Editörler : Pangaea

Ulusİliş
Memur
29 Aralık 2018 23:20

Ben uluslararası ilişkiler mezunuyum. İibf içinde atama dönemlerinde en az kadro verilen bölüm ne yazık ki bizimki. Bölüm ayırt etmiyorum odak dışına çıkılmasın. Sonuçta iibf ye verilen her bir kadro hepimize yarayacak. Bu yüzden ilk önce 4001 kademeli azaltılmalı ve sonrasında kaldırılmalıdır. İkinci olarak merkezi atama sayısı artırılmalı açıktan alımlarda da liyakat esas alınmalı. Bizden sonra gelenler içinde iibf fakülte sayısı ve öğrenci sayısı yeniden düzenlenmeli. Bunlar şahsi fikirlerim, rabbim hepimize hayırlı rızık nasip etsin. Saygılar

C-hyptia
Memur
29 Aralık 2018 23:51

katılıyorum kesinlikle önce 4001 den kurtulup daha sonrasında ise bu bölümler arası adaletsizliğe care aramamız lazım ikiside hayati önemli ve halledilmesi gereken konular

Ulusİliş, 5 yıl önce
Ben uluslararası ilişkiler mezunuyum. İibf içinde atama dönemlerinde en az kadro verilen bölüm ne yazık ki bizimki. Bölüm ayırt etmiyorum odak dışına çıkılmasın. Sonuçta iibf ye verilen her bir kadro hepimize yarayacak. Bu yüzden ilk önce 4001 kademeli azaltılmalı ve sonrasında kaldırılmalıdır. İkinci olarak merkezi atama sayısı artırılmalı açıktan alımlarda da liyakat esas alınmalı. Bizden sonra gelenler içinde iibf fakülte sayısı ve öğrenci sayısı yeniden düzenlenmeli. Bunlar şahsi fikirlerim, rabbim hepimize hayırlı rızık nasip etsin. Saygılar

C-hyptia
Memur
29 Aralık 2018 23:56

öğretmenler yine gündem olmuşlar

serkanlevi
Aday Memur
30 Aralık 2018 01:07

arkadaşlar 4003 ten ( kamu yönetimi) kaç kisi atanmış? nereden ogrenebiliriz

konutekrarı
Aday Memur
30 Aralık 2018 01:32

arkadaşlar bu tercih döneminde istanbul'da iibf (iktisat) mezunları için düz memurluk taban puanı 89,5'la mı kapattı?

kamu64
Aday Memur
30 Aralık 2018 03:31

80-85 Puanlı bir İİbf mezunu, 2 yıl geçerlilik süresi olan KPSSP3 Puanıyla bir kamu kurumuna en vasıfsız iş için dahi atanamıyorsa bir sıkıntı olduğu aşikar.Başarı var fakat atama yok ilginç...Biz İİBF liler olarak elimizden geleni yapıyor ve 120 soruluk bir sınavdan 75 ve üstü net yapıp atanamıyorsak,hayallerimizi öteliyor,evliliğimizi geciktiriyor ve çoluk çoçuğa karışamıyorsak sözün bittiği yerdeyiz gibi.. Bizden başarı var fakat devletimizden atama yok..Sayıları bilemiycem ama yüzbinlere dayanan atanamayan iibfli kardeşlerimizi geleceğini umudunu kaybetmiş yığınlar kütlesi olarak görmekteyim..Devletimiz bu yazılanları görsün ve bize hayatımızı kurabilmemiz için gerekli olan kadro tahsisini adaletli ve planlı bir şekilde yapsın.İnşallah Sesimizi duyan birileri çıkar..

Türkiyede Kamu Yönetimi gibi bir bölüm okuyarak kaç bin iibfli arasından ilk 1000 in içinde olup atanamayacak olmak ve bunu düşünmek insanın uykularını kaçırıyor..60-70 puanla atananları gördükçe yüreğim sızlıyor..

Alper kamu
Şef
30 Aralık 2018 12:31

Hocam o halde konuyu çok dağıtmamak adına twitter' da düzenli her hafta gündem olma fikirlerinizi alalım;

konu başlığı: #iibflikadroistiyor

gün: salı

saat: 19.00

herkese uygun ise buradan öncelikle birlik olup yeni bir başlığa geçebiliriz arkadaşlar ne diyorsunuz?

GÖKÇEO, 5 yıl önce
Bence artık gün ve saati kararlaştırıp #iibfkadroistiyor adında memurlar nettede bir başlık açıp sürekli bu başlığıda güncel tutmalıyız.

Alper kamu
Şef
30 Aralık 2018 12:32

hocam oradan da bi başlık açabiliriz çabanızı gördüm orada teşekkürler :)

C-hyptia, 5 yıl önce

ne yazıkki iibfliler.net bu konuda hiç birşey yapmıyor şimdide daha öncede cok uğraştım haber verdim etkinlikler için ama hiç bir işe yaramıyor

Alper kamu
Şef
30 Aralık 2018 12:51

@RT_Erdogan

@fuatoktay06

@ZehraZumrutS

@suleymansoylu

@Mcahidturhan

@murat_kurum

@bekirpakdemirli

@pekcan

@varank

@BeratAlbayrak

@kasapoglu

@MehmetErsoyTR

Kabine üyelerinin twitter adresleri bunlar arkadaşlar. Eklenebilecek kişileri aklınıza gelenleri söyleyelim. Ekleyeceğimiz kişiler belli olsun.

Kpssliydik
Aday Memur
30 Aralık 2018 12:53

+

sujitsu
Kapalı
30 Aralık 2018 15:22

Güncel

Kpssliydik
Aday Memur
30 Aralık 2018 16:35

+

uturk
Aday Memur
30 Aralık 2018 16:57

+

Alper kamu
Şef
30 Aralık 2018 18:19

Başlığı açalım mı arkadaşlar? kimseden ses yok gibi :)

İsltm
Aday Memur
30 Aralık 2018 20:04

iibf ye de eem nin azminden lazim.Nereye baksak onlar var ve takdir etmek lazim.Çabalarının sonucunda da uzun zamandir almadiklari kadro sayisini aldilar.

Alper kamu
Şef
30 Aralık 2018 20:53

Hocam benim de demek istediğim buydu :) biz de alacağız inş

İsltm, 5 yıl önce
iibf ye de eem nin azminden lazim.Nereye baksak onlar var ve takdir etmek lazim.Çabalarının sonucunda da uzun zamandir almadiklari kadro sayisini aldilar.

Alper kamu
Şef
30 Aralık 2018 20:54

Sınavdan sonra ki mücadeleleriyle şimdiye kadar 700 kadro aldılar helal olsun.

Alper kamu
Şef
30 Aralık 2018 23:30

https://forum.memurlar.net/konu/2358064/

Başlık açıldı arkadaşlar. Destek olalım.

esen şirin
Aday Memur
31 Aralık 2018 10:56

++++++++

serhat99
Müsteşar Yardımcısı
31 Aralık 2018 13:33

seçim öncesi iibfliler iyi bir etkinlik yapabilirse kadro sayısı artar.

Toplam 150 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi