NE alkası var ya bende AÖF hakimlik sınavında hukukçuların yapmadı 70 -55 yaptım

Hiç alakası yok kardeşim sen ona hak tanınmışsın o Bilgi yeterli barajı geçiyorsan kimse ayırım yapamaz he referans iyi olcak oda ayrı

28 Şubat 2019 03:47

resul68
Aday Memur

NE alkası var ya bende AÖF hakimlik sınavında hukukçuların yapmadı 70 -55 yaptım

Hiç alakası yok kardeşim sen ona hak tanınmışsın o Bilgi yeterli barajı geçiyorsan kimse ayırım yapamaz he referans iyi olcak oda ayrı

heyyyo, 3 ay önce - Alıntıya git
ben Aoflulere bisey demiyorum zaten ama kaymakamlik hakimlik gibi sinavlarda mulakatta ne ursa olsun eliyorlar diye duymustum mesela siz hakimlik sinavina girmissiniz soylediginize gore acikogretimli hakim ya da kaymakam olan tanidiginiz var mi ?
28 Şubat 2019 12:03

gazili0707
Memur

Nerden geldi bu duyum ?

Kaynak doğrumu ? Ne zaman için düşünülüyor sınav ?

heyyyo, 3 ay önce - Alıntıya git

ankarada idim geçtiğimiz haftasonu,iyi noktadaki bir arkadaşımdan öğrendim.

28 Şubat 2019 14:09

çakırcalı64
Aday Memur
Ben de aöf ile ilgili mülakatlar da olumsuz tavır alındığını duydum
28 Şubat 2019 15:14

resul68
Aday Memur
Ben de aöf ile ilgili mülakatlar da olumsuz tavır alındığını duydum
çakırcalı64, 3 ay önce - Alıntıya git
ben acikogretimli kaymakam olani duymadim bile mulakatta on yargiyi gectim.
28 Şubat 2019 18:11

kaplumbaga155
Şube Müdürü
28 Şubat 2019 23:06

heyyyo
Şef
ben Aoflulere bisey demiyorum zaten ama kaymakamlik hakimlik gibi sinavlarda mulakatta ne ursa olsun eliyorlar diye duymustum mesela siz hakimlik sinavina girmissiniz soylediginize gore acikogretimli hakim ya da kaymakam olan tanidiginiz var mi ?

AÖF ama hayır duymadık çünkü arkadaşlarım heps Mali müşavir uğraşıp girmiyorlar cesaret

Etmiyorlar saten ruhsatımız var diyorlar

Ben öyle değişim ya kaymakamlık yada hakimlik istiyorum gireceğimde

28 Şubat 2019 23:08

heyyyo
Şef

BENCE Hiç öyle düşünmeyenin öyle

İstanbul üni hukuk mezünü arkadaşım ilk 400 idi 87 aldı elediler mülakat

Referans önemli gerisi boş

Toplam 64 mesaj

ANKET
Yeni askerlik sistemini nasıl buldunuz?